Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudom megértetni egy...

Hogy tudom megértetni egy függővel, azt hogy értékes az élete?

Figyelt kérdés

A barátom (már csak exem) drog és alkohol függő. 5hónapot voltunk együtt és én annyira bíztam benne, hogy jó hatással leszek rá, hogy meg tudom vele értetni, hogy értékes az élete, hisz Jézus érte is meghalt, és hogy nem érdemes lemondani arról, amit Isten nekünk szánt. Hisz a drogok elrepítik az embert egy kis időre, de a menny, jobb lesz annál az érzésnél, és örökké fog tartni-én ebben hiszek.

Volt valaki hasonló helyzetben? Tudom hogy már szakított velem(részben ezért), de megszerettem és segíteni szeretnék neki. Mi fog meg egy drogost, hol van a gyenge pontjuk?

Előre is köszönöm!

17L


2011. okt. 16. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem hisz a vallásokban, se Jézusban, se semmiben, annak hiába is beszélsz.

Ameddig ő így jól érzi magát, úgyse fog változni.

Felejtsd el, és éld a saját életed!

2011. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Tényleg, ha ő önként nem dönt úgy, hogy elég volt, leteszi, akkor te nem tudod meggyőzni, mondhatsz bármit.
2011. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem fogok lemondani róla.

Ha senki nem segít neki, akkor végképp nincs semmi esélye...

Kicsit lelkesebb emberek? Akik hisznek a csodákban?

2011. okt. 16. 13:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne prédikálj neki, hanem mutass neki kivezető utat!!!...


Keressetek egy elvonókúrát, pszichológust, csoportot, ahol segítik a leszokásban!...


Mutass neki jövőképet : mi minden lehetne józan élettel (és mi lesz belőle rövidesen a droggal)...


Kérj segítséget drogprevenciós központok szakembereitől, ők hathatós tippeket tudnak majd adni.

2011. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Írhatnál értelmesebben is. "mennyire" drogos? Havonta kétszer buliban egy gramm speed, vagy mindennap kétszer heroin? Konkrétan mit akarsz tőle, hogy egyik napról a másikra tegye le miattad? Neki okozott eddig bármilyen problémát a szenvedélye, elhangzott a szájából valaha, hogy le akar állni, csak nincs ereje, vagy csak te nyaggatod ezzel? Megannyi fontos kérdés, amik ismerete nélkül tippelni is fölösleges.
2011. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én nem vagyok vallásos és ha éppen ott tartanék ahol a barátod amire te vigasztalásul azt mondanád, hogy Jézus is értem halt meg akkor ezzel maximum idegesítenél. Ha függő akkor külső nyomásra nem tud megváltozni, neki is akarnia kell...
2011. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Írod, a nem segítesz a volt barátodnak, akkor senki nem fog neki segíteni.

Van olyan drogos, legalábbis én ismertem ilyet, akinek pont az segít, ha senki nem segít neki. Az ismerősömet otthonról kirakták, a barátai is otthagyták, és egyszercsak rájött, ha így folytatja tovább, belehal, megértette, ha élni akar, nincs más út, és elment elvonóra. Ma egy jólmenő cégnél dolgozik a csaj.

Üdv: 29/L

2011. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én kemény amfetamin függő voltam 7évig.

hiába mondasz neki bármit, magától kell, hogy rájöjjön.

2011. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Segíthetsz rajta úgy is ha imádkozol érte. Sokat.

Vannak emberek akiknek az segít ha elérnek az életükben egy olyan mélypontra, ahonnan már csak felfele vezet út. Én ilyen voltam.

A hitet senkire sem lehet és nem is szabad ráerőltetni.

Higgy az ima erejében! Én már többször megtapasztaltam, a legreménytelenebb helyzetekben, hogy mire képes a szívből elmondott és kitartó ima.

2011. okt. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Valóban, rájöttem, hogy neki kell megoldania a dolgokat, én csak a háttérből "szurkolhatok" neki.
2011. okt. 17. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!