Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidóság anyai ágról öröklőd...

A zsidóság anyai ágról öröklődik? 21/L

Figyelt kérdés

Ha én zsidó vagyok, de a barátom nem akkor a születendő gyermekeink zsidónak számítanak majd?

(nem vagyok vallásos)


2011. szept. 9. 12:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyermeked nem zsidó lányt/fiút (nemétől függ) választ majd párjának és az ő gyermeke se, akkor a dédunokád már nem számít zsidónak, azt hiszem. De igazából lényegtelen, ha nem a Tóra szerint nevelitek már a gyermeked is nehezen nevezhető annak.
2011. szept. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

"Vagy szégyelled a zsidó származásodat?"


Igen.


A barátom se tud a származásomról.


Szerencsére nem is látszik rajtam, mert szőke hajam és kék szemem van.

2011. szept. 10. 16:26
 13/29 anonim ***** válasza:
67%

De miért szégyelled? Mi szégyellnivaló van egy olyan dolgon, amiről egyáltalán nem tehetsz?


Bocsi, de azok a h.lyék, akik a származása alapján ítélnek meg valakit, nem te. Ez az előítéletesség a világon szinte mindenhol megtalálható, a dolgok mélyére nézve csak annyi, hogy egyesek ettől jobbnak, felsőbb rendűnek érzik magukat; vagy egyszerűen csak bűnbakot keresnek a saját problémáik megoldása helyett. Mo.-on ezek jellemzően a széljobberek, hát nem gondolom, hogy nagyon magasra kellene értékelni a gondolkodásmódjukat. Természetesen tisztelet a - ritka - kivételnek.


Senki nem választhatta meg, hogy milyen nemzetiségű legyen, milyen családba szülessen. Vannak, akik büszkék arra, hogy magyarok. Csak azt tudnám, miért, hiszen nem ők tehetnek róla. Arról nem is beszélve, hogy a sok betelepítés, szomszédokkal való keveredés miatt "színtiszta" magyart szerintem nagyítóval sem lehetne találni...


A saját családomban legalább 5 nemzetiségről tudunk biztosan, de lehet, hogy játszik egy 6. is.

Ezekből a dédszüleimig legalább 3 nemzetiségű van... Na, szép? :)

2011. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
49%

Azért azt tegyük hozzá, hogy a zsidók sem tudják pontosan eldönteni, hogy akkor ki is zsidó. Elvileg ha az anya zsidó, akkor a gyerek is. Ez a legelfogadottabb, ha jól tudom.


Kérdező, te pedig nem szégyelld, hogy zsidó vagy. Nem te követted el a néped bűneid, te arról nem tehetsz. Ha kitörsz közülük és tisztességese élsz, akkor nyugodtan vállald fel, mert becsülendő. Ugyanezt üzenem a jóravaló cigányoknak is, hogy ne tagadják le. Kellenek a pozitív példák.


Berta Wooster


Ennyi marhaságot rég láttam így összekaparva. Nem is foglalkoznék vele sokat, mert reménytelen, csak egy gondolatot írnék le.

Nagy általánosságban senki sem faji alapon (esetleg a liberális oldal, akik gyűlölik az országok őslakóit, azokat, akik dolgoznak, s eltartják a kisebbségeket), hanem viselkedés alapján ítélnek el.

Tehát például azt mondom, hogy cigánybűnözés. Ez nem azt jelenti, hogy minden cigány bűnöző. Hanem azt, hogy a cigányoknak erre van hajlamuk, és a bűnelkövetések nagy részét cigányok követik el. Ergo ettől függetlenül még van rendes cigány, csak az arányok pocsékok.

2011. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
93%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:43


Hogy te milyen kedves vagy... Köszönöm.

Nem tudom, a válaszom melyik részét minősíted marhaságnak, mivel nem óhajtottad kifejteni.


Azért csak úgy a rend kedvéért:


1. Ha a 2. bekezdést, akkor tárgyald meg a dolgot azokkal a pszichológusokkal és egyéb szakemberekkel, akik ezt a tárgykört kutatják / - ták, és az általam leírt következtetésekre jutottak. Megjegyzem, sokkal bővebb az anyag, több oka is van a gyűlöletnek, a szélsőségek kialakulásának, de ezek közül csak néhányat említettem.


2. Ha a 3. bekezdést, akkor olvass egy kis történelmet, hogy mennyi betelepítés volt egy-egy vész után, vagy akár anélkül is; és mekkora volt az egyes korokban a magyarság aránya az országban a különböző területeken. Éééés plusz még az önkéntes bevándorlások, letelepedések...; éééés plusz a határok mentén a különféle népcsoportok házassága...


