Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik az igazi keresztények?

Kik az igazi keresztények?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom keresztényektől, hogy ne keverjük össze a az x keresztények tartott csoportot az igazi keresztényekkel, bár ők is ugyanúgy annak tartják magukat. Mégis mi alapján lehet megkülönböztetni őket szerintük?
2009. ápr. 8. 11:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%

Semmi gond, csak két aprócska észrevétel:

'hogy ő egy próféta csak még nem tudja...' Ezt biztosan nem a Tanúk mondták. És adományokat sem gyűjtenek az utcán. Ezeket mások csinálják.


Tehát valószínű, hogy nem csak velük találkoztál/találkoztatok. De a fenti két utólsó érvelést sem nevezném unalmasnak, sem az alátámasztó Bibliai érveket, hiszen ez mindannyiunkat érintett eddig is, és ezután is. Persze mindig mondhatod, hogy téged ez nem érdekel, és ennyi!

De ha ide írtál, méghozzá egy igen értelmes választ (ha jól sejtem, az elsőt), akkor véleményed mégis közzétetted a kérdéssel kapcsolatban.

Látod, erre (is) válaszul mások is leírták véleményüket. Volt aki a Bibliát használta bizonyítékul, mivel a kérdést hitelesen enélkül eldönteni nem lehet! Ennyi a magyarázata a fenti történetnek.

Köszi!

2009. ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
az utolsó két érvelés, amiben idézetek is voltak, nekem is tetszett...és az illető ugyanazt a véleményt fejtette ki, amit én, csak bővebben és idézetekkel "alátámasztva"...nyomtam is rá zöld kezecskét...szóval félreértés ne essék, nem ezzel volt a bajom, csak a jehovás hozzászólással...de az biztos, hogy a páromnak a jehovások mondták ezt a prófétás butaságot, mert ugyanazok voltak, akik vasárnaponként jönnek...ugyanazokkal a kis jehovás könyvecskékkel....
2009. ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%

Azt az utolsó kettő választ én írtam, de az, amelyik neked nem tetszett sem volt rossz. Bár kicsit fura volt egymagában ez a bekezdés. Egy nagyobb cikk egy részét másolta be valaki. Ennek ellenére csak egy vélemény, mely arra irányítja a figyelmet, hogy vannak, akik az első századi szellemben igyekeznek élni.


A prófétaság valami vicc lehetett, vagy félreértés, mert nem tudom elképzelni, milyen kijelentés ez!

A szövegkörnyezetet kellene ismerni, amiről szó volt, ha egészen biztosan Jehova Tanúi voltak.

2009. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
89%
Nem emberek előtt kell megfelelnünk, hanem az Úr előtt.
2009. ápr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
75%
én nem voltam fültanúja a beszélgetésnek,épp csak ketten voltunk házban, meg a legjobb barátnőm nyaralt nálunk, direkt a páromat küldtem ki hozzájuk, mert ő lyukat tud beszélni bárkinek a hasába, gondoltam, ő majd el tudja őket küldeni...ennek ellenére vagy egy óra után jött be és hasát fogta a röhögéstől...akkor mondta, hogy ő próféta lesz, és ezért akarják annyira meggyőzni,hogy menjen el hozzájuk... persze nem ment, meg csak nevettünk rajta egy jót... de utána megint jöttek vagy két hét múlva, akkor már itthon volt a családom, a nagymamám szólt, hogy a páromat keresik,akiről azt hitték, hogy a fia... megint beszéltek neki egy órát, már neki sem volt vicces, megmondtuk a családnak, ha keresik őt, akkor nincs itt, nem is itt lakik (amugy sem lakunk itt,csak sokat vagyunk a szüleimnél)...jöttek megint, és mesélte mamám, hogy mikor elmondta nekik, hogy a párom nem is itt lakik, akkor mindenáron ki akarták csikarni a címét... nagyon rá voltak szállva...én csak ezt tudom, meg azt, hogy jehova tanúinak mondták magukat és a szórólapjaikon is ez állt...
2009. ápr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem érdekel, meg kell mondani világosan! Ha egy órás beszélgetés történt, nyilván nem csak a Tanúk beszéltek.

De mégegyszer mondom, ha nem érdekel, azt ott kellene közölni világosan, és megértik. Utólag felesleges reklamálni, és közzétenni, hogy "Jehova Tanúi milyen erőszakosak". Mert ebből ez jön le.

Amint mondtam, valami félreértés lehet, pontosat csak úgy lehetne mondani, ha pontos infótok lenne arról, miről is volt szó. Az ilyen kijelentések a pünkösdieknél megszokottak

2009. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
fentebb említettem, már meg lett nekik mondva többször is, hogy hagyjanak békén... de nem igazán értik meg...de hát ez az én problémám, ha tovább erősködnek, elmegyek valami gyűlésükre mintha megadtam volna magam, aztán majd ott jókat káromkodok, hátha kiutálnak és ők zavarnak el :)
2009. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
87%

Csak hajrá! Úgy sem beszélsz csúnyán, nem vagy Te olyan.

De a viccet félretéve, ha elmondod nekik, hogy azt kéred, ne látogassanak többé, tiszteletben fogják tartani.

Egy időre. Később, kb. 1 év múlva, lehet hogy elmennek valakik, akik tisztelettel megérdeklődik, hogy változott-e a véleményed.


Azért mennek újra és újra, mert sok esetben az emberek felfogása változik, nem marad ugyanaz senki sem. Sok minden érheti az embert, ami megváltoztatja a gondolkodását.

El is költözhetnek az emberek. Lehet, hogy már új lakó él a régi címen.

Egy a lényeg, amire mondok egy példát: ha azt látod a szomszéd házában, hogy sűrű füst száll kifelé az épületből, vajon mit tennél? Lehet, hogy még nem látja senki más, vagy csak igen kevesen, de csak Te vagy olyan helyzetben, hogy segíthess. Lehet, hogy csak azzal, hogy felhívod a tűzoltókat, de TUDSZ segíteni! Akkor mit teszel? Megteszed? Minden bizonnyal, igaz?


Nos ez nagyon hasonlóan van Jehova Tanúival is. Ők látnak valamit, ami életveszélyes és olyan helyzetben vannak, hogy tudnak is segíteni az embereknek abban, hogy kikerülhessenek abból a veszélyből, amiről még csak nem is tudnak!

Ezen lehet jókat röhögni, de az, amiről a Tanúk beszélnek, nem csak náluk, mint vallásos csoportnál fogalmazódott meg, hanem sok történész és szociológus véleménye is egyben. Mellesleg a Biblia is leírja.

2009. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
majd többször is elmondom nekik, hogy hagyjanak...bár nem értem, mi miféle veszélyben vagyunk, ugyanisnagyon harmonikus és boldog kapcsolatban élünk, egyetlen problémánk van, hogy nincs pénzünk, és a párom nem talál munkát...dehát azon nem a jehovások fognak segíteni, ugyebár... én sem próbálom senkire ráerőltetni a világnézetem, sem a segítségem...természetesen ott segítek ahol tudok, de ahol azt visszautasítják, azt tiszteletben tartom (ilyennel persze még nem sokkal találkoztam, egyetlen egyszer vágta a fejemhez egy "éhes" koldus hogy neki pénz kell és nem szenvics...de a legtöbben hálásan elfogadták a szendvicsemet,tehát tényleg éhesek voltak)
2009. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
90%
Ha legközelebb találkozol velük, kérd el tőlük az Ébredjetek! 2009. márciusi számát, és nagy segítséget találsz benne, hogy hogyan tudsz urrá lenni az anyagi gondjaidon.
2009. ápr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!