Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Visszajárnak-e a lelkek?

Visszajárnak-e a lelkek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok babonás, csak érdekel, hogy mi van akkor, ha abban a szobában töltöm az éjszakáimat, ahol valaki már előttem meghalt?
2011. aug. 9. 20:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem! (katolikus teológia szerint)
2011. aug. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Nem, attól mert ő ott halt meg nem jár oda vissza. Viszont valami rossz történik veled és van szeretted akivel nagyon jóban voltál amíg élt, az eljöhet hogy megnézze jó vagy-e. Ilyen velem többször volt, és könnyekig meghatódtam. (persze ez nem ijesztő, ez egy villanásnyi érzés, szinte gondolathoz hasonlít csak elevenebb)
2011. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
*jól
2011. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


A Szentírás szerint a halottak nincsenek öntudatos állapotban, hanem "alszanak" a feltámadásig.


Üdv. Péter

2011. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 eric_one ***** válasza:
43%
Jaajjj Péter nem az írás szerint hanem szerinted!!!!! Lényeges különbség...
2011. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
Az adventistáknak ez a tévtanítása annyira jól sikeredett, hogy még a Jehova tanúi is egyből lecsaptak rá :)
2011. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Újabb fölmerült kérdéseim:

A másvilágon lévő lelkek tudják-e, hogy mi történik itt a földön? Tudnak tenni valamit? Meddig terjed az akaratuk, és a cselekvőképességük?

2011. aug. 9. 22:06
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

A lehetőség megvan, ellent lehet mondani a bibliai igazságnak, de nem érdemes - "mindent szabad, de nem minden használ" - mondta Pál.

Kedves kérdező, ha téged a mesék jobban érdekelnek, akkor csak hajrá!


A lélek halhatatlansága pedig sok rárakódott tévtanítással és káros következménnyel járó sátáni mese!

2011. aug. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha az én lelkem halhatatlan, éppúgy, ahogy másoké is, akkor néhány dolgot nem értenék:


Jn 3,36 "A ki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta."


Jn 5,24 "Bizony, bizony mondom néktek, hogy a ki az én beszédemet hallja és hisz annak, a ki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre."


Jn 6,40 "Az pedig annak az akarata, a ki elküldött engem, hogy mindaz, a ki látja a Fiút és hisz ő benne, örök élete legyen; és én feltámaszszam azt azt utolsó napon."


Mt 25,46 "És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre."


stb...stb...


Ha a "többség" általi feltételezett pokolban a lelkek sínylődnek tűzben, és még a fene tudja mikben, akkor azok élnek. Ha nemkem sz@r az itteni életem, attól még élek.

Kik mehetnek az örök életre? Nem lenne tök mindegy, hiszen a lélek halhatatlan. Krisztus nem az örök élet minőségére tért ki, hanem az örök élet megszerzésének lehetőségére.

Ha én örökké kínlódok és kínoztatok, attól én még élnék nem?


Lehet lehurrogni Pétert, szerintem még örűl is neki, én legalábbis örülök, mikor Isten igéje miatt gyűlölnek és megvetnek, mert méltónak találtattam, de Lázár példabeszédén (!) na, mégegyszer nekifutok, pédabeszédén kívűl hol is van leírva, hogy az első halál nem alvás lenne? És hol van leírva, hogy az örök gyötrelem az nem maga a halál lenne? Mert ha a gyötrelembe élünk örökké, akkor Krisztus miért ígért örök életet, hiszen hazudott volna, mert örök élete van mindenkinek.


Erről rossz ismerősünk nyálas mondata jut eszembe: Bizony nem haltok meg. Az első végzetes hazugság, mely úgy látszik máig kitart...


Üdv: én lászló

2011. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen szellemszerű módon nem nagyon járhatnak vissza. A "Róma ördögűzőjének legújabb tapasztalatai" könyv szerint ugyanúgy ahogy vannak szent helyek vannak megszentségtelenített helyek is, és az ilyen helyeken a démonok nagyobb hatalmat kapnak. Így tudnak olyan hatásokat elérni mintha szellemek lennének.
2011. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!