Mit gondoltok a vallások közötti párbeszédről?
"Szükségesnek tartjátok egyáltalán?"
Egy bizonyos kategóriában igen. (pl. kereszténység)
"Kik és milyen formában folytassák?"
Egy kategóriában levő egyházak, és az alapok lerendezésével.
"Hogyan lehet becsületes egy ilyen párbeszéd?"
Úgy, hogy nem hazudunk neki.
"Mi lehet a haszna?"
90%-ban semmi.
"Akik elzárkóznak ez elől, miért döntenek így?"
Mert már annyi összeesküvés elmélet van, hogy még a Matuzsálemnek sem lenne annyi éve rá, hogy kibogozza az igazságot.
"Valamint a párbeszédet támogató illetve elutasító magatartásoknak mik lehetnek a szellemi és egyéb következményei?"
Attól függ, mennyire különbözik egy szemléletmód. Egy protestánsnak teljesen más szemlélete van a kereszténységről, mint a katolicizmusnak vagy netán az ortodoxiának.
Igen, a vallási párbeszédnek nagyon sok haszna van, nagyon fontos, mert az emberiség számára létkérdéseket vitathatnak meg az egyes vallások képviselői/vezetői, akik ebben részt vesznek.
Erre példák: hogyan lehetne arra rávenni az embereket, hogy a környezetet, a Földet ne tegyék még jobban tönkre?
2. A legtöbb vallás megengedi az önvédelemből folytatott, honvédő háború folytatását. Meg kellene kategórikusan határozni az önvédelemből történő ölés, és a honvédő háború fogalmát, mert ezt sokan nagyon szabadon értelmezik, és bizony átesnek a ló túlsó oldalára.
A honvédő háború nem hódító háború, csak sok barom ezt nem tudja, vagy nem akarja megérteni, és ahonvédő háború jelszava alatt hódító háborút folytatnak.
Ilyen fontos kérdéseket kéne megvitatniuk a vallási párbeszéd keretei között, mert meg kell azt akadályozni, hogy esetleg egy vallás nevében pusztítsák ki az emberiséget, vagy az emberiség kétharmadát. Erre sajnos komoly esély van, mert az Interneten keresztül nagyon könnyen terjednek mindenféle szélsőséges eszmék, és sok barom meg bedől ezeknek.
Üdv: 29 éves lány
Kedves kérdező, engem azért érdekelne, hogy hívőként, keresztény hívőként, vagy nem hívőként kérdezed ezt?
A válaszom nekem is néhány kérdés:
Istent, Isten akaratát ki lehet-e hagyni ebből a kérdésből?
Isten akarata, esetleg "elrendelése"-e a sok, egymással vitatkozó és marakodó egyház, ha csak a kereszténységet nézzük is?
Ha ezekre pontos válaszokat ad valaki, akkor lehet a te kérdéseidre is jó választ adni. Csupán emberi bölcsességgel egy ilyen kérdésben nem sokra megyünk.
Kedves utolsó válaszoló, akkor lényegében kifejtetted nézőpontodat, hiába hogy kérdő formában fogalmaztál.
Nos, nem vagyok keresztény. Egy másik világvallás követőjének tekintem magam.Thomas Merton atya jut eszembe, aki trappista szerzetesként, került kapcsolatba a buddhizmussal és termékeny belső~külső párbeszédet folytatott azzal, anélkül, hogy akárcsak egy pillanatra is megszűnt volna kereszténynek lenni.
válaszod köszönöm!
Kedves kérdező, a tekintélyelvűség lenne a válaszod? A te dolgod. De azért ajánlanék egy kis infót a kérdéssel kapcsolatban:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..
Az utolsó két hozzászólás és a következő oldal első válaszol erre.
Kedves kérdező: a "tekintélyelvűség" alatt azt értem, hogy valaki alapos indok, minden józan és racionális bizonyíték nélkül elhisz egy "szakembernek" valamit, amit az állít.
Ha ez a szakember történetesen egy műszaki ember és a Forma-1-s kocsikról állít valamit, még ebben is lehet sok szubjektív elem, melyet laikusként elhinni minden fenntartás nélkül hiszékenység.
Na de ha ez a "szakember" egy teológus, aki valamely egyház vagy világnézet felé elkötelezett, esetleg ezek felé húz, akkor már a tapasztalat bizony azt mutatja, hogy nagyon képlékeny az az igazság, amit képvisel.
Hogyan lehet ezt a komoly emberi hibatényezőt a minimálisra csökkenteni? Ha "nem hiszünk minden szónak", ahogy a Biblia fogalmaz.
Hogy miért éppen a Biblia? Miért nem tartom ezt is csak "tekintélytiszteletnek"? Azért, mert ennek könyvnek az alapos kutatása, sok fontos és meghatározó területen mutat egyedülállóságot más eszmékkel szemben. Mert a rendelkezésre álló és hitelesen bizonyított tudományos tényekkel megegyezik, stb.
Az egyik és a világ szinte összes vallásában az egyik legmeghatározóbb tanítás a "lélek halhatatlansága" hittétel. Erre épül a "kereszténység" legtöbb egyháza, a reinkarnációt valló világnézetek, a törzsi vallások, de a Biblia nem!
Kedves válaszoló. Ez lényegében off, tehát nem is mennék bele.
A buddhizmus elutasítja a halhatatlan lélek eszméjét.
Várnék olyan választ tehát tőled és másoktól amely a vallási párbeszédről szól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!