Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek azok a vallások ahol...

Melyek azok a vallások ahol egyszere több feleségem is lehet?

Figyelt kérdés
Ás vallásonként mennyi a max feleség? És melyik országban elterjedtebbek ezzek a vallások? :)
2011. jún. 26. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az iszlámban max 4, de igazából ez elég ritka azért.
2011. jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
török.ot már hárem is van. de a töb feleség is csak ot jön ösze max.
2011. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A török mióta egy vallás?
2011. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A poligámia az iszlámon kívül általában a kisebb helyi természeti vallásokra jellemzőek, és általában nincs felső határ (iszlámban ugyan van ajánlott szám, de nem veszik véresen komolyan).
2011. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó tudom, mormon vallás fundamentalista irányzata is többnejűséget hirdet. Amit persze hivatalosan nem tarthatnak, mivel a többnejűséget az USA-ban törvény tiltja, csakúgy, mint a több amerikai és európai országban.
2011. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*többi
2011. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj öcsi, ha muszlim lennél, akkor négy feleséged lehetne, és ha mormon lennél, akkor is több feleséged lehetne, hogy hány, azt nem tudom.

A többi vallásban nem megengedett a többnejűség.

elég érdekes figura lehetsz, ha európai létedre több feleséget szeretnél, bár ennek előnye is lehet, mert ha két csaj szerelmes lenne egy pasiba, akkor a pasi elvenné mind a kettőt. Az Alexandra barátnőm totál bele van zúgva a Kálmánba, de így vagyok ezzel én is, és azt beszéltük tegnap az Alexandrával, hogy milyen kár, hogy nem lehet egy pasinak két felesége, mert akkor a Kálmán elvehetné a Szandrát, meg engem is. Azt is lehetne csinálni, hogy egyik nap a Szandrával jár a Kálmán, a m ásik nap velem, de mi ezt nem csináljuk, mert a srác, és mi nagyon konzervatívok vagyunk erkölcsi kérdésekben, max jót bőgünk a Szandrával, aztán majd csak lesz valahogy.

Üdv: 29/L

2011. jún. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Te sem vagy észnél az biztos -utolsó.

Tudom hogy most lepontoztok, de én az biztos nem osztanám meg a férjemet..

2011. jún. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 munyamunya ***** válasza:

A Biblia tanúsága szerint a Mindenható Isten törvényében lehetséges egy férfinak több feleséget venni (lsd. Ábrahám, Jákob, stb. példáját), és ez érvényben volt még az apostolok idejében is, hiszen a Timóteusnak és Titusnak írt leveleiben Pál úgy fogalmaz, h az elöljárók legyenek "egy feleségű" férfiak, ez a kitétel pedig feltételezi, h voltak olyanok is a testvérek között, akiknek több feleségük is volt, és akikkel szemben semmilyen szankcióról nem olvasunk (nyilván azért alkalmas inkább az egy feleséggel bíró ember a gyülekezet dolgainak rendbentartására, mert neki kevesebb a gondja a saját házanépével, lévén csak egy asszonyt kell ellátnia).


Azonban a több feleség nem csak öröme lehet egy férjnek, hanem inkább a gondjait sokasítja, hiszen a kézenfekvő és könnyen belátható anyagi nehézségeken kívül (több szájat kell etetni) felmerül a házon belüli ellenségeskedés, civódások lehetősége (ahogy az látható pl. Sára és Hágár esetében) nem csak az asszonyok, hanem a leszármazottak között is (lásd József és testvérei esetét). Vagyis alapos meggondolást igényel egy ilyen döntés, és mivel a házasságtörésen kívül más indokból nem lehet asszonyt elküldeni, így fel kell készülni, h akit egyszer maga mellé vesz a férfi, azzal élete végéig együtt kell élnie, és el kell tartania.


Ez a rendje a házasságnak az Örökkévaló YHVH beszéde alapján.

2011. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Milyen vallású vagy utolsó? Ez eléggé érdekes hozzászólás.

Azon is elgondolkodtam, hogy mi történne akkor, ha kitörne egy nagyon pusztító világháború, és a háború után csak úgy tudna fennmaradni az emberiség, ha egy pasinak több felesége lenne.

Üdv: 29/L

2011. jún. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!