Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki olvassa a Bibliát...

Ha valaki olvassa a Bibliát lehet belőle Istenhívő?

Figyelt kérdés
Van köztetek olyan, aki ateista volt és elkezdte olvasni a Bibliát és hívő lett?
2011. máj. 3. 19:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem van rá esély,bár nem mindegy hogyan veszi a kezébe az ember a Bibliát.Én nem voltam ateista.
2011. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk esténként olvassuk a Bibliát a férjemmel. Én hívő vagyok, ő nem.
2011. máj. 3. 19:37
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

> Van köztetek olyan, aki ateista volt és

> elkezdte olvasni a Bibliát és hívő lett?

Én ateista maradtam.

Ott akadtam el, hogy nem megy nekem a duplagondol.

"Isten szeret téged, Isten szeretete végtelen, de ha valami olyat csinálsz ami nem tetszik neki akkor a pokolban r*hadsz meg!"

Szóval elmehet a fenébe az egyház az összes lelki terrorjával együtt, én köszönöm nem kérek belőle!

2011. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, hogy hogyan olvastad a Bibliát? Csak felcsaptad, vagy szisztematikusan, vagy egyáltalán sikerült valamennyit elolvasni? Csak azért kérdezem, mert amit írtál, azt általában olyanok szokták mondani, akik valamit hallottak a vallásokról, megragadt bennük valami, ami nem szimpatikus és utána az a vesszőparipájuk lett.

A Biblia szerintem ennél több, ezért is kérdeztem, hogy meddig jutottál vele. De nem kötekedésből kérdezem, köszönöm, hogy írtál.

2011. máj. 3. 19:54
 5/17 anonim ***** válasza:
10%

> Csak felcsaptad, vagy szisztematikusan, vagy egyáltalán

> sikerült valamennyit elolvasni?

Eleinte szisztematikusan olvastam. Aztán egy idő után meguntam hogy egyszerűen semmi értelme nincs a szövegnek. Próbáltam értelmezni, de nem sikerült. Egyszerűen képtelen vagyok felfogni hogy mi ez a többezer oldalnyi szöveg! Én akárhol "felcsapom" a bibliát csak értelmetlen homályos történeteket látok, rosszabb esetben véletlenszerűen egymás mögé pakolt szavakat.


> Csak azért kérdezem, mert amit írtál, azt általában

> olyanok szokták mondani, akik valamit hallottak a vallásokról,

> megragadt bennük valami, ami nem szimpatikus és utána

> az a vesszőparipájuk lett.

Igazad van, én is ilyen vagyok. Egyszerűen nem szimpatikus ez az egész. Sorolhatnám hogy miért, de nem teszem.


> A Biblia szerintem ennél több,

Akkor próbáld meg légyszíves elmondani nekem: mi a biblia? Mitől olyan értékes?

2011. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%

A szentírásokat nem elég olvasgatni, vagy pláne kiolvasni mint egy regényt, hanem lelkünkben tanulmányozni kell. Ez elsősorban azt jelenti, hogy értelmezzük és megkeressük benne az isteni üzenetet (az ún. kerügmát) ami nekünk szól és megpróbáljuk alkalmazni az életünkre.

Ha imádkozunk egy szentírásrészletről akkor megkaphatjuk Krisztus Világosságát,ami által a szöveg értelmet nyer.


A szentírások semmi más módon nem értelmezhetők, mint azon Szentlélek által, amely által a szentírások az őket leíró prófétáknak, apostoloknak eredetileg adattak.


A szentírások tanulmányozása elindíthat valakit a megtérés útján, de a megtéréshez valójában nem kell más, mint hit Jézus Krisztusban és bűnbánat (azaz a szentté válás szándéka). Az igaz bűnbánat, ha valaki felismeri a bűneit és elhagyja azokat.


Ha ateista vagy, önmagában a bibliaolvasástól nem feltétlenül térsz meg.

A megtérés egy nagyon személyes belső lelki változás, ami sohasem jön érvek által, azok legfeljebb elindítják a gondolkodást.


Jakab apostol ad útmutatást arra nézve, hogy mi segíthet, ha nem tudjuk mi az igazság, mert nincs elegendő bölcsességünk:


Jak. 1,5

Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, kérje Istentől, a ki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja; és megadatik néki.


Ez egy nagyon erős ígéret. Ha nem tudod létezik-e Isten, akkor egyetlen úton tudod ezt eldönteni. Megkérdezed Őt magát és ha kapsz választ egy személyes kinyilatkoztatáson keresztül (erre tesz ígéretet a szentírás), akkor továbbra ez már nem lesz kérdés számodra.

2011. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

HLevente:


> Ha imádkozunk egy szentírásrészletről akkor megkaphatjuk

> Krisztus Világosságát,ami által a szöveg értelmet nyer.

Homályosságból ötös! Mi ez a "krisztus világossága"? Valami kollektív pszichés betegség?


> Az igaz bűnbánat, ha valaki felismeri a bűneit és elhagyja azokat.

Arroganciából hármas! Egyáltalán nem zavar hogy bűnnek nevezel olyan dolgokat, amiket egyszerűen értelmetlen bűnnek tekinteni. De még nem nézel le elég magasról mindenkit, aki nem ugyanazt tekinti bűnnek mint te és a hozzád hasonlók.


> A megtérés egy nagyon személyes belső lelki változás,

> ami sohasem jön érvek által,

Ebben igazad van. Aki az érvek embere, az ateista.


> Jakab apostol ad útmutatást arra nézve, hogy mi segíthet,

> ha nem tudjuk mi az igazság, mert nincs elegendő bölcsességünk:

Tudod mit? Arroganciából mégis ötös! Csak az az igazán bölcs ember, aki a te vallásodat követi.


> Ez egy nagyon erős ígéret.

Ez egy nagyon homályos és ellenőrizhetetlen ígéret.

2011. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Bretso ***** válasza:
Ateistát nem, maximum azt, aki annak mondja magát, mert különösen sosem foglalkoztatta a vallás. Engem sosem győzne meg egy könyv, mivel személy szerint isteni eredetét egy az egyben megkérdőjelezem, tehát ilyen erővel olvasgathatnám bármelyik ezoblalblát is, annak is ugyanakkora hatása lenne. Hangsúlyozom, ez én vagyok.
2011. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ateistánál nem érdemes próbálkozni, mert nagyon kételkedőek.

Vagy végigröhögik az egészet vagy begurulnak.


Amikor apámnak felolvasok a Bibliából, akkor hihetetlen ideges lesz, nyugtatót kell beszednie a sok baromságtól, sajnos.


Nem javallott!

Kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!


:)

2011. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


A hit hallásból van a hallás pedig Isten igéje által, írja Pál apostol. Nagyon jól teszed, ha a férjeddel olvasod az Isten igéjét a Szentírást, amit még megtehetsz, hogy imádkozol érte, hogy Isten szólítsa meg őt az ige által. Legjobb, ha az evangéliumokkal kezded, talán a legolvasmányosabb Lukács evangéliuma, majd a szintén általa jegyzett Apostolok cselekedetei.


Üdv. Péter

2011. máj. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!