Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallás, ami megtiltj...

Van olyan vallás, ami megtiltja a templomba járást?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik egyház sem örül, ha a hívei másik templomba vagy gyülekezetbe járnak. Szerintem.
2011. aug. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Jól írja az előttem szóló. Én régen imádtam templomokba járni, bemenni megcsodálni, kicsit leülni a csendben. Aztán lett egy pár rossz tapasztalatom. Érdekes módon mindegyik esetben katolikus templomban. Az egyik helyen egy pappal beszélgettem. Hiszen miért ne beszélgethetnék? Ő is ember. És Isten háza mindenki előtt nyitva van. Elméletileg. És azt mondta, hogy majd akkor jöjjek vissza, ha áttértem a katolikus vallásra. :/O

Egy másik helyen ez Székesfehérváron történt, itt is nagyon szívesen, amikor sétálok a belvárosban, nagyon szívesen bementem templomokba, amelyik éppen nyitva volt. Tavaly történt, hogy a Kossuth utca mögötti templomba mentem be. Kint esett az eső, nem voltam jól, előzőleg a patikában mértem meg a vérnyomásomat, no a lényeg, hogy bementem, hogy lepihenjek. De nem akartam zavarni, nem a padra ültem le, hanem kint az előcsarnokban az egyik lépcsőre ( Nem az lépcső, amin bemegyünk, hanem bent oldalt, ilyen kis helyiség előtt, ahol ravatal van és rács van elötte) Egyszer csak körül álltak , három vénasszony volt, és cseppet sem keresztényi, arrogáns lekezelő módon közölték velem, hogy ne üljek a lépcsőn stb. Tisztára úgy beszéltek velem, mint egy nyomorult büdös, hajléktalannal. (Megjegyzem én nem beszélnék így egy hajléktalannal). Szóval a lényeg, hogy a végén elküldtem őket a jó k.urva anyjukba (!)Hosszú a story nem is tudom itt úgy leírni. A lényeg, hogy azóta nem voltam abban a templomban.

2011. aug. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Az előző vagyok. "Tisztára úgy beszéltek velem, mint egy nyomorult büdös, hajléktalannal"

Vagy inkább úgy, mind egy rossz gyerekkel, aki bemegy a templomba és nem tud viselkedni, rohangál, kiabál és rá kell szólni stb. És miután engem "elintéztek", visszaültek mi vagyunk a szentek című, ájtatos képpel a padba, igazi képmutató emberek. Nagyon kiábrándító volt

2011. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Előzőnek:

Szia! Sajnálom ami veled történt és a katolikusok nevében bocsánatot kérek miatta.

Azt hiszem azért történhetett veled ilyesmi, mert a katolikus templomokból néha megpróbálják ellopni a Szentostyát azért hogy sátánista feketemisén meggyalázzák. Modanom se kell hogy ettől félnek a hívek, ezért igyekeznek őrizni a templomot.

Ez persze nem mentség arra amit veled tettek, csak azért írom meg hogy tudd hogy mitől tarthattak ezek az agresszív katolikusok.

2011. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi hogy semmi joguk nem volt kiküldeni, ugyanis a katolikus templomba tudtommal bárki bemehet.
2011. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
miért érdekel? kifogás kel hogy ne menj? például a muszlim vallás megtiltja, mert mecsetbe kell menni. vagy a zsidó vallás, mert ott zsinagógába :D csak a lényegen ez nem változtat ha kibúvót keresel.
2011. aug. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-12 09:10



Köszönöm szépen! Nagyon kedves vagy!

2011. aug. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja , a Sátánizmus.
2011. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!