Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan "öröklődik" a zsidóság?

Hogyan "öröklődik" a zsidóság?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hallottam, hogy a zsidó anyák gyerekei nem mind "öröklik" ezt, csak a fiú vagy a lány. Már nem emlékszem, erre lennék kíváncsi.
2010. márc. 19. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Tudtommal anyai ágon öröklődik, függetlenül a gyerek nemétől. De azért nem bízok zsidrák apa fiában sem:D.
2010. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Ja, és lányában sem!
2010. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

ezen örlődik a gyerek. kinek az apja cigány az anyja zsidó.

kérdi is drága szüleim én most mi vagyok.

-cigány vagy fiam hisz én vagyok az apád.

-zsidó vagy fiam hisz az én vérem vagy.

-de miért is kérded?

-háát. itt a szomszédba van egy jó bicaj. nemtudom hogy alkudjak rá, vagy ellopjam.

2010. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az lehet született zsidó, akit zsidó anya szült, mert az anya személye biztos, az apa meg hát lehet akárki. Akinek csak az apja zsidó azt nem is tekintik igazi zsidónak, ők az ún. "periféria".

Bár a közösség vmilyen ceremónia keretében is befogadhat valakit a tagjai közé, de erre csak olyan esetekben kerülhet sor, ha pl. beházasodik vagy örökbefogadja egy zsidó család.

Nem vagyok zsidó, de vannak "zsidó barátaim" :)

2010. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

öröklődni anyai ágon öröklődik, független a gyerek nemétől.


Ha anyai ágon nem vagy zsidó, akkor a vallási törvények szempontjából alapból még nem vagy zsidó, és be kell térned, hogy a törvények szerint is annak számíts.

2010. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%
Úgy, mint az elmebetegség...
2010. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

?מיהו יהודי (ˈmihu jehuˈdi) gyakori és nehéz kérdés. A szokásjog (halakha) szerint az a zsidó akinek az anyja az illetve az aki betért és hittel tartja a vallást (gér cedek). Ahogy állampolgárságot felvenni is nehezebb mint egyszerűen annak születi, hát betérni sem egyszerű :) Aztán persze a dolog eléggé elkezd bonyolódni a mai világban amikor a vallás is sokfelé ágazik, egy ortodox valószínűleg nem tart zsidónak valakit aki a Jewish Renewal [link] elveit követi...


Az eredeti kérdésre válaszolva, a zsidó anya minden gyermeke zsidónak számít, kitérni a halakha szerint nem lehet, a kitért zsidó az egy bűnös zsidó... tehát azokat akik nem tartják a vallást azokat a hithű zsidóság és az antiszemiták egyaránt nem szeretik csak legfeljebb különböző hőfokkal.


Kellemes gyűlölködést mindenkinek!

2010. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. márc. 20. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!