Ami most történik a világban ez már a nagy nyomorúság kezdete?
Szerintem ez még nem az idők végezete, de lehet hogy már a nyomorúság kezdete. A gazdasági válság pl. lehet ennek a jele.
Írtam egy hosszabb választ erre a kérdésre. Ha megengeditek, megosztom.
"én lászló" és némelyek álláspontját több ponton is osztom, és nagyon érdekesek. Viszont én amondó vagyok, hogy jelenleg még nem a "nagy nyomorúságban", hanem az "utolsó idők jelei"-nek, a „nagy nyomorúság kezdetének” korában élünk, ami nem egyenlő a „nagy nyomorúsággal”. Hadd fejtsem ki, miért.
A "nagy nyomorúság" Dániel könyve alapján világos, hogy pontosan 7 évig fog tartani, azaz 2 X 3,5 évig. Az egész pedig nagyon valószínű, hogy az Antikrisztus világpolitikai színpadon történő fellépésével fog kezdődni, és ez elég nyilvánvalóan még nem történt meg.
Nézzük meg az erre vonatkozó dánieli próféciát:
"Dán 9:24 Hetven hét szabatott a te népedre és szent városodra, hogy vége szakadjon a gonoszságnak és bepecsételtessék a bűn, és hogy eltöröltessék a hamisság és elhozassék az örök igazság, és bepecsételtessék a látomás és a próféták, és felkenettessék a Szentek szente.
Dán 9:25 Tudd meg azért és vedd eszedbe: A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van és újra megépíttetnek az utcák és a kerítések, még pedig viszontagságos időkben.
Dán 9:26 A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz [mintegy] vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás.
Dán 9:27 És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, amíg az enyészet és ami elhatároztatott, a pusztítóra szakad."
A 24. vers kijelenti, hogy 70 hét (évhetekről, azaz 70X7=490 évről van szó) van még hátra, és a 69. hét végén "kiirtatik a Messiás" (v.26.), majd ezután a Római Birodalom lerombolja Jeruzsálemet - mindez be is következett pontosan a Dániel próféta által megjósolt időben, a Templom lerombolása pedig i. u. 70-ben.
Viszont a 26. és 27. vers közé, mint tudjuk, beékelődött egy nem meghatározott hosszúságú, közel kétezer éve és még most is tartó kegyelmi időszak, hogy a nemzetek megtérhessenek. (Ez egy titok volt, hiszen még az apostolok is értetlenül álltak az előtt, hogy Krisztus a feltámadása után nem állította helyre rögtön a királyságot (Apcsel. 1. rész), hanem az evangélium hirdetését parancsolta minden nemzetnek.)
Viszont amikor a kegyelmi idő lejár, a maradék 1 db évhét, azaz 7 év, ami az újszövetségben "nagy nyomorúság"-ként jelenik meg, egy jelentős világpolitikai esemény hatására fog újra elindulni, és minden, látással rendelkező keresztény számára nyilvánvaló lesz, hogy mi történik. Ezt Dánielből, Ezékielből, Zakariásból és a Jelenésekből össze lehet rakni. Ez pedig a jelek alapján nem más lesz, mint feltehetőleg egy nagy, vagy főleg a Közel-Keletre, vagy akár globálisan is érvényes világbéke-szerződés megkötése, amit egy hirtelen feltűnő, nagyon karizmatikus politikus fog "tető alá hozni" - ez lesz az Antikrisztus színrelépése. Ha ezt össze akarjuk hozni más próféciákkal, akkor meggyőződésem, hogy azt kapjuk eredményül, hogy ennek az egésznek a központi szereplője a modern Izrael állama lesz. Vagyis akár úgy is mondhatjuk, hogy „végre” valakinek sikerülni fog egy széleskörűen elfogadott közel-keleti békeszerződést megkötni. Ez a rendkívüli esemény fog olyan hatást kiváltani, ami miatt az emberek el fogják hinni, hogy eljött a „Béke és biztonság” korszaka (én amondó vagyok, hogy szó szerint is el fognak hangzani ezek a jelszavak, annál is inkább, hogy pl. az EU-ban már most több rendkívül fontos alapdokumentumban szó szerint ilyen formában szerepel ez a kifejezés), és mindenki azt fogja érezni, hogy ezért az Antikrisztusként fellépő személynek tartozik hálával.
