Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szeretet szívből jön? Te is...

A szeretet szívből jön? Te is éreztél már ilyet?

Figyelt kérdés

Szeretek másoknak segíteni. Ha látom, hogy valakinek szüksége van rám akkor 'ugrok' (akár szó szerint) kis gyerek, vagy idős, vagy beteg ember, állat...

Nem is gondolkodok rajta, hogy mit és hogyan, hanem pattanok, és elkisérek egy idős beteget, vagy hazaviszek egy beteg gyereket, orvost hívok, megfőzök más helyett...


De ahogy segítek, a rákövetkező percben (pillanatban) máris az a rossz érzés jut eszembe, hogy na ez most biztos egy "piros pont" odafönt. És mindjárt rosszul érzem magam, és mondom magamban, miután lelombozódtam, hogy de hisz nem azért csináltam! Mikor láttam, hogy segíteni kell akkor eszembe sem jutott, csak csináltam a dolgom szeretetből...


Mindíg az jut eszembe, hogy nem én döntöm el mi a jó és mi a rossz.


2011. okt. 23. 23:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem nagyon értem, mitől van rossz érzésed.. ez olyan túlkombinálós-túllelkizős dolog.

Valami képmutató vallásos neveltetést kaptál, vagy miért?

2011. okt. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Érdekes ez nálam is előjön, ha valakinek segítek, hogy ezért egyszr biztos fogok valami jót kapni, pedig én aztán egyáltalán nem vagyok vallásos, még csak meg sem lettem keresztelve.


Igaz a buddhizmus közel áll a szívemhez, de nem gyakorlom aktívan.

2011. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok mint te!de sajnos azt nem értem,hogy az élettől mért csak rosszat kapok vissza?:(
2011. okt. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Fontos ez, tedd a jót, szíved szerint. Talán később megérted, hogy az a rossz érzés azért volt utána, mert titkon, magadnak sem bevallva, valami jutalmat, vártál. Jó tett helyébe jót várj – mondja a mese – és ez igaz is, de valahogy nem úgy történik, mint egy üzletnél, hogy eladok valamit, amiért pénzt kapok. Sokkal nagyobb íve van ennek, és az ív végét nem is látjuk, így tükör által homályosan, hanem majd csak színről színre. Ez azért van, mert ok-okozati láncolatban működnek a dolgok: minden szavunknak, tettünknek következménye van. Ez biztos, ez törvény. Jó tetteknek – jók a következményei, ártó tettünknek, ártalmas következményei – és így tovább –láncolatban. Fontos , hogy mindig az adott pillanatban a lehető legjobban mondjuk, tegyük, anélkül, hogy megpróbálnánk megérteni , miért? A buddhisták úgy mondják: az élet igazi értelme a halál pillanatában tárul fel, akkor értjük meg teljesen, mi miért volt, és miért úgy?

Az evangéliumi rész, ahol Jézus a kufárokat kiűzi a templomból: erről szól. Nem csinálhatunk üzletet, a hit kérdéseiből. A templom a mi testünk-lelkünk, az árusok is mi vagyunk- mélyebb értelméhez így olvasva a parabolát.

Igen, hogy jónak lenni jó, ez hitkérdés, amíg meg nem értjük.

Ne legyen rossz érzés, higgy ebben: jónak lenni jó. Pedig nincs érdem, nincs jutalom.

Maga ez a jó: jónak lenni.

"helyesen élni csak úgy lehet, ha az ember minden földi és túlvilági jutalomról eleve lemond. Kínában az igazság írásjele azt fejezi ki, hogy ellenszolgáltatás nélkül

cselekedni"- írja Hamvas Béla.

2011. okt. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ez szép volt!:)
2011. okt. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"De ahogy segítek, a rákövetkező percben (pillanatban) máris az a rossz érzés jut eszembe, hogy na ez most biztos egy "piros pont" odafönt."


Ez egy kísértés, aminek az a célja hogy elvegye a kedvedet a jócselekedetektől. Ne foglalkozz vele, gondolj inkább arra hogy ami jót teszel azt mind Jézussal teszed, és hogy milyen jó dolog hogy így örömet tudunk neki okozni.

(Mt 25,40 - A király így felel: Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek.)


Vagy gondolj arra, hogy vajon milyen nagy jutalmat kapsz majd ezért a mennyben.


Egyébként ismerős ez az érzés amiről írsz és valóban az a legjobb ha a jócselekedetre a szeretet indít vagy az ha megsajnálod azt a rászorulót. De ha ez nem megy magától (gyakran nekem se) akkor nyugodtan kérd imában hogy Isten erősítse meg a szeretetedet. Ez egy olyan kérés amit biztosan szívesen teljesít.

2011. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kedves Kérdező!

Én is nagyon szeretem az embereket, hogy miért azt nem tudom, egyszerűen így születtem.

Azt tapasztalom, ha szeretetet adok, akkor annak százszorosát, ezerszeresét kapom vissza.

