Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidóság anyai ágról öröklőd...

A zsidóság anyai ágról öröklődik? 21/L

Figyelt kérdés

Ha én zsidó vagyok, de a barátom nem akkor a születendő gyermekeink zsidónak számítanak majd?

(nem vagyok vallásos)


2011. szept. 9. 12:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Pontosan.

A neológoknál úgy tudom az apai ág is elfogadott.

2011. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
46%
A gyerekeid emberek lesznek, úgy mint te és a barátod.
2011. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
32%

Félig zsidó lesz, félig nem. Tudod, mint az afroamerikai és fehér ember gyereke félvér. Vagy apa svéd, anya angol, akkor félig svéd, félig angol. Meg amikor apa német, anya lengyel, akkor a gyerek félig német, félig lengyel.


Hogy ti melyik szellemben nevelik, saját döntésetek, ahogyan akarjátok.

2011. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%
Ha az édesanya zsidó, az édesapa nem, akkor a gyerek még zsidó. Ha fordítva van, akkor elvileg nem zsidó.
2011. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anya zsidó, akkor a gyermek azt viszi tovàbb.
2011. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
14%
a gyereked már nem lesz az, ha csak egyik szülőd volt és a barátodnak semmi köze a zsidókhoz
2011. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Igen, anyai ágról. Tekintve, hogy az apa nem biztos, annak kérdését ki zsidó ki nem úgy oldották meg, hogy anyai ágról nézték.
2011. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, a másik hasonló kérdést is te tetted-e fel, mindenesetre kérdezd a rabbit:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. szept. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Igazából örültem volna, ha a gyerekeim már nem számítanak annak. :(
2011. szept. 10. 14:53
 10/29 anonim ***** válasza:
95%

Miért? Mit számít az?


Ha zsidó származású vagy, azt nem lehet "eltörölni", a vérségi kapcsolat fennáll. Ha te 100 %-ban zsidó származású vagy, azaz mindkét szülőd is teljesen zsidó, a leendő gyermekeid édesapja pedig egyáltalán nem az, akkor a gyerekeid 50 %-ban lesznek zsidók. Na, bumm, és akkor mi van? Vagy szégyelled a zsidó származásodat?


Ha viszont vallási szempontból nézed, akkor teljesen mindegy, mivel azt írtad, nem vagy vallásos. Így valószínűleg a gyerekeidet sem fogod vallásosan nevelni.

2011. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!