Kis magyarázatként hozzáfűzöm, hogy egy ilyen eseményhez nyilván nagyon nagy hatású előzményekre lesz szükség, gyakorlatilag azt mondhatjuk, hogy Izrael ki fogja kényszeríteni ezt a békét. A „más próféciák”, amikre utaltam, a következők:
Az egyik a Zakariás 12. része, melyet nem idézek egészében, csak a 2. verséből egy kicsit: „Ímé, én részegítő pohárrá teszem Jeruzsálemet minden körülte való népnek…”, majd leírja, hogy egy, a környező államokból jövő támadás következik Izrael ellen, amely sikertelen lesz, mert az Úr megszégyenítő, természetfeletti csapást mér azokra, akik felmennek Jeruzsálem ellen. Nekem meggyőződésem, hogy ez ugyanaz a háború, mint amely az Ezékiel 38-39. részében van leírva, azaz a Góg által vezetett koalíciós háború Izrael ellen. Mind a Zakariás, mind az Ezékiel könyve nyilvánvalóvá teszi, hogy ez nem ugyanaz a világ összes országát felvonultató háború, amely Krisztus dicsőséges megjelenésével és az ezeréves királyság megalapításával fog zárulni (Jelenések 19:11-21.), hanem egy korábbi, lokálisabb háború. Zakariásnál azért nem lehet, mert ezt, a Jel.19-cel azonos háborút a 14. részben ő is leírja külön: ez az a háború, amely úgy végződik, hogy Krisztus leteszi a lábát az Olajfák hegyére (Zak.14:4.). Ezékielnél is nagyon világos, hogy a 38-39. részben leírt háború nem úgy végződik, hogy Krisztus lejön, hanem Izrael más (szintén természetfeletti) módon szabadul meg, és 7 hónapig hullákat temetnek, valamint 7 évig az ellenük támadók fegyvereiből tüzelnek (Ez.39:9-13.) (tüzelnek, azaz energiát nyernek, nem lövöldöznek :D). Abban is különbözik a Jelenések 19-ben leírt háborútól, hogy azt egyértelműen egy tényleges világháborúként értelmezhetjük Izrael ellen, míg az Ezékiel 38-ban pontosan le vannak írva azok a nemzetek, amelyek részt vesznek a nagy nyomorúság előtti háborúban.
Egyszóval, a legvalószínűbbnek az tűnik, hogy a geopolitikai helyzet amiatt fog hirtelen megváltozni, és egy közel-keleti békére alkalmassá válni, hogy Izrael természetfeletti módon meg fog nyerni egy esélytelen háborút Oroszország (Mágóg), Törökország (Mések és Tubál), Perzsia (Páres, azaz a mai Irán, de ne felejtsük, hogy az ókori Méd-Perzsa Birodalom a mai Irakot és Szíriát is magában foglalta!), több afrikai ország (Kúst és Pútot említi, amely a mai térkép alapján legvalószínűbben Líbia, Egyiptom és Észak-Szudán, esetleg még Etiópia vagy Szomália), sőt az értelmezés megengedi, hogy az egész arab világ ellen (Ez. 38-ból lehet a háborúban résztvevő országokra következtetni).