De ha be tudod bizonyítani hiteles dokumentumokkal, hogy elég magas számban élnek ma olyan magyar állampolgárok itt, akik 100 %-ban magyar származásúak, akkor visszavonom, amit írtam. :)


Gondolom, a saját származásomat nem vitatod, mert azt azért már csak jobban tudom... Csak tájékoztatásul: apai dédanyám családja erdélyi szász volt, német ajkúak; apai dédapám pedig gyerekként került Magyarországra egy itáliai városból, ami akkoriban épp a Monarchiához tartozott, tehát anyanyelve az olasz volt. Az anyai ágon elvileg a dédszülőkig magyarok az őseim, viszont egyes nevek tót származásra utalnak. Az olasz vonalon pedig az egyik házassági anyakönyvben szerepel egy szerb név is; ami nem nagy csoda, mivel közel volt a földrajzi határ... Ez egyben jó példája is a keveredésnek, melyről említést tettem az előbb.



A magyarázatod pedig nem egyedülálló; és meg fogsz lepődni, de elismerem, hogy még igazság is van benne. :) Csak elég kevés.


Amit én tapasztaltam eddig errefelé (a GYK-n), az a következő volt:

1. Bőrszín vagy egyéb külső tulajdonságok,

2. Mi mondjuk meg, hogy ki a zsidó, és ki a cigány.

3. Viselkedés: Elég kevés azok száma, akik tényleg nem előítéletesek.


És ha már itt vagyok, reagálnék két mondatban a "zsidó nép bűnei" blablára is, amit ugyan nem nekem címeztél: Szintén regényeket lehetne írni erről a fajta gondolkodásmódról, és hogy ez hova vezetett, lásd a történelmet. És a másik, hogy én nem szeretem, mikor mások elkezdenek összehasonlítgatni bizonyos esetekben; most mégis azt mondom, talán a saját házunk táján kellene söprögetni.

2011. szept. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
29%

Úgy nagyjából az egész marhaság volt.


A szakemberek azt mondják, hogy mi, becsületes emberek undorító rasszisták vagyunk, s azok, akik népünkön élősködnek és irtják azt, azok az áldozatok. Így ha nem haragszol, akkor inkább támaszkodok a saját tapasztalataimra, mint ezekre a megmondó emberekre.


Szerintem te sem gondolod komolyan, hogy valaki is vérben méri a magyarságot. A népünk története azt mutatja, hogy mindig is vendégszerető és befogadó nép voltunk. Ennek köszönhető a sokszínűségünk. Továbbá pár beilleszkedni nem akaró nép miatt ért minket sok csapás, és fogja okozni a vesztünket.

Ezt a vérmagyarságot csak a liberális agyhalottak találták ki, hogyha már nem tudnak mibe belekötni, akkor felhozzák ezt.


Tovább ajánlom neked is a történelem áttekintését, hogy lásd a zsidó nép bűneit (elég terjedelmes téma). De tudod mit? Sok népnek volt bűne a múltban, felejtsük el. Viszont most nézz szét a jelenben, a Közel-Keleten, ahol izraeliek mészárolják a palesztin őslakosokat, a saját hazájukban.

Nézz szét a kis hazánkban, ahol liberális jogvédők uszítják a magyarokra a cigányokat, hogy irtsanak minket. Mindemellett megakadályozzák, hogy megvédjük magunkat.


Sepregetnék én a saját házam táján, de az a gond, hogy rend van, viszont egyesek állandóan idepiszkítanak. Ne engem állíts már be rossznak, hiszen nincs bennem semmi rossz szándék, csak jót akarok a népemnek (csakhogy ne tudj belekötni, a népem alatt értem azokat a magyarokat, zsidókat és cigányokat, akik becsületesek és ugyanígy magyar érdekeket képviselnek) és a hazámnak. Nyersnek nyers vagyok, ez igaz. Nehezen viselem a butaságot.


Remélhetőleg én itt befejeztem (ha esetleg nagyon kiforgatod a szavaim, akkor lehet írok... de kérlek ne kényszeríts).


Minden jót!

2011. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
89%

ha ennyire zavar, hogy te zsidó vagy, akkor ne zsidónak neveld a gyerekedet, ennyi. Max nem viszed el zsinagógába, meg nem ismerteted meg a zsidó kultúrába. Ezen mit kell ennyit problémázni?


Bér számomra gyomorforgató, ha valaki a saját gyökereit ennyire szégyenli, nem egy gerinces dolog. Kár a gyerekért, hogy ilyen anyja van, akár jobbat is kaphatott volna.

