Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szeretet szívből jön? Te is...

A szeretet szívből jön? Te is éreztél már ilyet?

Figyelt kérdés

Szeretek másoknak segíteni. Ha látom, hogy valakinek szüksége van rám akkor 'ugrok' (akár szó szerint) kis gyerek, vagy idős, vagy beteg ember, állat...

Nem is gondolkodok rajta, hogy mit és hogyan, hanem pattanok, és elkisérek egy idős beteget, vagy hazaviszek egy beteg gyereket, orvost hívok, megfőzök más helyett...


De ahogy segítek, a rákövetkező percben (pillanatban) máris az a rossz érzés jut eszembe, hogy na ez most biztos egy "piros pont" odafönt. És mindjárt rosszul érzem magam, és mondom magamban, miután lelombozódtam, hogy de hisz nem azért csináltam! Mikor láttam, hogy segíteni kell akkor eszembe sem jutott, csak csináltam a dolgom szeretetből...


Mindíg az jut eszembe, hogy nem én döntöm el mi a jó és mi a rossz.


2011. okt. 23. 23:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jaj Te Drága Lélek! Ne legyen bűntudatod ezért, hiszen abban a pillanatban amikor valóban gondolkodás nélkül segítesz, akkor ez csak pozitív dolgot szül :)

Utána pedig azért van rossz érzésed, mert még nem igazán sikerült megtanulnod szeretni Magadat. Nagyon jó úton jársz, és ha netán valaki ezért megszólna vagy csúnyán nézne Rád, azt vedd bóknak; ez a jele, hogy jól csinálod!

~•♥•~

2011. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia Utolsó Válaszoló!

Én vagyok az a tegnapi válaszoló, akinek írtál a kommentjére.

Amit írtál, azzal nem értek egyet.

Mások is félnek 2012-től, ez egy átmeneti állapot, ami el fog múlni legkésőbb 2012 év folyamán, vagy annak az évnek a végén. Ettől én még bízok Istenben, az általad említett patás létezésében nem igazán hiszek.

Jézust tisztelni kell, de számomra Isten fontosabb személy Jézusnál.

Amikor félek 2012-től, vagy bármitől, amikor nagyon rettegek, Isten automatikusan segít, nem is kell ezért tennem semmit. Nem esek kétségbe emiatt, mert tisztában vagyok azzal, hogy ez egy átmeneti állapot, mások is félnek tudatalatt 2012-től, mert ezt kódolja belénka média, ez folyik a csapból is, hogy 2012 így, 2012 úgy.

Erre még rátesz egy lapáttal nálam a világképem változása, és ez a változás felerősíti a 2012-től való félelmemet. Ez egyáltalán nem baj, mert el fog múlni, mihelyt 2012 lesz, illetve amint teljesen átalakul az istenképem a keresztény istenképről valami teljesen másra.

Üdv: 29/L

2011. okt. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia Kedves 29/L!

Én nem válaszoltam a kommentedre :)

2011. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!