Ha ez így van, akkor egyébként elég ebben a kérdéses régióban az elmúlt fél év történéseit megnézni és összevetni a bibliai próféciákkal, és azt lehet mondani, hogy ez a háború elképesztően közel van! Iránt nem is kell magyarázni, Irak esetén közel van az amerikaiak teljes kivonulása, ami beláthatatlan következményekkel járhat. S micsoda egybeesés, hogy Észak-Afrikában és az arab világban épp azok az országok forronganak az elmúlt fél évben legjobban, amelyek szerepelnek ebben a próféciában! Szíria, Egyiptom, Líbia, Szudán. S kik állnak ma legközelebb (legalábbis gazdasági értelemben mindenképp) Iránhoz, és kik vették az elmúlt időszakban többször is védelmükbe, és akadályoztak meg vele szemben ENSZ BT határozatokat? Természetesen Oroszország. Kik voltak még, akik hirtelen Izrael-ellenes fellépésükkel felhívták magukra a figyelmet az utóbbi időben? Természetesen Törökország. Vagyis azt látjuk, hogy nagyon kezd összeállni az Ezékiel 38. beteljesedése számára a terep, s a helyzet Izraelben egyre forróbb.
(Tp.)
(folyt.)
Nos, persze ez csak egy lehetséges, de nem általam kitalált, hanem (el)ismert keresztény teológusok, lelkészek által is osztott verzió. A lényeg, hogy feltehetőleg ez az eseményláncolat fog oda vezetni, hogy a világ elképedve fogja figyelni a háború mérhetetlen egyoldalúságát és meglepő eredményét, és kénytelen lesz komoly engedményeket tenni a győztes Izraelnek. Hogy az engedmények miben fognak vajon állni? Két dolog merülhet fel leginkább: az egyik az 1967-es határok, azaz pl. Kelet-Jeruzsálem izraeli fennhatóságának elismerése, a másik pedig egyértelműen a Harmadik Templom felépítése. Ez már csak azért is valószínűsíthető, mivel egyrészt a háború után a 40. résztől Ezékiel könyve épp a Harmadik Templommal foglalkozik hosszasan, másrészt amíg nincs Templom, addig nem tud istenként beleülni az Antikrisztus a 70. hét felén, azaz a nagy nyomorúság 7 évének felezőpontjánál. (De az sem kizárt, hogy a háborúnak épp a Harmadik Templom építkezési munkálatainak megkezdése lesz a kiváltó oka.)
Márpedig melyikünk tudja a jelenlegi közel-keleti status quo mellett elképzelni, hogy Izraelnek meglegyen a kellő bátorsága és biztonsága ahhoz, hogy belefogjon a Templom építésébe? Ehhez bizony radikálisan meg kell változnia a status quonak, amihez, ismerve a pattanásig feszült helyzetet, valószínűleg ez a háború fog kelleni. Ugyanis ma jelenleg az a helyzet – kis túlzással –, hogy még ha csak a Templom építésének gondolata is felmerülne, már indulnának a rakéták Iránból.
Gondoljunk csak bele: egy lehetséges verzió! A nagy háború utáni békét szinte „megváltóként” hozza el az Antikrisztus. A népek ezután azt mondják: jajj de jó, végre béke és biztonság. Nagy valószínűséggel gazdasági fellendülés is követi ezt. Sőt nagyon valószínű, hogy a Jelenések könyvében előre jelzett és részletesen bemutatott világkormány is fel fog állni ebben az időben, természetesen a hirtelen óriási népszerűségre szert tevő Antikrisztus vezetésével, de az első 3,5 évben a „pozitív” arcát mutatva Izraelnek. (De azért szép lassan elültetve a Jelenések 13-beli jövendő gonosz rendszer alapjait.)
Itt megállva egy pillanatra, ugye Pál írja az 1Thess 5:3-ban, hogy „Mert amikor ezt mondják: Békesség és biztonság, akkor hirtelen veszedelem jön rájok, mint a szülési fájdalom a terhes asszonyra; és semmiképpen meg nem menekednek.” Tehát ez a verzió jól egybevág azzal, hogy az Antikrisztus 7 éves uralmának a kezdetétől fognak jönni a „szülési fájdalmak”, vagyis a Jelenésekben és Jézus által megjövendölt csapások egy része.
