Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valami történt velem húsvét...

Valami történt velem húsvét óta. Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Megvagyok keresztelve és elsőáldoztam. Aztán sajnos megszakadt a kapcsolatom. Nemrég, mintha újra közelebb kerülnék Istenhez. Kijelentettem, hogy bérmálkozni szeretnék. Nem tudom ez pontosan mivel jár. Nem tudom mit kéne most tennem. Évek óta nem voltam misén, félek elmenni. Szerintetek, így oda állhatok a plébános elé, hogy segítsen nekem az út megtalálásában? Egyáltalán ez hogy működik.

(Elnézést, érzem, hogy nem tudtam jól összeszedni a gondolataimat, de ha valami nem tiszta, akkor kiegészítem)


F/18


2011. máj. 4. 01:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha neked ez kell, szerintem senki nem fog megnézni ott ahova mész és igencsak segíteni fog természetesen. O.o
2011. máj. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne félj semmit, örülni fognak Neked. Ha kellemetlenül érzed Magad a nagy tömegben, akkor ha van hétköznapi mise, ahol laksz, menj arra, ott nincsenek sokan, utána vagy előtte bemész a paphoz a sekrestyébe. (www.miserend.hu, itt megnézheted.) A papok nagytöbbsége jófej, merhetsz velük beszélni, nem Te vagy az egyetlen ilyen ember, hidd el, sok hasonlóval találkoztak. Arra vannak, hogy segítsenek.

Ha kis faluban laksz, kicsit érthetőbb a félelmed a közösség miatt, de ott sem Te lennél az első, hidd el. Ha megírod, hol élsz, talán tudok ajánlani olyan papot privátban, akitől tutira nem kell félned (rengeteg pap ismerősöm van az országban, meg hívő, aki mondhat valakit, ha én nem tudok). Vagy itt gyik-on más is segíthet. Ill. itt is körülnézhetsz a jó papok között: [link]

Csak ne félj semmit!:)

2011. máj. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Érzésem szerint nincs az embernek szüksége ilyen "alaki kapaszkodókra", de ha valaki mégis igényli, akkor bátran eléállhat a papnak. Ha a pap ezért úgy viselkedne, hogy a z illető kényelmetlenül érzi magát, akkor váltson szakmát.
2011. máj. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Van hétköznapi mise, 1x. De mivel egy faluban élek, attól tartok ott még jobban megnéznék az embert. A helyzet pikantériája az, hogy az a pap, aki még engem elsőáldoztatott, és aki a hittant tartotta, azóta meghalt. Az új pap nem ismer, azóta misén se voltam...
2011. máj. 4. 08:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Menjél el nyugodtan, nehogy már az emberek véleményének akarj megfelelni, és ezért ne legyél boldog :/ Biztosan szeretettel fogad majd mindenki!
2011. máj. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
"Nagyobb öröm lesz a mennyben egyetlen bűnös miatt, aki megváltoztatja az életét,mint kilencvenkilenc igaz ember miatt, akiknek nincs szükségük arra,hogy megváltoztasság az életüket." - Lukács 15:7
2011. máj. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak megerősítem a véleményt: menj, biztos, hogy örülni fog neked! :)
2011. máj. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak magadra hallgass, senki mással ne foglalkozz. 18 évesen, ráadásul fiúként ennyire nem akarhatsz megfelelni másoknak, vagy csak a kétségeid próbálod ezzel leplezni?

A többit előttem leírták...

2011. máj. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha akarnék sem tudnék megfelelni másoknak. Kétségeim viszont vannak bőven.
2011. máj. 4. 16:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha kétségeid vannak, akkor ne bérmálkozz, hanem tisztázd magadban a kétségeket.

Olvasd a szentírásokat, keresd Istent, fordulj hozzá imában!


Jak. 1,5

Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, kérje Istentől, a ki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja; és megadatik néki.


Bizonyságot a Szentlélek által szerezhetsz, közvetlen személyes kinyilatkoztatás által, Jakab apostol idézett levele azt mondja, hogy az imádra választ fogsz kapni.

2011. máj. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!