Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az alkohol bűn, van róla szó...

Az alkohol bűn, van róla szó valahol?

Figyelt kérdés

Keresztény katolikus vagyok, hiszek Istenben.

AZ lenne a kérdésem, hogya az alkoholfogyasztás bűnnek számít? A bor, pezsgő, vagy ilyesmik?


2011. szept. 30. 21:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ef 5,18 "És meg ne részegedjetek bortól, miben kicsapongás van: hanem teljesedjetek be Szent Lélekkel"


1Tim 5,23 "Ne légy tovább vízivó, hanem élj egy kevés borral, gyomrodra és gyakori gyengélkedésedre való tekintetből. "


Remélem segítettem, illetve nem én. Ha iszol egy kis pohárral az egészséged érdekében, és soha nem részegedsz le, de még csak a közelébe sem jutsz, akkor semmi köze a bűnhöz. Maga a lerészegedés alapjában nem bűn, hanem a kicsapongás, tobzódás, ami azzal jár, az vezet a bűnhöz.


üdv: én lászló

2011. okt. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
37%
A "bűnnel" ártasz magadnak.tehát a "bűn" butaság.ezért az alkohol fogyasztás nem bűn,hanem butaság:) az alkohol nem az emberi szervezetbe való,természetes formában nem található meg benne.A májnak pl.már kis mennyiségben is méreg.Ha kicsit lazábban vesszük,akkor azt mondanám,néha igyál egy pohárral,ha megkívánod,de ne részegedj le.A Biblia maga írja,hogy amit már írt az egyik válaszoló,hogy Jézus is ivott bort.ezzel nem Jézust akarom lebutázni,csak ne felejtsd el,hogy nincs teljesen tökéletes ember,még Jézus sem volt az,úgyhogy ne aggódj:)
2011. okt. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mint már többen is írták: kis mennyiségben alkoholt fogyasztani nem bűn, a lényeg, hogy ne vidd túlzásba. Ha viszont nem tudsz időben megállni, akkor jobb, ha el sem kezded, mert nagyon könnyű elveszíteni az önkontrollodat. Továbbá rászokni is könnyű, leszokni róla viszont annál nehezebb.


És igaz, hogy Jézus is ivott bort, de nem hinném, hogy bármikor is lerészegedett volna. Akár a Biblia történeteiben, akár a mai világban nézed: a részegségnek negatív következményei voltak és vannak. Egy kis gátlásoldás még okés, de a beszéd- és egyensúlyproblémák már kellemetlenek; az agysejtek pusztulásáról nem is beszélve. Ja, meg a másnaposságról, erős fejfájással, gyengeséggel...


Kerestem néhány Igeverset:


"És meg ne részegedjetek bortól, miben kicsapongás van: hanem teljesedjetek be Szent Lélekkel." Efezusi levél 5:18


A következő pár sor pedig igen érzékletes és kifejező, azt hiszem:


"Kinek jaj? kinek oh jaj? kinek versengések? kinek panasz? kinek ok nélkül való sebek? kinek szemeknek veressége? A bornál mulatóknak, akik mennek a jó bor kutatására. Ne nézd a bort, mily veres színt játszik, mint mutatja a pohárban az ő csillogását; könnyen alácsuszamlik, Végre, mint a kígyó, megmar, és mint a mérges kígyó, megcsíp." /Példabeszédek 23:29 - 32/



Én persze könnyen beszélek, mivel egyáltalán nem szeretem és nem is bírom az alkoholt. Nemrég egy fél doboz konyakos meggytől rendesen spicces lettem. :)

2011. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon a segítő válaszaitokat:)

Végülis nem ittam semennyi alkoholt, 16 éves vagyok és volt egy ilyen szülinapi buli, de nem ittam:) Köszönöm mégegyszer a segítő válaszokat:)

2011. okt. 1. 23:16
 15/17 anonim ***** válasza:
A papok rendszeresen műveltek szőlőt, nekik volt boruk. Régen az apácáknak meg volt tiltva, hogy sört igyanak, de a papoknak nem. Az alkoholnak is van jó hatása, itt csak a mértékletességről van szó, ne idd le magad a földig, de mondjuk ha 2 naponta iszol 2 deci vörösbort az jót tesz a szervezetnek. Jézus is ivott bort, legalábbis a festményeken úgy van.
2011. okt. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Sziasztok,

rengeteg dolog jutott eszembe a témáról, megpróbálom rövidre fogni.