2011. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
93%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:04


Jó, akkor szerinted az egész az volt. Nem értek egyet veled, de ha te így látod, nem tudok tenni ellene...

Nem akarom kiforgatni a szavaidat, nem is akarlak válaszra kényszeríteni sem. De megértheted, hogy mivel az általad leírtak szerintem eléggé egyoldalúak, ezért reagálnom "kell" ezekre...


1.: Én még ilyen szakvéleménnyel nem találkoztam. Ha valóban létezik ilyen, akkor az ugyanolyan szélsőség lehet, mint a rasszista, antiszemita vélemények.


2.: Igen, vannak pozitívumok a befogadás terén. Viszont negatívum is van bőségesen.


3.: "Továbbá pár beilleszkedni nem akaró nép miatt ért minket sok csapás, és fogja okozni a vesztünket."

Na, erről még nem hallottam... Remélem, nem a kurucról vagy hasonló hiteltelen honlapokról, ill. nem az Echo mesetv-ből származik ez a kijelentés...


4.: A zsidó nép bűnei elég részletesen le vannak írva a Bibliában, legalábbis a régebbiek. De az is megíratott, hogy Isten hogyan viszonyul ezekhez a bűnökhöz és ehhez a néphez; ill. hogy mi hogyan viszonyuljunk hozzájuk.

Tudod, ez itt a Vallás kategória, így talán ebből a szempontból hasznos lehet megvizsgálni a dolgokat; de most csak egyetlen témát emelnék ki, mivel eléggé elterjedt tévhiten alapul, hogy a zsidók a "Krisztusgyilkosok". Jézus Krisztus mindannyiunk miatt jött el ebbe a világba, minden népért és nemzetért. A zsidó nép között született meg emberként, mint ahogyan azt a próféták előre megmondták. Halálát népének egyes vallási vezetői kívánták főleg, ellene hangolva a befolyásolható tömeget; de az ítéletet az akkori világ legfőbb hatalma, a Római Birodalom képviselője hozta meg végül is... Tehát nagy hiba, és nagy tévedés egyedül a zsidókat felelőssé tenni a történtek miatt.



Azzal egyetértek, hogy sok népnek volt bűne a múltban, sőt, szerintem mindegyiknek. És a jelenben is van, ez sem mellékes dolog.



Kissé (?) mintha Izrael-ellenesnek tűnnél ezzel a kijelentéseddel:

"Viszont most nézz szét a jelenben, a Közel-Keleten, ahol izraeliek mészárolják a palesztin őslakosokat, a saját hazájukban."


Erről főleg a Politika rovatban lehet hosszadalmas és sehova nem vezető vitákat találni:

- Kik is igazából a palesztinok és mióta létezik egyáltalán ez a nép, vagy ha úgy jobb, akkor "mióta lényeges az, hogy kik ők?" - A válasz: Azóta, mióta az arab nemzetek szélsőségeseinek így állt érdekében, azelőtt a kutyát sem érdekelte, nem is voltak egységesek...;

- Legálisan vagy illegálisan jött-e létre Izrael állama újból 1948-ban? - Brit mandátumterület volt azelőtt, mint tudjuk...;

- Az Izraelt gyűlölők által mészárlásnak nevezett akciók, melyek a másik oldalról nézve jogos önvédelemnek számítanak, legalábbis többségében...

Nem tudom, te merre élsz; Izrael területe kisebb, mint a Dunántúl. Ha arrafelé laknál, közel valamelyik határhoz, és a "kedves" szomszédok miatt a nap 24 órájában bármikor lehetne légiriadó a rakéták miatt, amikoris 15 másodperced lenne arra, hogy fedezéket keress, akkor mit szólnál? Merthogy arrafelé ez a helyzet, lásd pl. Sderot-ot. Te is elvárnád az államtól, hogy igyekezzen megvédeni téged, és az állam is teljesen jogosan ütne néha vissza a támadóknak, ugyebár... Vagy szerinted is jogosan ellenőrizné az állam valamely szerve vagy a katonaság a Dunán érkező idegen hajókat, hogy mit is akarnak az adott "ellenséges szomszédnak" a mi területünkön keresztül szállítani, ugye?



Tudod, én próbálok objektív lenni. Nem állítom, hogy Izraelnek minden lépése tökéletes, hiszen mindenki hibázik. De az a gyűlölködés, ami megy ellenük, élen a szélsőséges szervezetekkel, amelyeknek deklarált célja Izrael elpusztítása, teljesen elfogadhatatlan számomra; ugyanúgy, mint az az agymosás, amiben már a gyerekeiket részesítik akár a médián keresztül is egyes országokban.