Majd, mondjuk 3,5 év alatt (de az is lehet, hogy valamivel előbb, mindenesetre legkésőbb a 3,5 év leteltével) megépül a Harmadik Templom, és természetesen világraszóló médiaesemény lesz belőle, amelyen a világkormány vezetőjének is jelen kell lennie.
Idevág nagyon a következő Ige, melyet már idéztem:
„Dán 9:27 És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, amíg az enyészet és ami elhatároztatott, a pusztítóra szakad.”
Tehát vagy rögtön az avatási szertartáson, vagy nem sokkal a Templom funkcióinak újraélesztése után, az Antikrisztus a 7 év kb. felénél Istenként be fog ülni a Templomba, és Istennek kijáró tiszteletet, imádást fog követelni magának, a mindennapi áldozatot pedig megszünteti. Majd:
„Dán 12:11 És az időtől fogva, hogy elvétetik a mindennapi áldozat, és feltétetik a pusztító útálatosság, ezerkétszáz és kilencven nap lesz.”
Ez a Föld történelmének legsötétebb 1290 napja lesz.
(Egyes apokalipszis-értelmezések szerint az igazi egyház elragadtatása ekkor, illetve ez előtt vagy ez után nem sokkal lesz. Ebbe a kérdésbe most részletesebben nem szeretnék belemenni, de a Máté 24:14. versben az „akkor jő el a vég”-et itt lehet úgy is értelmezni, hogy „ekkor következik az elragadtatás”, mivel a 15. versben a „pusztító utálatosság” feltételét jelöli meg a következő eseményként, és utána az elragadtatásról beszél a 31-44. versekben.)
Tehát ugyanarról az eseményről beszél Jézus a Máté 24:15-ben, mint Dániel a 12:11-ben, és utána Jézus a Máté 24:15-30. versig azt vázolja fel, hogy mit tegyenek majd azok, akik ekkor Izraelben lesznek.
Idevág a Jelenések 12. része (részleteket másolok, de érdemes az egészet hozzáolvasni), amely a Napba öltözött asszonyról, ami a katolikusoknál az ún. Szűz Mária, egyéb keresztény irányzatoknál a sokkal valószínűbb Izrael jelképe:
„Jel 12:3-6. Láttaték más jel is az égben, és ímé [vala] egy nagy veres sárkány, akinek hét feje vala és tíz szarva, és az ő fejeiben hét korona; És a farka utána vonszá az ég csillagainak harmadrészét, és a földre veté azokat; és álla az a sárkány a szülő asszony elé, hogy mikor szül, annak fiát megegye. És szüle fiú-magzatot, aki vasvesszővel legeltet minden nemzetet; és ragadtaték annak fia Istenhez és az ő királyiszékéhez. Az asszony pedig elfuta a pusztába, hol Istentől készített helye van, hogy ott táplálják őt ezer kétszáz hatvan napig.”
Majd ezután leírja a könyv, hogy a sárkány, azaz Sátán le fog vettetni az égből a földre az angyalaival együtt, és megharagszik Izraelre, de az megmenekül előle. Majd a Jel.13. rész leírja, hogy hogyan építi ki az immár valóban végtelenül romlott és gonosz, antikrisztusi világkormányt, amelynek minden ember felett lehetősége lesz kontrollt gyakorolni. Ezután halálbüntetés terhe mellett lehet csak Krisztus-hívőnek lenni.
Ennek is viszonylag jó magyarázatot lehet adni: nyilvánvaló, hogy amikor a világ vezetője Istenként beül az újonnan felépített Templomba, akkor a zsidók azonnal rá fognak jönni, hogy ő nem a rég megígért Messiás, hanem épp ellenkezőleg, és rögtön ellene fognak fordulni. Neki viszont fel lesz sorakoztatva a hadserege Izrael ellen, és „kikergeti a pusztába” (ennek lehet jelképes értelme pl, hogy háborút kezd ellenük, amelynek következményeképp el kell hagyniuk a városokat). Talán ez az eseménylánc fog kb. 1 hónapig tartani, ezért láthatunk Dánielnél 1290 napot, itt a Jelenésekben meg már csak 1260-at.
