Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ami most történik a világban...

Ami most történik a világban ez már a nagy nyomorúság kezdete?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a háborúkra (Afrika), a tömeges elégedetlenségre (Görögország, Anglia), a gazdasági világválságra, a pénzügyi összeomlásokra , az emberek hihetetlen mértékű elszegényedésére.
2011. aug. 11. 10:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
67%

Máté 24-ben gyakorlatilag a tanítványok két kérdést tettek fel Krisztusnak, bár Ők valószínűleg (!) nehezen tudták kettéválasztani Jeruzsálem pusztulását a világ végével.


"Bizony mondom néktek: Nem marad itt kő kövön, mely le nem romboltatik.

Mikor pedig az olajfák hegyén ül vala, hozzá menének a tanítványok magukban mondván: Mondd meg nékünk, mikor lesznek meg ezek? és micsoda jele lesz a te eljövetelednek, és a világ végének?"


A válasz:


"Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket,

Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek."


Krisztus jelentése felkent, azaz, ki megváltja a világot. Tehát sokan vanak (és voltak), kik azt hangoztatják, hogy a megváltás náluk van.


De menjünk tovább a sok nyomosúság kezdetére:

"Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég."


Háborúkról és háborúk híreiről? Erről nekem a tömegkommunikáció jut eszembe, de menjünk tovább:


"Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen..."


Erről meg a világháború jut eszembe. Mindig voltak háborúk, de hogy az egész kerek föld forrt volna, ez "csupán" a francia forradalomtól a hidegháborúig, beleértve természetesen a két világháborút felölelő kb. 170 év jellemzője, melyben az emberek a hírekből értesűltek a háborúk eseményeiről.


folytassuk:


"...és lésznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé."


éhség- gazdasági mélypont, döghalál- járványok, földindulások- ökológiai válság. Legalábbis bejelképesíthetjük így is :)


"Mind ez pedig a sok nyomorúságnak kezdete."

Oké, de ha ez a kezdet, hogy mindenki háborúzik mindenkivel, forr a föld, járványok, ökológiai romlás következik be, akkor mi a folytatás, hiszen már ez is elég mélypont.


Nézzük, Krisztus mit is hívott nagy nyomorúságnak, ha nem ezeket...


"Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért.

És akkor sokan megbotránkoznak, és elárulják egymást, és gyűlölik egymást.

És sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek.

És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül.

De a ki mindvégig állhatatos marad, az idvezül.

És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég."


Érdekes, ez azért a nagy-nagy földrengéstől azért távol van...a kezdet után úgy tűnhet, mintha lehanyatlott volna a nagy forrongás. Ez a nagy nyomorúság. A kezdet durvábbnak tűnt...

Majd folytatja Jeruzsálem pusztulásával, (persze nagy valószínűséggel nem kicsit úgynevezett párhuzamos próféciáról van szó) és visszatér a nagy nyomorúságra:


"Mert akkor nagy nyomorúság lesz, a milyen nem volt a világ kezdete óta mind ez ideig, és nem is lesz soha.

És ha azok a napok meg nem rövidíttetnének, egyetlen ember sem menekülhetne meg; de a választottakért megrövidíttetnek majd azok a napok.

Ha valaki ezt mondja akkor néktek: Ímé, itt a Krisztus, vagy amott; ne higyjétek.

Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is.

Ímé eleve megmondottam néktek.

Azért ha azt mondják majd néktek: Ímé a pusztában van ((pl. new age)); ne menjetek ki. Ímé a belső szobákban ((pl. spiritualizmus)); ne higyjétek."


Olvassuk csak el az utoljára beírt két idézetemet csak egy párszor. Mi is a nagy nyomorúság? Ebben az idézetekben 4 alkalommal intette a benne hívőket az elhitetéstől. Ez az elhitetés vonul végig a nyomorúságon. A hitetlenné válás, Istentő elfordulás, az új eszmék. És eleve így is kezdte, emlékszünk még? "Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket"


Az elhitetés, a valódi Krisztustól való elfordulás a nagy nyomorúság, mely a nagy háborúk, gazdasági, egészségügyi, ökológiai válság után zúdúl az emberiségre.


Hogy is mondta ezt Pál?

"Mert igen jól tudjátok ti magatok, hogy az Úrnak napja úgy jő el, mint a tolvaj éjjel.

Mert a mikor ezt mondják: Békesség és biztonság, akkor hirtelen veszedelem jön rájok, mint a szülési fájdalom a terhes asszonyra; és semmiképen meg nem menekednek."


Mikor mindenki azt hiszi, hogy minden rendben, (pedig nyomorúság van), azaz hogy "tudja" az ember, hogy honnan jött, (evolúció) "tudja", hogy nincs Isten, nem kell félnie, mindenki azt csinál, amit akar, mert mindenki a maga ura.


Erről a korszakról is írt nekünk valamit Pál.

"Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be.

Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok,

Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői.

Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői."


Kérdező, Krisztus és az ő szolgájának, Pálnak prófétálására összeállt a kép? Hogy mikor jön el ezek után a vég?


"Imádkozzatok pedig, hogy a ti futástok ne télen legyen, se szombatnapon:

Mert akkor nagy nyomorúság lesz, a milyen nem volt a világ kezdete óta mind ez ideig, és nem is lesz soha.

