Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zeuszt kedvelem és benne...

Zeuszt kedvelem és benne hiszek. Most én hívő, vagyok, vagy sem?

Figyelt kérdés
Nekem Zeusz a kedvenc Istenem. Őt választottam, benne hiszek, őt kedvelem. Szerintem aki az Istenek Istenében hisz, az jár a legjobban.
2007. júl. 17. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Imádkozol hozzá naponta és a törvényei szerint élsz? Akkor igen. Amúgy sajnos nem...
2007. júl. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az jár a legjobban??? A hitben van olyan, hogy valaki a legjobban jár??? Szerintem az a normális, ha valaki kitart a hite mellett, mindegy, kiben vagy miben hisz, és nem próbál meg másokat is rávenni, hogy az a "legjobb".

Mindegy, hogy az ember a természet erejében, Zeuszban vagy akár mit tudom én miben hisz, a lényeg az, hogy elkötelezetten tegye. (És ne reklámozza, mert az már inkább pr, mint hit)

2007. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy hívő vagy-e vagy sem, azt te döntöd el, nem más. Minket hiába is kérdezel. Ha te úgy gondolod, hogy az vagy, akkor az vagy. Ha nem gondolod úgy, akkor nem.
2007. júl. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
szerintem csak szimplán offolsz meg oltassz. halványgyerek vagy
2008. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Pál apostol, amikor Görögországban járt és a sok bálványistent látta, azt mondta: Minden tekintetben démontisztelőknek tűntök. Az is valamilyen szempontból hit, csak negatív hit. A Biblia szerint.
2008. febr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Az idézet pontosan (Apcsel17,22-23):


"Pál pedig felállt az Areopágusz közepére és így szólt: »Athéni férfiak! Minden tekintetben nagyon vallásosnak látlak titeket. Amikor ugyanis körüljártam és megszemléltem a bálványképeiteket, egy olyan oltárra akadtam, amelyen ez a felirat volt: `Az ismeretlen istennek.' Nos, akit ti nem ismertek és mégis tiszteltek, azt hirdetem én nektek."


:)

2008. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem hívő vagy, hanem egy unatkozó buta gyökér kissrác...irigylem a problémáid, mások a megélhetéssel küszködnek, te meg ráérsz ilyenekkel foglalkozni h "Zeusz" XD......túl sokat mesélt róla a tanítónéni...na menj vissza játszani szépen a homokozóba XD
2009. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Te csak egy balvanyimado vagy kisgyerek :)
2009. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Minden ember hisz valamiben. Ahogyan nem lehet nem kommunikálni, mert a szótlanság is beszél valamit, nem lehet nem hinni sem. Hívő vagy, de nem keresztény.

A keresztények Jézusban, mint megváltóban hisznek. Elismerik, hogy szükségük van megváltásra, és elfogadják a megváltást, ami egy ajándék Istentől. A hitük (de Jézusba vetett) pedig tulajdoníttatik nekik igazságul. Azaz meg van bocsátva nekik. Ez persze nem jelenti azt, hogy innentől fogva akármit meg is tehet, mert meg van bocsátva.

Az igaz ember hitből él. A megváltottaknak, vagyis a feltámadott Krisztusban hívőknek örök életük van a mennyben.

A feltámadás itt a lényeg. Kicsoda Jézus? Ha ő feltámadt, és létezik a feltámadás, akkor a hívők is feltámadnak.

Mindent vizsgáljatok meg, és ami jó, tartsátok meg.

2009. dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A sok bálvány "Istenből" találtál magadnak egyet.Jobban hiszel a "játékokban ",mint az egy élő Istenben.Miért nem a szeretet Istenében hiszel?Ő egy és valódi.
2011. júl. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!