Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki olvassa a Bibliát...

Ha valaki olvassa a Bibliát lehet belőle Istenhívő?

Figyelt kérdés
Van köztetek olyan, aki ateista volt és elkezdte olvasni a Bibliát és hívő lett?
2011. máj. 3. 19:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én akkor lettem erős ateista, mikor elolvastam a bibliát. Előtte istenhívő akartam lenni.


20/F/Ateista

LACi

2011. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves Péter, köszönöm a tippet, hogy mivel kezdjük. Ez lett volna a következő kérdésem :)


Utolsó, ezt kifejtenéd bővebben?

2011. máj. 4. 13:38
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha van rá hajlama, akkor igen. Egyébként ez kevés.
2011. máj. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%
Hello! Én semmilyen felekezetbe nem jártam,hanem a Biblia olvasásából jutottam hitre Istenben 5 éve. Csak már miután hittem,akkor mentem el egy olyan közösségbe,ahol imát mondattak velem,majd imádkoztak értem,és aznap megnyertem a Szent Szellem ajándékát,és újraszülettem tőle. Énis azt javaslom,hogy mindenképp az újszövetséggel indíts,az evangéliumokkal,mivel az ószövetség azért ó,mert elavult,nem nekünk szól,hanem Izraelnek,viszont okulásként nagyon hasznos,csak nem biztos hogy megérted. Az újszövetség pedig minden nemzetnek hirdettetik.Én otthon egyedül esténként órákat olvastam az újszövetséget,és minél többször elolvastam,annál erősebb lett a meggyőződésem,hogy Isten létezik,sőt megszületett emberként,köztünk volt kb 30-40 évet,majd kereszthalált halt,és feltámadt. Most pedig az Isten igazságossága miatt van Jézus elrejtve a világ szeme elöl. Jó olvasást!
2011. máj. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Lehet belőle hívő,de ember legyen a talpán,aki megérti.Hívő kollégám szerint azért nem értem meg,mert nem tértem még meg.Mikor megkérdeztem,hogy mennyivel változik az értelme,megtérés után (ő már csak tudja,hisz felnőttként tért meg),mosolyogva elütötte a dolgot és másról kezdett beszélni.Mikor megint megkérdeztem,annyit mondott,hogy más lesz az értelme és már le is lépett a további válaszadás elől egy nyilvánvalóan kamu ürüggyel.
2011. máj. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak is a válaszát, akik privátban írtak!
2011. máj. 18. 15:32
 17/17 anonim ***** válasza:

Kicsit későn vettem észre a kérdésed hozzám, de:


Tele van ellentmondásokkal a biblia. Pl. egyszer Jézus azt mondja, hogy minden igaz amit mond, később teljesen megcáfolja ezt. Isten néha többesszámban beszél magáról.

Meg miután elolvastam végig, rájöttem, hogy tényleg jól tettem, hogy nem lettem keresztény véglegesen. Bár a bibliaolvasás mellé jött még a sok másik vallás léte, találkozás homoszexuálisokkal (mert isten utálja a *******), szkepticizmus megismerése, stb.

2011. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!