Hogy mi fog ezután történni a hátralévő 3,5 évben, arról csak azt gondolhatjuk, hogy ha a Sátán le lesz vetve a földre, akkor az első 3,5 évnél még sokkal durvább csapások jönnek. Ez is részletesen le van írva a Jelenések 13-19. részében, illetve lehetségesnek tartom, hogy a Jelenések 6-11. egy része is ekkor fog beteljesedni. Többek között egy alkalommal az emberiség negyedét, majd egy másik alkalommal harmadát elpusztító csapásról is szó van (Zakariás szerint „Zak13:8. És lészen az egész földön, így szól az Úr: a két rész kivágattatik azon és meghal, de a harmadik megmarad rajta.”).
Mindennek vége az armageddóni csata, amikor is Krisztus visszatér a szentjeivel, lábát leteszi az Olajfák hegyére, és a „szájában lévő kard” által minden ellene felvonuló sereg el fog pusztulni, majd feltehetőleg mintegy 45 napon belül (Dániel 12:12.) leteszik az alapjait az ezeréves királyságnak.
Nagy vonalakban ezek tehát azok a történések, amelyek keretet adnak a nagy nyomorúság eseményeihez. Mindehhez hozzátéve, azzal én is egyetértek, hogy amit Jézus a Máté 24:4-14.-ben mond, az már a mai napokban, sőt meg merem kockáztatni, hogy már a 2. világháborútól kezdve elkezdett beteljesedni („meg ne ijedjetek, ezeknek meg kell lenniük, de ez még nem a vég”). Ugyanez a prófécia a Márk 13-ban, és egy ehhez hasonló a Lukács 21-ben is megtalálható. A Lukács 21:25-27. jól egybevág a Jelenések egyes részeiben leírt csapásokkal: égi jelek, rettegés, vizek elváltozása, sötétség stb. A Jézus által elmondottak viszont szinte mindenhol „az utolsó idők/napok”-ról, illetve a „nagy nyomorúság kezdetéről” szólnak, de nem zárják ki a fentebb már leírt forgatókönyvet.
A mostani csapások, válságok, különös történések sokkal inkább hasonlítanak „szülési fájdalmakra”, valami rossz irányú változás, „nagy nyomorúság kezdetére”, tehát figyelmeztető jelekre, mintsem valós, a földet megrázkódtató, rendkívüli csapásokra. Hála Istennek, hogy bár vannak nagyon súlyos, sok emberéletet követelő katasztrófák, és vannak hosszabb távon szintén rengeteg életet követelő lokális háborúk, de az események többsége még nem olyan nagy horderejű, amilyenekről a Jelenések könyve beszél. Ne feledjük, hogy a „nagy nyomorúsághoz” nagyon tragikus, erős keresztényüldözések is vele fognak járni, amelyek szintén egy bizonyos mértékig jelen vannak (sajnos) már ma is, de a világ nagy részén még nem tapasztalunk ilyeneket. Attól tartok, a „nagy nyomorúságban” nem lesz lehetőségünk ilyen nyilvános helyen, mint pl. a GYK, erről a témáról szabadon beszélgetni.
Kívánom, hogy minél többen megmeneküljünk! :)
(Tp.)
kedves (Tp.)
te milyen vallású vagy?
egyedül elemezted a fenti Bibliarészeket? hogy értetted meg?
szerinted hogyan menekülhetünk meg?
mi fog a Krisztus 1000 éve alatt történni?
Kedves "tegnapelőtt 22:41"!
Kérdéseid közül a szorosabban ide tartozókra felelek. Az utolsó kérdésedre is szívesen válaszolok, ha felteszed külön kérdésként!
- "Milyen vallású vagy?"