Ezekről is lehet anyagot találni a neten bőven, csak tényleg elfogulatlanul kell hozzáállni a kérdéshez, és több helyről tájékozódni; nem pedig elzárkózni a másik fél elől.

Tudod, a palacsinta akármilyen vékony is, akkor is mindig két oldala van, nem csak egy. :)


Nos, minden jót neked; és tényleg nem provokálni akartalak, csak rámutatni néhány dologra.

2011. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
21%

Nem reagálnék, mert csak a liberális oldal információit látom viszont az írásodban. Az meg, mint tudjuk, 90%-ban hazugság és ferdítés.


Ez a videó csak érintőlegesen mutatja be a közel-keleti állapotot (palesztin szempontból, így jó, hiszen te leírtad az izraelit):


http://www.youtube.com/watch?v=516fL-NmbJE


A kurucot és az echotv-t elég meredek hiteltelennek nevezni, mivel az egyik legkorrektebb médiák kicsiny hazánkban. És ez nem agymosás. Ezekből a médiákból olyan híreket kapok, amelyeket én is tapasztaltam, átéltem, és nem pedig abszurd meséket. A kuruc csak kimondja a valóságot, a többi meg ködösít. Persze a stílusról lehet vitatkozni, mert gyakran (bár szellemesen, de) alpári. Ennek ellenére sokkal hitelesebb, mint az index, népszava vagy egyéb hasonló oldalak (ahol olykor vérlázító írások jelennek meg).


Nem tudom, hogy nálad mit jelent az objektív, de én teljesen fordítva látom. Izraelnek rengeteg rossz és olykor perverz lépése van. A törökök sem véletlenül lázadnak mostanság, és egyre többen ébrednek fel arrafelé. Izrael órái meg vannak számlálva, ha nem áll le.


http://www.youtube.com/watch?v=_cvFC6sPPEA


http://www.youtube.com/watch?v=vL1tEzvPf7s


Minden jót!

2011. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
93%

Húúúú... :)

A liberális oldal? ... Közöm nincs hozzájuk; sőt, egyetlen oldalhoz vagy párthoz sincs, nem foglalkozom aktuálpolitikával. Mint említettem, próbálok objektív lenni, ezért több oldalról is tájékozódom; így alakult ki a saját álláspontom. Tudod, nem vagyok Boborján, aki elment Besenyő Pista bácsihoz, hogy megtudja a saját véleményét... :)



Akkor először is, a kuczug és a metapédia hitelességéről egy kis leírás, persze ez "csak" a saját véleményem...

Már egyszer leírtam egy másik kérdésben, így csak másolnom kell:


"" 1. Albert Einsteinről:


[link]


[link]


Az életrajzi adatok sem stimmelnek... Csak egy példa:


Wiki: "1898-ban Einstein beleszeretett Mileva Marić szerb osztálytársnőjébe. (...) 1902-ben, viszonyuk eredményeképpen gyermekük született, de egy be nem bizonyított hír szerint az újszülött korán meghalt."


Ugyanez Meta-stílusban: "1903-ban elvette feleségül Mileva Maricot, aki három gyermekkel is megajándékozta."


Az utóbbi fogalmazási szempontból is kifogásolható:

"aki három gyermekkel is megajándékozta"

Miért, még mivel ajándékozta meg? Két kismacskával is? Vagy karácsonyra új nyakkendővel? ...


A lap (a Metapédia) alján ismét egy gyöngyszemre bukkantam:


"jogos a kérdés, hogy miért szavazott ismételten 80.000.000 ember Hitlerre"


Jogos? Mikor? Mennyi? Mi van???


[link]


Ja, hogy nem is annyi, és nem is úgy, és nem is akkor...


Nem is tudom hirtelen, kik és milyen témában szoktak ezekkel jönni...



2. A kurucz túlkapásairól és túlzásairól, "hitelességéről":


[link]


a., Egyáltalán nem mindegy, hogy egy valós alapokon álló dolgot hogyan tálal valaki; mennyit tesz hozzá vagy vesz el belőle, hogyan ferdíti el a tényeket, milyen irányban befolyásolja az olvasókat.


b., Az sem mindegy, hogy mit bocsát az olvasói elé: valós tényeket, tudományos munkákat, vagy valótlanságokat és áltudományos megtévesztéseket.


c., Arról nem is beszélve, hogy az olvasók is csak azt értenek meg bármiből, amit ők akarnak; ill. önkényesen értelmezhetnek bármit, ami le van írva.""



És mindjárt gyűjtöm a videókat is, remélem, nem hiába... :)

2011. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!