Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem bérmálok le nem esküdhe...

Ha nem bérmálok le nem esküdhetek templomba?

Figyelt kérdés

nem bérmáltam le és azt mondják akkor templomi szertartás nuku. Szerintetek?


római katolikus vagyok 16 éves


2011. aug. 20. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom nem. De a bérmálkozást be tudod majd pótolni. Keresztanyám lányának a férje se bérmálkozott, esküvő előtt pár hónappal elintézték, és lett templomi esküvő.
2011. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
76%
A Bérmálás Szentségében a Szentlélek ajándékának jelét kapja az arra felkészült jelölt. Ez a Szentségi Házasság kötéséhez nem szükséges, de ajánlott.
2011. aug. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
utlsó, így van. Nem feltétel a bérmálkozás, lehet anélkül is. Sok boldogságot az ifjú párnak!
2011. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
16 vagyok xD hova esküdjek, azért kérdeztem ha majd az lesz akkor, de kösz :D
2011. aug. 20. 19:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért akarsz (majd) templomban esküdni ? Szükségét érzed, vagy csak képmutatásból ?
2011. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
mindenki úgy csinálja ahány esküvőre mentem minden rokonom
2011. aug. 20. 22:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem az a fontos, hogy a rokonaid mit csináltak, hanem TE mit akarsz! Ha nem vagy vallásos, akkor nagy képmutatás, hogy csak az esküvő miatt tarts templomi esküvőt, de egyébként soha nem jársz templomba. Ezt soha nem tudtam felfogni, hogy "szenteskedjünk" mert mások mit gondolnak (most nem rád értem, mert még elég fiatal vagy), viszont rengeteg ilyet látok. Szerintem gusztustalan.
2011. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

előző: ne itélkezz, hogy ne itéltess.

[Nekem több olyan ismerősőm volt, aki, úgymond a "maga módján vallásos" (ami gyakorlatilag, azt jelenit,nem) de úgy érezte Isten áldását kéri az esküre..]

Kérdező:ja, csak 16...előrelátó vagy, a nyugdíjadon is morfondírozol?

2011. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még mindig tartom azt, hogy képmutatás, ha valaki csak azért jár templomba mert mit szólnak mások. Az járjon oda, aki valóban hívő. Én nem vagyok az, így nem fogok azért megkeresztelkedni és első áldozni, mert "Olyan szép a templomi esküvő!" Van ilyen ismerősöm.
2011. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

de lehet esküvőd, de esküvő előtt nem tudom hány hónappal kell járj hitoktatásra...hogy felkészülj a bérmálásra!

tehát nem lehet csak könnyedén venni!

nálunk vizsga volt nem tudom hány kérdésből... ez a te döntésed végülis, hogy mostanában akarsz bérmálkozni vagy majd körülbelül 25-30 évesen...

2011. aug. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!