Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui, segitenetek?...

Jehova tanui, segitenetek? Kerem csak Tanuk irjanak!

Figyelt kérdés
En meg csak tanulmanyozok, de nem tudom mit tegyek?
2011. szept. 18. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
én sem tudom hogy mit tegyek?
2011. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
rosszul írtam bocsi. szóval ha érdekel, akkor a google a barátod
2011. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Miben kéred a segítséget?
2011. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgyérted, hogy bibliatanulmányozást folytatsz Jehova Tanúival, de kétséged van afelöl, hogy folytasd-e? Ha ez agaszt neked kell eldöntened, hogy mit tegyél, hiszen Jehova téged is szabad akarattal ruházot fel. Segíteni szeretnék, de ehhez pontosan tudnom kell, hogy mire gondolsz. Az E-mail cimemre nyugodtan irhatsz.

2011. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szabolcs1988 ***** válasza:
0%

Beszéld meg a kételyeidet a tanulmányozóddal, és mond el azokat az okokat és kérdéseket amelyek aggasztanak téged. A legfontosabb pedig, hogy imádkozz éles látásért.

A tanulmányozás kezdetén mindenkiben merülnek fel kételyek, így nekem is voltak. De mikor a tanulmányozás elmélyült kezdtem élvezni, és már alig vártam a következő alkalmat hogy újra tanulmányozhassak.

2012. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18%
Szia.László vagyok.Én azzal szeretnék neked segíteni a döntésedben, hogy leírom a saját tapasztalatomat.Katolikusként nőtem fel, voltam elsőáldozó ,bérmálkozó.Olyan családban nőtem fel,ahol elég gyakran fordultak meg papok, esperesek.Tehát elég sokat tudtam a katolicizmusról,katolikus tantételekről.Úgy 13,14 éves koromban megfordult a fejemben, hogy én is papnak megyek.Amikor megmondtam az egyik esperesnek, válaszul annyit mondott ,,ne rontsd el az életedet,,.A mai napig nem tudom mire akart ezzel utalni.Minden esetre most már örülök, hogy tényleg nem lettem pap.Ezt csak azért írom le, hogy lázsd nem voltam naív a vallásomat illetőleg.Az összes mise szövegét,a tantételeket a katekizmusból, fejből tudtam, mint egy jó ügyvéd a paragrafusokat.Aztán, történt egyszer, hogy az egyik gyerekkori barátommal beszélgettünk vallásos témákról,amiben azt hittem soha nem tudnak megfogni.Amikor minden kérdésemre a Bibliából válaszolt, eldöntöttem, én is veszek magamnak, de egy Katolikus Bibliát.Azt gondoltam, nekem az kell, hisz még is csak Katolikusként nőtem fel.Ő akkor a Károli G.féle Bibliát használta, de olykor olykor elő vette az Ökumenikus Bibliát is, hogy össze tudjuk hasonlítani mindhárom fordítást, vajon értelmileg milyen külömbség van közöttük.Utólag csak annyit, hogy nagyon elenyésző a külombség.De ami a lényeg, hogy magamnak kellett rájönnöm , milyen kevés ismeretem is van a Bibliából.Amit néhány hét alatt megtanultam,az ismerős papjaimmal is igyekeztem megbeszélni.Természetesen ők nem a Bibliából érveltek.A legnagyobb érv az volt, hogy szakítsam meg a kapcsolatot Jehova Tanuival.Ez az ami nem hagyott nyugodni.Olyan emberekkel szsakítsak, akik a Bibliából érvelnek,s akikről azt hittem a legjobban ismerik a Bibliát, ép erről akartak lebeszélni.Minden nap úgy másfél két órát foglalkoztam a dologgal, hogy aztalhoz ültem, bal oldalra raktam a Katolikus dolgokat,jobb oldalra Jehova Tanui kiadványait,és fokról fokra megvizsgáltam azokat a kérdéseket és érveléseket,amikről úgy gondoltam fontosak egy keresztény életében ahhoz, hogy Istent imádhassa.A tanulmányozómmal kapcsolatban, pedig mindíg jól felkészültem minden féle kereszt kérdésekkel, hogy megfogjam őt, vagy hogy zavarba ejtsem.Bevallom, soha sem sikerült.Úgy 7-8 hónap elteltével nem volt kétséges, hogy melyik út az igaz.Ismételten felkerestem a papokat, és most már én érveltem, kérdezgettem, utalgattam dolgokra, amiben csak annyit tudtak ellentvetni, hogy ez a mi hitünk szerint így van, meg úgy van.S amikor utaltam a Bibliára, annyit mondtak, hogy agyamra ment a nagyon sok kutatás, és, hogy mint tanulatlan, teológiát nem tanult,nem végzett személy,nem érthetem a Bibliát, tehát ne foglalkozzak vele.Inkább járjak továbbra is templomba, majd ott mindent meg fogok tanulni.Azóta 22 év telt el, és őszintén örülök annak, hogy akkor a kezdetén intenzív kutatásokat végeztem, kérdeztem és össze hasonlítgattam különféle kiadványokat, nem csak katolikusokat, és le vontam a következtetéseket belőle.Még csak annyit, minél jobban támadták Jehova Tanuit, akár barátaim, ismerőseim, családtagjaim, egyre jobban kezdtem érezni, hogy ez az igaz vallás.Maga Jézus is a támadás középpontjában állt.Azt mondta a kovetőinek:,, Ha engem gyűlöltek, titeket is gyűlölni fognak,,.János 15:17-21. Én is csak aszt szeretném tanácsolni, amit itt az egyik előttem író személy javasolt, hogy bátran kérdezzél meg mindent a tanulmányozódtól, és figyeld meg, hogy a Biblián alapuló válaszai mennyire logikusak, következetesek,,és,hogy mennyire vannak öszhangban a már eddig elsajatított ismereteddel.Ha volna egyéb aggodalmad és gondod is, bátran írjál, akár priváton is, készséggel válaszolok.Nagy tisztelettel.László.
2012. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!