Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Pápák katolikusak, ugye?

A Pápák katolikusak, ugye?

Figyelt kérdés
nem evangélikusak és nem reformátusok,ugye minden Pápa katolikus?
2009. ápr. 3. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Bizony. És egyszerre csak egy pápa él. Ez egy ilyen "életfogytig" tartó munkahely. A reformátusoknál nincs olyan nagy hierarchikus szerveződés, mint a katolikusoknál. Ezért ott egy-egy egyházmegye élén álló püspök (refeknél) fölött nincs senki.
2009. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ok tudom hogy egyszerre csak egy pápa él, és a többi vallás elfogadja a pápát? pl a református vagy az evangélikus? és az ilyen szekták? mint pl hitgyülekezet?
2009. ápr. 3. 17:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Van kopt pápa is.
2009. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Más egyházak nem fogadják el vezetőjüknek a pápát, csak a katolikus.
2009. ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, és valóban csak egy van egyszerre, ezalól csak egy bizonyos történelmi eset volt kivétel, amikor 3 pápa is volt bizonyos események miatt, de most nem tudom neked megmondani, hogy mikor, mert rég tanultam, meg nem is tartozik a kérdéshez.

Szóval mivel más egyház nem ismeri el vezetőjének a pápát, emiatt katolikus. De vallási fő-fő vezető más egyházban is van, máshogy nevezik, a "funkciója" kb. ugyanaz, mint katolikusoknál a pápának.

2009. ápr. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A katolikus egyháznál a pápa kezében van a központi "hatalom", a reformátusoknál ( de ha jól tudom, az evangélikusoknál is ) az esperes a fő vezető.
2009. ápr. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Talán hihetetlen, de ma is vannak ellenpápák, akiket a maguk szűk kis hívőserege a "hivatalosnak" ismer el.

De a kérdésnél maradva a pápa mindig csak katolikus lehet. A koptok pápája csak a pápa szó eredeti jelentésében nevezi magát pápának, ami atyát jelent. Így jelenleg több keleti püspök is használja a pápa szót, de nem olyan értelemben, mint ahogyan azt a kérdés feltevője gondolja.

2009. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A reformátusoknál a püspök a fő vezető. Az esperes az egyházmegyét vezeti, a püspök a sok egyházmegyéből álló egyházkerületet. És nem, ők nem ismerik el a pápát.


A három pápa esete: ha jól emlékszem, ez az avignoni pápaság időszaka volt, ezzel a kulcsszóval rá lehet keresni.

2009. ápr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

01:12 vagyok:

Köszi az útmutatást, tényleg azt hittem, hogy az esperes a fő mufti.

:)

2009. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért a mai ellenpápák és a régiek közt van egy lényegi különbség. A régieket mindig a korábban érvényesen kinevezett bíborosok egy csoportja választotta meg, tehát eljárásjogilag "törvényes" volt az eljárás, annyi volt a bibi, hogy már volt egy élő pápa. A mai "ellenpápák" viszont magukról jelentették ki, hogy őket Isten, Jézus Krisztus vagy Szűz Mária jelölte ki pápának. Tehát jogi szempontból még formailag sem lehetnének pápák.


A kopt pápa is a legfelsőbb vezetője a saját egyházának.

2009. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!