Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért "kell" a keresztényeknek...

Miért "kell" a keresztényeknek templomba járni?

Figyelt kérdés
A beszólásokat, illetve a vallást gúnyoló megjegyzéseket tartsátok meg légyszi magatoknak, azokra nem vagyok kíváncsi! Köszi
2009. márc. 30. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Mert valahol nevelni kell őket. Ha nem járna, túl önálló lenne, és nehezen irányítható.
2009. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

A hívő közösség összetartása miatt. Ha nincs templomba járás, a közösségi érzet is nagyon gyorsan kifakul, lévén az élet más területein nem feltétlenül találkozol keresztényekkel - és így nem is nagyon ismersz meg újabbakat. És bár sokan önmagukban is elvannak a hitükkel, a legtöbbeknek mégis kell a közösség folyamatos megerősítése, mert ennek hiányában fokozatosan kikopnának a dolgok az egyénből, így a végére már szinte csak névlegesen lenne keresztény. A hitét talán megőrizné (vagy nem), de az egyháztól mindenképpen eltávolodna.


Ami, és ezt már csak személyes megjegyzésként teszem hozzá, szerintem kimondottan jót tenne sokaknak, ha felfedez(het)nék maguknak a vallást, de mivel azt az egyház is jól tudja, hogy ebben az esetben az ő befolyásuk is rohamosan elapadna, hát mindent megtesznek annak érdekében, hogy a hívőket újra és újra visszacsábítsák a templomba.


És ezzel tényleg nem gyűlölködni akarok, meg semmi ilyesmi, de jelenlegi formájában a kereszténység sajnos sokkal inkább szól magáról az egyház intézményéről, mint a hitről és a helyes életvitelről.

2009. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Én pl.azért is járok,mert ott kicsit lerakom a napi dolgokat,és feltöltődve,megnyugodva megyek utána tovább.Ezt megmagyarázni nem lehet,ezt érezni kell!
2009. márc. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, h válaszoltatok! Az első meg nem tudom, minek írja ide a hülyeségét, amikor direkt megkértem, h ne tegye..
2009. márc. 30. 14:58
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
mert ez az egyik alapja,ha nem teszi,nem keresztény(azért így írom mert érthető,természetessen ez belső késztetésből kell hogy jöjjön,nem "kényszer"Ha tagja vagy egy klubbnak,de nem jársz oda,nem tartod be a szabályait,mi értelme van a klubbtagságnak?Hogy eldicsekedj,hogy oda tartozol?)Aki vár valamit Istentől,annak adni is kell érte.
2009. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én katolikus vagyok, így ilyen szempontból a templom azt is jelenti (számomra), hogy ott találkozok Jézussal valóságosan.

A másik ok, hogy a hit nem magánakció, hanem közösségben élem meg.

Az utolsó ami eszembe jutott, hogy a szeretetet, elfogadást, türelmet csak közösségben lehet megtanulni.

2009. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is a közösségi szempontokra gondoltam :) Csak mi van akkor, ha nekem van egy közösségem, akivel rendszeresen találkozunk, programokat csinálunk, vallásról beszélgetünk, stb.? Akkor végülis van közösségem a templomon kívül is. Nem kötözködni akarok, csak szeretném megérteni!

Köszönöm a válaszokat!

2009. márc. 31. 13:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A templomban az Oltáriszentség is jelen van, más helyen nem. A "templombajárásnak" ez a fő oka. A templomi közösségbe járás már egy másik kérdés. Ha van egy felekezetednek megfelelő közösséged (is), akkor szerintem nem kell feltétlenül külön a templomi közösségbe is járnod. Bár annak is lehetnek előnyei. Én személy szerint fontosnak tartom, hogy naprakész legyek az egyház, mint közösség tanításával, ha nem értem, utána nézek, megkérdezek pl. ismerős papot, teológust stb.
2009. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

16:43: a kereszténység nem klub, hanem életszemlélet. Lehetsz te akármilyen nagy templomba járó, ha nem élsz keresztényi életet és nem cselekszel keresztényként, se a szentségek, se maga Jézus nem fog téged kereszténynek elismerni. Míg ellenben ha valaki életében be nem teszi a lábát templomba, de abszolút a keresztényi elvek szerint él, az máris sokkal több jót tett.


Ajánlom mindenkinek a "Legyetek jók, ha tudtok" c. filmet, nagyon tanulságos ilyen szempontból (is).

2009. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Egy ismerős pap mesélte(megtörtént eset).Egy hivő rendszeresen járt temploba, többé-kevésbé eleget tett keresztényi kötelezettségeinek, de a templomon kivül,családi körben, emberi közösségben, bizony elég összeférhetelen és gonosz volt sokszor.Mikor valaki szóvá tette, hogy nincs konkordancia a templombajárás és embertársaival való kapcsolattartása között, azt válaszolta; Még ennél is rosszabb lennék, ha nem járnék misére.

Szerintem már csak ezért IS érdemes - ha úgy tetszik, kell - templomba járni.

2009. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!