Először is Jézus valószínűleg nem ivott bort. A Bibliában ez nincs konkrétan leírva, csak következtetni lehet rá.


Kezdjük az elején. Az eredeti szövegekben három különböző szót fordított "bor"-nak Károlyi, az egyik kifejezetten alkohol nélküli gyümölcslé, szőlőlé, a másik alkoholtartalmú ital, a harmadik pedig értelmezhető mindkettőnek a szövegösszefüggés szerint.

A kánai menyegzőnél az eredeti szövegben az alkohol nélküli szó szerepelt.

A papoknak is meg volt tiltva egyébként szolgálati időben a borfogyasztás, szolgálati időn kívül valószínű, hogy ők éltek vele (megjegyezném, hogy a mediterrán területeken a bor sokkal kisebb alkoholtartalmú volt, mint felénk), de hogy Jézus ivott volna alkoholt, az szinte teljesen kizárt.



Az úgynevezett nazareusi fogadalmat tartó személyek vállalták, hogy egész életükben nem isznak semmiféle részegítő italt, ilyen volt pl. Keresztelő János is. Ő volt ugye Jézus útkészítője - ennek fényében is érdekes lenne azt állítani, hogy Jézus bort ivott.


És végül, de nem utolsó sorban, a Biblia tanításaiba, szellemiségébe sem illik bele az alkoholfogyasztás.

Annyit beszél a Szentírás a jó és rossz közti választásról, ezek megkülönböztetésről, és mindannyian tudjuk, az alkohol hogy hat ránk.

Még órákat lehetne a témáról beszélni, de nem szeretném túlzásba vinni...


Köszi, hogy leírhattam ezeket, bárkinek bármi kérdése van, szívesen válaszolok, ha gondoljátok.


Szép estét,

Ádám

:)

2012. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
55%

"A kánai menyegzőnél az eredeti szövegben az alkohol nélküli szó szerepelt."


Ján 2:9 "Amint pedig megízlelé a násznagy a BORRÁ lett vizet, és nem tudja vala, honnét van, (de a szolgák tudták, akik a vizet merítik vala), szólítá a násznagy a vőlegényt,"


Itt οivνος (oinosz)

- bor


szó szerepel, melynek egyedüli jelentése: bor.


Ján 2:10 "És monda neki: Minden ember a jó bort adja fel először, és mikor megittasodtak, akkor az alábbvalót: te a jó bort ekkorra tartottad."


Gondolom nem nagy gondolat, de lerészegedni alkohol nélküli szőlőlével elég nehézkes.


Nézzük Krisztus szavait:

Máté 11:18 Mert eljött János, aki sem eszik, sem iszik, és azt mondják: Ördög van benne.

Máté 11:19 Eljött az embernek Fia, aki eszik és iszik, és ezt mondják: Íme a nagy étü és részeges ember, a vámszedők és bűnösök barátja! És igazoltaték a bölcsesség az ő fiaitól.


Keresztelő János nem ivott alkoholt, ezt innen tudhatjuk többek között:

Luk 1:15 Mert nagy lészen az Úr előtt, és bort és részegítő italt nem iszik; és betelik Szent Lélekkel még az ő anyjának méhétől fogva.


De hogy Krisztus ne ivott bort a sivatagban, ahol szőlőlét ittak az emberek és ő is, és egy évig tárolták úgy, hogy ne forrt volna fel? Nem lehetetlen, de kétlem.


"És végül, de nem utolsó sorban, a Biblia tanításaiba, szellemiségébe sem illik bele az alkoholfogyasztás."


Na ne már?

1Tim 5:23 Ne légy tovább vízivó, hanem élj egy kevés borral, gyomrodra és gyakori gyengélkedésedre való tekintetből.


Itt szintén az oinosz, azaz a bor szerepel. Nem szőlőlé, mint alkohol nélküli, hanem bor.


Mint írtam nem a borivás a bűn, hanem a mértéktelen, részegséggel járó kicsapongás. Aki nem tudja megállni fél pohár bornál, az el se kezdje.


"Köszi, hogy leírhattam ezeket, bárkinek bármi kérdése van, szívesen válaszolok, ha gondoljátok."


Vedd úgy....Szia

2012. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!