Ha valakinek segítek, akkor annak jutalma földöntúli öröm, és olyan érzés, mintha már a mennyben lennék.

Jómagam kimondhatatlan szeretetet érzek az egész glóbusz, és mind a hét milliárd ember iránt. Ha arról hallok, hogy igazságos békeszerződéssel lezárnak egy háborút, vagy valaki kórházat alapított Afrikában, gyerekeket mentett meg,, vagy valahol egy igazságtalanságot tettek jóvá, akkor én olyan földöntúli hatalmas örömet érzek, amelyet nem lehet szavakkal leírni.Ha viszont arról olvasok, hogy valahol háború tört ki, vagy rabokat kínoznak a börtönökben, ártatlan embereket vádolnak meg olyasmivel, amit ők sohasem követtek el, vagy gyerekeket bántanak, és meghal valahol egy kisgyerek az elégtelen egészségügyi ellátás miatt, vagy gyerekkatonaként besorozzák őket a hadseregekbe, stb. akkor úgy érzem, mintha tőrt döfnének a szívembe, és sírok/zokogok órákon keresztül.

mikor először hallottam arról, hogy létezik a világon egy olyan rettenetes állapot/státusz, hogy gyerekkatonaság, akkor én tizenhét éves voltam, és amikor hallottam e rettenetes dologról, hetekig nem tudtam feldolgozni, majdnem megőrültem.

2001. szeptember 11 után is csak Isten mentett meg engem a megőrüléstől.

Ha kitörne egy harmadik világháború, és több százmillió ember meghalna, akkor 100%, hogy én abba beleőrülnék.

A 2012-es évtől is nagyon félek, és Isten már töbször segítettt, amikor nagyon rettegtem, pedig én ezt nem is kértem, és olyan csodálatos, hogy Isten olyankor is segít, amikor én azt nem kérem.

Legszívesebben körbeölelném a világot, és kivágnám belőle a beteg részt, annyira szeretem ezt a glóbuszt.

"A Föld egyetlen ország, az emberiség pedig a polgárai" (Bahá'Ulláh)

Az emberek közül e prófétát tisztelem a legjobban, és e próféta követőjének mondhatom magam.

Üdv: 29/L

2011. okt. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia. Mi emberek nem tudunk önzetlenül jót cselekedni,legalábbis amíg fel nem emeljük a lelkünket Istenhez. Tudom, sokan vitatkoznak ezzel, de ha belegondolsz, tényleg így van. Az anya életét áldozza a SAJÁT gyerekéért, a katona életét áldozza a SAJÁT hazájáért, adományokat adsz a SAJÁT egyházadnak, és jó érzés tölt el, ha segítesz.


És ez önmagában nem baj, így vagyunk összerakva. De van egy magasabb rendű cél, amit Jézus úgy nevezett, hogy amikor adsz, ne tudja a bal kezed, mit cselekszik a jobb. Ezt tudatosan nehéz elérni, inkább öntudatlanul jön. Ha kapcsolatba kerülsz saját magaddal és gyakorlod az éberséget, akkor gyakrabban meg fog esni veled.


Isten áldjon.

Freya

2011. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat!

Vegyük sorra:

Első válaszoló! Semmilyen vallásos neveltetést nem kaptam.


Bizonyára én fogalmaztam érthetetlenül mert majdnem mindegyikötöknek egy valami esett le... mégpedig az, hogy én valamiféle hálát, vagy bármit is várnék cserébe. Ez aztán abszolút eszembe sem jut. Jő tett helyébe jót várj? Nem várok jót, én csak segíteni szeretnék!


Biztosan bután hangzik, de ami engem zavar, hogy ha látom, hogy valaki segítségre szorul és tőlem telhetően segítek minden gondolkodás nélkül, akkor olyan érzésem van, mintha valaki azt mondaná, hogy mit játszod az eszed, "piros pontot" akarsz kapni? Mit játszod az eszed, úgy is tudják, (a mi Atyánk) hogy csak azért csinálod, hogy bevágódj náluk... Pedig nem! Hiszem tudom, hogy Krisztus a szívek és vesék vizsgálója, miért akarnám becsapni, úgy sem tudnám, és nem is akarom. A gondolataimat is tudja, miért akarnám becsapni?


Miért érzem ezt?

2011. okt. 25. 21:52
 10/13 anonim ***** válasza:
21:59-esnek: Tök jó amit írsz a szeretetről. Csak egy dolgot szeretnék ajánlani neked, amire lehet hogy eddig nem gondoltál. Azt is írtad hogy néha félsz (rettegsz) például 2012-től. De aki fél az nem bízik Istenben eléggé, és a félelem a gonosztól van ezért aki fél az a patás hatalmába kerül. Ezért javaslom neked hogy add át a félelmeidet Jézusnak (ő el tudja és el is akarja venni ezeket) és imában kérj több bizalmat és bátorságot.
2011. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!