Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik megtért keresztyének voltak, de elvesztették a hitüket?

Figyelt kérdés
És ha igen, hogyan/miért? Elvesztetted a hívő barátaidat is? Mit gondolsz most az egyházról/gyülekezetekről?
2011. aug. 1. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Mit értesz megtért keresztények alatt? Én római katolikusnak születtem, de most már agnosztikusnak vallom magam. Hogy miért? Egyre több természettudományos dologról olvastam és rájöttem, hogy a dolgok nem úgy működnek, ahogy azt addig képzeltem. A legfőbb ok pedig az volt, hogy beleolvastam a bibliába. Annyire teli van ellentmondással, hogy ezt isteni lény nem írhatta! Ha nekem most kellene hasonlót írnom nem lenne benne ennyi ellentmondás. Nameg ugye az, hogy isten jóságos meg minden, de akkor az ószövetség idején miért gyilkol orrba-szájba, mint egy pszichopata gyilkos? Vagy az újszövetségre megváltozott? Ez személyiségfejlődésre vall, akkor pedig nem mindenható - ergó a biblia egy mese!

Mielőtt bárki megvádolna, amíg hívő voltam rendszeresen jártam templomba (majdnem minden vasárnap), első áldoztam, bérmálkoztam, hittanra jártam annó.


Egyházakról: tiltanám őket. Nemrég olvastam, hogy ha a Vatikán nyilvánosságra hozná a homoszexuális papok ügyét, akkor be is zárhatna, mert a fél Vatikán homokos. Állítólag van olyan pap is, aki luxusprostihoz(hímkur.va) jár. A pedofíl ügyek pedig a legmocskosabbak közé tartozik, főleg, hogy őszentsége még falaz is nekik...

2011. aug. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 yuda ***** válasza:
49%

Úgy gondolom, ha valaki megtért és megismerte a világosságot, sőt bizonyos ideig abban is járt, így élvezte annak áldásait- annak az embernek pontosan tisztában kell lennie, hogy nem Isten fordult el tőle, hanem ő fordult el Istentől bűnöket cselekedve.A bűn minden esetben elválasz Istentől. Soha nem Isten hagyja el az embert!

Emlékezzél meg honnan estél ki és térj vissza! Máris sokat veszítettél, de ez még csak a kezdet.

2011. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Hittem benne, de aztán elkezdtem racionálisan gondolkodni. Továbbá az sem tetszett, hogy van egy felettem, de még minden ember felett álló személy, akihez ódákat kell zengenünk, imádkozni, és ez nekem így jött le nekem, hogy Isten ilyen "alattvalóknak" tekint bennünket.


Nem mondom, hogy a vallás rossz, higyjen mindenki abban, amiben szeret, ami reményt ad neki, ami boldoggá teszi. Az én szívem viszont azt súgja, hogy jobban szeretek "pogány" maradni.

2011. aug. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

"Hittem benne, de aztán elkezdtem racionálisan gondolkodni. Továbbá az sem tetszett, hogy van egy felettem, de még minden ember felett álló személy, akihez ódákat kell zengenünk, imádkozni, és ez nekem így jött le nekem, hogy Isten ilyen "alattvalóknak" tekint bennünket."


Ha szerinted Isten alattvalónak tekint minket, akkor miért vállalta értünk:

- a megaláztatást (a saját népe előtt kicsúfolják, leköpdösik, lemeztelenítik és ártatlanul halálraítélik)

- a korbácsolást (a római korbácsolás rendkívül kegyetlen, nézz csak utána hogy hogyan zajlik)

- a keresztutat (a vérveszteség, órákon keresztül tartó kínzások után)

- a kereszthalált


És akkor még korántsem írtam le mindent. Ha úgy gondolod, hogy Isten alattvalónak tekint minket, olvasd el ezt:

[link]

2011. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

"Ha szerinted Isten alattvalónak tekint minket, akkor miért vállalta értünk:

- a megaláztatást (a saját népe előtt kicsúfolják, leköpdösik, lemeztelenítik és ártatlanul halálraítélik)

- a korbácsolást (a római korbácsolás rendkívül kegyetlen, nézz csak utána hogy hogyan zajlik)

- a keresztutat (a vérveszteség, órákon keresztül tartó kínzások után)

- a kereszthalált"



Itt fogalomzavar van! Te Jézus Krisztusról beszélsz, Isten fiáról, nem Istenről!


(Egy nem vallásos)

2011. aug. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

00:01-es vagyok, igen, az Jézus Krisztus. Bár létezik olyan tan, mely szerint Jézus maga Isten, meg olyan tan is, hogy Jézus nem Isten, csak hasonló jellegű.


És 09:38-as, kösz, de nem kértem hittérítést. Tiszteletben tartom mások vallását, ahogy világosan el is mondtam egyik kommentemben, de én köszönöm, saját utamat szeretném járni.

2011. aug. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 1.-nek és 3.-nak. A többieknek: nem a hittérítésre, vagy hitvitára voltam kíváncsi...


Sajnos azok (még) nem írtak, akikhez elsősorban a kérdést intéztem. Pedig azt hittem vannak (vagyunk) egypáran, vagy tévedek? Azokra gondolok, akik evangéliumi keresztyén gyülekezetbe/közösségbe jártak (ahol a megtérés, újjászületés, személyes döntés fontosságát hangsúlyozzák), és maguk is megtértek, ill. befogadták Jézust az életükbe; majd ezek után, később elvesztették a hitüket. Én ilyen vagyok, és kíváncsi vagyok, vannak-e "sorstársaim".

Valaki esetleg magára ismer?

2011. aug. 3. 13:30
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Én keresztény voltam születésem óta, nem jártam túl gyakran templomba, nem imádkoztam minden ebédkor tehát nem voltam nagyon nagy istenhívő de hittem benne, aztán elkezdtem olvasni a bibliát és nagyon nagy ellentmondásokat találtam közte és az egyház közt. A bibliában leírtak szerint jobban kéne imádnom istent mint a családomat. Egyre több dokumentumfilmet láttam az univerzumról és az állatokról végül rájöttem hogy a világon semmi bizonyíték nincs isten létére, az evolúcióra -ami a keresztények szerint hülyeség-, az ősrobanásra és másokra van, így egyre inkább ateista lettem. (egy felmérés szerint a vallásos emberek álag IQ-ja 100, az ateistáké 119. a nobel díjas tudósok elenyésző része hisz csak istenben)
2012. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolso,

Linkelnéd legyszi ezt a felmerest?

2013. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!