- Kereszténynek vallom magam, ami annyit tesz: krisztusi, Krisztus követője. De mivel tudom, hogy a mai szóhasználat szerint általában e kérdés alatt azt (is) értik, hogy melyik felekezethez tartozol, akkor elárulom, hogy a Hit Gyülekezetéhez. :) Ugyanakkor fontosnak tartom kihangsúlyozni, hogy sok más felekezetben is vannak ugyanolyan vallású (azaz inkább: hitű) emberek, mint én.
- Egyedül is sokat szoktam olvasni és értelmezni a Bibliát, de elengedhetetlenül fontos a megértéshez a bibliai téren képzett, és Isten Szelleme által felkent prédikátoroktól is hallani Isten Igéjét, mert így tudja hatékonyan "megdolgozni" az ember szívét. :) Ezért a korábban leírtaknak nagy részét - úgymond - a gyülekezetben "tanultam" évek alatt, másrészt teológiai cikkekben, folyóiratokban olvastam, de a választ most hirtelen abból ollóztam össze, ami a fejemben volt erről a témáról. Ezért a válaszomat illetően néhány dolgot fontos megjegyezni:
- Nem a HGY hivatalos álláspontját tartalmazza. (Amúgy nem tudok róla, hogy erről a témáról lenne ilyen. :D)
- A jövőre vonatkozó próféciáknak általában többféle, bibliai alapon nem egyértelműen bizonyítható vagy cáfolható, de lehetséges értelmezése létezik. (Ennek oka, hogy Isten a Bibliában szinte mindenhol nagyon tömören "fogalmazott" :D, csak a lényeget nyilatkoztatta ki, de a részletek terén számos kérdőjel maradt.) Ezért például nálunk a HGY-ben a hasonló témákban nem egyféle, "igazságnak" kinyilatkoztatott dolgot tanítanak, hanem inkább ismertetik az ezekre vonatkozó, bibliai alapon elfogadható elméleteket.
- Így hát amit leírtam, ez főleg a saját, átgondolt, de személyes elképzelésem a próféciákról. De, mint jeleztem is, egyáltalán nem biztos, hogy pontosan úgy is fog történni. Viszont az alapvető kérdésekben egy elképzelhető forgatókönyv lehet, aminek nem tudjuk, hogy melyik variánsa fog megvalósulni (pl. amíg meg nem történik, addig senki nem fogja tudni megmondani, hogy a "nagy nyomorúság"-hoz képest, illetve azon belül, pontosan mikor fog az elragadtatás megtörténni, vagy azt sem, hogy pontosan hogyan fog történni az Antikrisztus színre lépése).
(Tp.)
Hopp, és a legkönnyebben megválaszolható kérdést elfelejtettem:
"hogyan menekülhetünk meg?"
Miért ragoznám, ha Pál ilyen egyszerűen elmondta a börtönőrnek: :)
"És kihozván őket, monda: Uraim, mit kell nékem cselekednem, hogy idvezüljek? Azok pedig mondának: Higgy az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!" (Apcs 16:30-31.)
(Tp.)
Sziasztok !
Olvastam az irományokat.Tetszik nekem,olyan mesésnek tűnnek.
Hit,Antikrisztus,stb..Nem vagyok hitetlen,de számomra igazából Antikrisztus nem egyéb mint rossz ember.Nem más mint megvezethető emberek által megválasztott személy.És semmi esetre sem maga a Sátán.A hitről a véleményem.Jó időtöltés,serkenti és frissíti az agyat,nem több ennél.Ha valaki Jézus követő,az többnyire a múltban jár,hogy a jövőben jobb lehessen.Hogy miért írom ezt így?Egyszerű a válasz.Ha ez a válasz igaz egyáltalán.Isten számára minden ember ugyanolyan fontos,mint egyszülött fia Jézus.És jó emberek nem csak évezredekkel ezelőtt voltak,hanem vannak Ők napjainkban is.Számomra mindenfajta cselekedet nem más egyéb,mint egyfajta program.
A kérdésre a válaszom.
Ez nem a nyomorúság kezdete,a nyomorúság mindig jelen volt a Földön,
két típusban:szemléltként vagy megéltként.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!