Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A reformátusoknak is keresztet...

A reformátusoknak is keresztet kéne vetni ha katolikus templomba lépnek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy aki református az a katolikus templomokba lépve szokott keresztet vetni szentelt vízzel(+ enyhe térdhajlítással), vagy csak egyszerűen besétál?
2011. máj. 11. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
gondolom csak besétál. Én katolikus vagyok,de nem tudom miért kéne egy reformátusnak olyat csinálni,amit nem szokott? Semmi baj nincs azzal,ha csak bejön. A nem vallásos is csak bejön. Szabad neki.
2011. máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 valakiakitnemismersz ***** válasza:
67%
Én Katolikus vagyok (de nem hiszek Istenben) amikor kisebb koromban anyám rám erőltette a templomba való menetelt és a mi templomunkban tartott misét lekéstük átmentünk a refi ott mindent úgy csináltunk ahogy ott kell. Szóval szerintem alkalmazkodj az ottaniakhoz mert sajnos a sok öreg néni kitud nézni onnan. 14/F
2011. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én református vagyok és én sem szoktam keresztet vetni ilyenkor... csak olyan fura érzés, hogy más hívők (gondolom mind katolikus) ezt teszik én meg nem. De az még furább lenne ha megtenném, na igen :)
2011. máj. 11. 21:03
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Én ateistaként nem csinálok semmit, ha esetleg turistaként betérek egy templomba, nem érdekel, ki néz csúnyán.
2011. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Reformátusként én is csak szépen besétáltam mindig a katolikus templomokba. Legfeljebb megálltam a bejáratnál pár pillanatra. Sőt, ha misén voltam (család egy része kat.), ott is csak a felállást csináltam, énekeltem azt, amit ismerek (vagy ha volt kotta, mindent), és a Miatyánkot mondtam. Ja, meg a kézfogás, mert az ciki, ha nyújtja vki a kezét, és Te meg nem fogadod. :) De pl. nem térdeltem le.

Persze, hogy egy katolikus csinál mindent, amit a refik, mert ott felálláson és leülésen kívül nincs semmi, semmi sem specifikus. :)

2011. máj. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Viszont beszélgettem olyan atyával, aki mondta, hogy ami jól esik, azt csináljam nyugodtan, akkor is, ha nem tudom, miért van, amivel meg nem értek egyet, azt ne tegyem. Néha hülyébb érzés volt ülve maradni, mint letérdelni... Meg végülis a katolikusok Isten előtt hajtanak térdet, egy refi is megtisztelheti így az Urat.

Viszont a keresztvetés jelentése többek között az, hogy elismerem vele, hogy katolikus vagyok, és ezt láthatja a világ is. Ezt is az atya mondta. Szóval tényleg furibb lenne refiként keresztet vetni, mint nem. :) De a többit miért ne (kivéve természetesen az áldozást, de nem is az volt a kérdésed).

2011. máj. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Ozmium42 ***** válasza:
72%

"Én Katolikus vagyok (de nem hiszek Istenben)"


Alkoholmentes pálinka :)

2011. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 valakiakitnemismersz ***** válasza:
68%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:00


Figyelj arról nem tehetek hogy anyámék csecsemő koromban megkereszteltek akkor nem ellenkezhettem.Szóval papíron katolikus vagyok mert be vagyok jegyeztetve meg keresztelve minden.Csak hogy az akaratom az enyém és én nem hiszek.

2011. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Ozmium42 ***** válasza:
70%
A katolikus megjelölés azokra vonatkozik, akik ismerik, elismerik és betartják a katolikus egyház tanításait. Az ateisták nem hisznek ebben az egészben, tehát nem is lehetnek az egyház tagjai. Ráadásul semmilyen nyilvántartás nincs, tehát "papíron" sem vagy katolikus. Úgyhogy ezennel feloldozlak a rád erőszakolt teher alól! Mától nem vagy katolikus! (míg meg nem térsz) :)
2011. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 20:22,megnyugtatlak, nem vagy katolikus.

A keresztséget meg kellett volna erősitened a bérmálkozással, és azzal lettél volna elfogadott,felnőtt tagja az egyháznak. ez nem történt meg.

2011. máj. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!