Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A reformátusoknak is keresztet...

A reformátusoknak is keresztet kéne vetni ha katolikus templomba lépnek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy aki református az a katolikus templomokba lépve szokott keresztet vetni szentelt vízzel(+ enyhe térdhajlítással), vagy csak egyszerűen besétál?
2011. máj. 11. 19:59
1 2
 11/16 valakiakitnemismersz ***** válasza:
40%
áááhhhhh ez az :D köszi ha nem szóltok hülyén haltam volna meg :D:D csak sajnos templomba kötelező járni. Egyházi suli miatt =/ nem baj majd beülök hátra közbe hallgatatok valami jó kis black metált xD
2011. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell.:D Én is református vagyok,az oltáriszentség előtt kellene tisztelegni,én fejet szoktam hajtani.
2011. máj. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Egy igazi reformatus nem szivesen lep be katolikus templombade ha megis akkor NEM VET KERESZTET mert ez nem a hitelvei szerint van.En is reformatus vagyok es amikor katolikus templomban voltam sem vettem keresztet mert nem helyenvalo.
2011. okt. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"ez nem a hitelvei szerint van"


A keresztvetés a Szentháromságra való utalás, ami a reformátusok értékrendjébe is beletartozik, nem? Oké, náluk nem szokás. De mi az, hogy "nem a hitelvei szerint van"? Milyen elveivel ellenkezik tulajdonképpen?

2017. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én csak be meg kisétálok. Nem szoktam meghajolni.

Keresztet csak akkor vetek amikor a szentmise elején és végén a pap mondja a Szentháromságot. Még volt hogy mikor felajánlás vagy átváltoztatás nem tudom ...kétszer megemeli a pap az ostyát meg a poharat de nem tudom melyik megemelésének kéne keresztet vetni. Mert a felajánláskor is felmutatja megbatvdltiztataskor is és nem fogom fel mikor kell keresztet vetni. Mert én református vagyok és mást követek. És van aki felajánlikor van aki atváltoztatáskor vét keresztet és én nem értem mikor kell. Még hogy melyik van előbb. Még azt sem értem aki katolikus az hogyan tanulja meg

2021. dec. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az ortodox templom jobb mert ott nagyjából tudom mikor kell keresztet vetni, mikor említik a szentharomsagot meg rafelelnek az imákra. Eleinte mikor elkezdtem járni az ortodox templomba nem is vetettem egyáltalán keresztet csak néztem és odaallitittak menjen egy elöljárók vagy papot aki mi dig mutatta. És azóta inkább ha megyek csinálom nehogy valakit mellém állítsanak.
2021. dec. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!