És ha azok a napok meg nem rövidíttetnének, egyetlen ember sem menekülhetne meg; de a választottakért megrövidíttetnek majd azok a napok."


Még egy kis kitérőt engedj meg:

Nem is véletlen Krisztus szavai a korunk emberéhez:


"Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.

Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.

Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:"


Ez az a biztonság, melyben élünk, úgyhogy ideje elkezdeni megtérni és imádkozni. Ez itt a nagy nyomorúság. Hogy ez még meddig fokozódik, nem tudom, de ez már nem a kezdet...


Üdv: én lászló

2011. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát egyesek igen nagy jólétnek örvendenek és nekünk sem kell még arra panaszkodnunk, hogy nincs mit enni, felvenni és azért meg tudunk venni ezt-azt. Azt írja, hogy olyan nyomorúság ami nem volt még idáig. Ha belegondolsz, akkor a háborúk alatt volt, vagy éhező országokban a mi viszonylagos jólétünkhöz képest nyomorúság van. Vagy Jeruzsálem bukásakor mekkora nyomorúság volt. Az emberek saját gyerekeiket is megették, belső viszályok voltak, csőcselék uralkodott. Az emberek éhenhaltak gyakorlatilag. Szóval ilyen nyomorúságok már voltak, azt írja, hogy ezektől nagyobb lesz. Ez, mint írtam is korábban, akkor fog bekövetkezni, amikor a jelen politikai, kereskedelmi és vallási rendszer megbukik. Mindhárom elég instabil lett napjainkra, nem sok kell neki, hogy bedőljön. Ez után ugye nem nehéz elképzelni, hogy mekkora káosz lesz az emberek közt. Ha nincsenek törvények és nincs kereskedelem (nincs élelem sem) akkor szabadon előjöhetnek az emberi vonások, amik valljuk be már ma sem az igazságosságról, szeretetről, kedvességről híresek.
2011. aug. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
A két utolsó válaszát nagyon köszönöm, azt hiszem ők értették meg igazán, mit is akartam kérdezni. Még egyszer köszönöm szépen!
2011. aug. 12. 09:45
 14/29 anonim ***** válasza:

valóban az utolsó két hozzászóló írta le a lényeget, de a lényegek lényegét lászló:


I. Tesszalonika 5:3

Amikor azt mondják: "Béke és biztonság!", akkor hirtelen pusztulás jön rájuk egy szempillantás alatt, mint ahogy a gyötrő fájás a várandós asszonyra; és semmiképpen nem fognak megmenekülni.


nem tudjuk, vallási vezető, vagy politikus, vagy ki fogja kihirdetni, hogy emberek! béke és biztonság!, egy biztos, akkor hirtelen összeomlik kereskedelem, vallás, minden, így pl élelmiszerhez, gyógyszerekhez nem lehet majd jutni, a vallásokat (eleinte a nagyobbakat) üldözni fogják, tulajdonképpen törvényen kívül helyezni.


és ahogy szó volt Jeruzsálemről, ott úgymond piciben megmutatkozott isz 70-ben, milyen lesz a nagy nyomorúság, hogy az anyák megsütötték a gyermekeiket, az emberek megölték azokat, akiknél megérezték, hogy van valamilyen eldugott élelem, és így tovább, valamilyen módon ez az egész világra kiterjedően meg fog ismétlődni.

2011. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

bocsánat, a kérdésedre a választ kihagytam:

még nem kezdődött el a nagy nyomorúság, most az utolsó napokat éljük, amikről lászló is írt fentebb

2011. aug. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
60%
Nem, ez egyszerűen a túlnépesedés következménye...
2011. aug. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
55%

Túlnépesedés? Hol laksz? A belvárosban, mert ott elhiszem.

Parlagon fekvő földterületek millió hektárai vannak a földön szerte szét, gondolj csak bele az amerikai filmekbe, ha még nem volt szerencséd eljutni oda, hogy napokig lehet menni egyik várostól a másikig, amint csupasz földterületeken keresztűl megy az út, sok sok száz kilóméterig. Amíg a bolygó egyik fele éhezik, a nagy többség dúskál a javakban, hízott tulkokként fecsérlik, fecséreljük az energiát, élelmet. Isten azt mondta, töltsétek be a földet. Betöltöttük? Frászt, a föld csak keveset mondok a tízszeresét elbírná, csak már az élősködést nem bírja el.


Bocsi az offért :)))


üdv: én lászló

2011. aug. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
39%

Látjátok hogy a fa gyümölcsöt terem,amikor eljön az érés ideje.Minden fa amely nem terem jó gyümölcsöt kivágattatik és tűzre vettetik.

Tudni fogjátok mikor lesz ez.Ezért mindig legyetek készen!

2011. aug. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Én lászlónak:

A "Béke és biztonság!"-ot biztos vagy benne hogy szó szerint kell érteni? Szerintem lehet hogy ez már most is megvalósul, azáltal, hogy az emberek azt mondják: nekünk elég ha béke van és biztonság, nincs szükség Istenre, mindenki azt tehet amit akar, mindenki szabadon tegye csak amit akar ha nem árt másoknak fizikailag akkor nincsen semmi baj.

2011. aug. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:50


Teljesen egyetértek, nem is értem, hogy hol olvastad ki esetleg a válaszomból ennek ellenkezőjét. Én magam is így gondolom, köszönöm.


Üdv: én lászló

2011. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!