Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az öngyilkosok következő...

Az öngyilkosok következő életükben tényleg fogyatékosokként születnek újjá?

Figyelt kérdés
Valamint bűn az öngyilkosság? Megszenvedünk érte a pokolban, vagy valahol máshol?
2009. márc. 12. 19:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem: hanem öngyilkosként születnek újra.

Tényleg azt hiszed, hogy valaki tud válaszolni erre a kérdésre?


Akkor gondolkozz el a következő kérdésen: az élet ugye ajándék. Nem kérte senki.

Miféle büntetés jár azért, ha nem kérsz egy ajándékot? Egy ROSSZ ajándékot?

Pokol?

Szerinted ez így igazságos lenne?


Én mást mondok: valószínűleg CSAK ez az egyetlen életed van. Bárhogy dönthetsz - de, ha lemondasz róla, akkor NEM LESZ MÁSIK!

2009. márc. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha ez igaz,akkor a Stohl Buci valami brutál módón végezhetett magával előző életében...
2009. márc. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Badarság az egész.

Nem születnek semmien formában újra mint ahogy sok más ember társunk sem.

2009. márc. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Ezt senki sem tudhatja, hiszen ahhoz meg kéne halni. Aki pedig meghal már nem tudja elmondani, h ujjászületett-e.
2009. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Ha van újjászületés, akkor a lelkeknek osztódniuk kellene, ugyanis a Föld emberi lakossága auz utóbbi 50 évben megduplázódott.
2009. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Mivel az öngyilkos embert öl, így a gyilkosság miatt a vallása elítélHETi (de lásd egyes vallások, ahol kifejezetten áldás a kamikaze-akció, meg az önfeláldozás).
2009. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
Később születik újra úgy tudom.
2009. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
29%

2vel előttem válaszoló válasza:

"Mivel az öngyilkos embert öl, így a gyilkosság miatt a vallása elítélHETi (de lásd egyes vallások, ahol kifejezetten áldás a kamikaze-akció, meg az önfeláldozás)."


Csak annyit szeretnék erre reagálni, hogy az önfeláldozás NEM öngyilkosság...!


A Kérdést feltevőnek pedig:

Először is nincs reinkarnáció. Nem szület újjá valamelyik kismama gyermekeként sem az ember! Főleg nem fogyatékosként.


És igen, bűn az öngyilkosság. Aki öngyilkos, az egyenesen a Pokolba kerül! Ez nem játék! Senki se akarjon öngyilkos lenni!

Ha valaki meghal, nincs visszaút!

Persze van (lesz) feltámadás. Da Ha a Halálkor a Pokolba került, akkor utána is, végleg, örökké ott lesz! Onnan már nincs kiút, ezért kell úgy élni a Földön, hogy ne a Pokolban landoljon majd az ember!

De ez már egy másik téma... :)

-iamgyuszy-

2009. márc. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Ezt tényleg nem tudja senki megmondani, nem is hallottam ilyenről... Engem csak nagyon rossz lélekjelenlétemben érdekel a halál, egyébként csak élem az életem és próbálok jól élni...

Viszont most én is elgondolkoztam. Valamikor nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mi lesz a halál után. Vajon látni fogom a földi életet odafentről? Vagy épp ellenkezőleg semmit nem fogok tudni a földről, hanem a mennyben találkozni fogok Anyukámmal és a többi szeretteimmel illetve az emberekkel? Vagy a halál olyan, mintha aludnánk álom nélkül? Egyáltalán mi az az alvás? Mi van velünk, ha alszunk? Ha nem álmodunk ( ami ugye elvileg lehetetlen, hiszen mindig álmodunk csak nem emléxünk rá ) akkor hogy van ez? Szóval annyi de annyi kérdésem van, de ezekre sosem tudom meg a választ. Amíg élek biztos nem, talán utána... Komoly dolog ez... Érdekes...


Nani

2009. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Én személy szerint úgy gondolom, hogy ha öngyilkos lesz valaki, valszeg azért sikerül neki az öngyilkosság, mert annak így kellett történnie...ha pedig a sors úgy akarja, még ne haljon meg, történni fog valami ami megakadályozza...szerintem mindenkinek megvan a tanulnivalója az életben...az öngyilkosoknak talán épp az, hogy ne féljenek eldobni maguktól az életet, vagy az öngyilkos kísérletek végrehajtóinak pedig az, hogy nem menekülhetnek el a problémáik elől és muszály megoldani őket... és nincs menny meg pokol, ez marhaság... akkor ennyi erővel van óperenciás tenger és üveghegy is...ha valaki azzal fenyeget, hogy pokolra kerülsz, az éppen ugyanaz, mint mikor gyerekkorodban azt mondták, elvisz a kéményseprő...csak a pokol nagy gyerekeknek való mese...
2009. márc. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!