Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem keresztény, az miért...

Aki nem keresztény, az miért ünepli a keresztény hagyományokat, (ünnepeket)?

Figyelt kérdés
Pl.: karácsony, húsvét, pünkösd?
2011. jún. 12. 21:24
1 2
 11/17 Narwik válasza:
Én speciel pogány vagyok,annak ellenére éppen úgy hiszek Istenben,mint egy keresztény,anonim kereszténynek hívják ezt a típust.(Ezt egyébként egy pap mondta nekem,hogy vannak ilyenek.)Ráadásul katolikus egyetemre is járok,szóval érdekes helyzet,ezért éppen úgy ünneplem ezeket az ünnepeket,mint azok,akik meg vannak keresztelve,és nekem is pontosan azt jelenti mondjuk a karácsony vagy a pünkösd,mint egy katolikusnak például..
2011. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
60%

"Nekem egyedül az ateistákkal van bajom. Pontosabban: aki materialista és nem hisz semmiben, az ne ünnepeljen szakrális eredetű ünnepeket! Az felejtse el a karácsonyt, húsvétot"


Miért, CSALÁDI ünnepet nem tarthatunk? Akkor van munkaszüneti nap, olyankor szabadságon van mindenki, akkor tud összejönni a nagyobb családi kör, míg az év többi napjain hol ez, hol az nem ér rá.



"csak elég nevetséges, hogy a keresztény és európai pogány hagyományokat olyanok ünneplik, akik amúgy tesznek Európára és annak akár pogány, akár keresztény hagyományaira."


Senki nem tesz a keresztény hagyományaira, de nem értem miért kéne mondjuk karácsonyi misére mennem, ha nem hiszek benne?


"Éjjel kinyalogatjuk, amibe nappal belerúgunk?"


Senki nem rúg bele senkibe. Azok vannak helyretéve, akik erőszakosan oda dugják az orrocskájukat, ahol nincs helye, de a normális, másokat tiszteletben tartó hívőket nem piszkálja senki. Én is voltam vendégségben olyan családnál, ahol az a szokás, hogy vacsora előtt imádkoznak. Ők engem nem piszkáltak, hogy én miért nem imádkozom, nem akartak téríteni és rábeszélni, én meg szép csendben nem zavartam őket az ima alatt. Kölcsönös tisztelet kérdése az egész, csak ma már akkor is keresztényüldözést kiáltanak, ha valaki azt mondja, hogy nem hívő.

2011. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Vérszomjas pandamaci!


Természetesen nagyon szép dolog ha tiszteletben tartjuk a másikat!


Ettől függetlenül megkérdezhetem, hogy állítasz karácsonyfát? Ha igen, akkor miért???

2011. jún. 13. 16:40
 14/17 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés!


Mit mondasz a gyerekednek, ki hozza az ajándékot karácsonykor, és ki hozza a csomagot mikuláskor???

2011. jún. 13. 16:42
 15/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
61%

"Ettől függetlenül megkérdezhetem, hogy állítasz karácsonyfát? Ha igen, akkor miért???"


A gyerekeknek. Amikor már elköltöztem otthonról, de még nem volt gyerek, akkor nem volt, mert nem tartottam fontosnak. De ha nem vagyok keresztény, akkor már nem állíthatok hogy legyen a gyerekeknek is?


"Mit mondasz a gyerekednek, ki hozza az ajándékot karácsonykor, és ki hozza a csomagot mikuláskor???"


Mikulás, karácsonyi angyalka, de nekik tök mindegy, elvégre fogtündér is jár hozzánk, nekik ez ugyanaz a kategória.


Amúgy meg amikor a pogány területeket meghódították, a régi ünnepeket nem betiltották, hanem kinevezték Szent Mittoménmi napnak, aztán szépen a régi hagyományok a háttérbe szorultak. Úgyhogy nagyon nincs lelkiismeret furdalásom azért, mert egy keresztény ünnepre (aminek pogány eredete van) ráhúzom a magam és családom szokásait.

2011. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%
Akik nem keresztények nem tartják a szó szoros értelmében ezeket az ünnepeket. Karácsonykor nem emlékeznek meg Jézusról csak ajándékot adnak egymásnak és szaloncukrot esznek. Húsvétkor nem a feltámadást ünnepelik, hanem a nyuszit és a csokit, stb.
2011. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
63%

Én pogány vagyok, és nyolc vallási ünnepem van egy évben, a Nap és a Hold ciklusaihoz igazodva. Van, amikor egybeesnek a keresztény ünnepekkel, de elég gyakran nem. Engem amúgy egy kicsit feszélyez, hogy például pünkösd munkaszüneti nap, az én vallási ünnepemre nem adnak szabadságot.

Nálunk otthon a téli napfordulókor például a tündérek hozzák az ajándékot, és az egyik ajándék az, hogy megígérik, hogy nemsokára tavasz lesz).


De fordítsuk meg: a keresztények (nagy része) miért mondja a gyerekeinek, hogy húsvétkor a nyuszi hozza az ajándékot?

2011. jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!