Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik részét kezdjem el...

Melyik részét kezdjem el olvasni a Bibliának, vagy kezdjem az elejétől?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves lány vagyok, vallásos családból származom, kisgyerekként is jártam hittanórákra, olvastam a gyerekeknek "átformált" történeteket, beleolvastam az "igazi" Bibliába is, de kezdem elfelejteni a dolgokat és ez zavar. Szeretném elkedeni olvasni, de úgy rémlik, hogy az ószövetség rész nem fogott meg, mert ott még elég durvák a büntetések... melyik az a rész, amelyikkel érdemes elkezdeni, mondjuk amit illik is tudni stb, esetleg a jelenések könyve? :)

Kérlek kultúráltan válaszoljatok, köszönöm.


2011. máj. 1. 15:26
1 2
 11/15 Ozmium42 ***** válasza:
Én az Ószövetséggel kezdtem, és még mindig nem tartok az Újszövetségnél, de a pap a húsvéti prédikációjában pont azt javasolta, hogy az Újszövetséggel érdemes kezdeni, és annak tükrében vizsgálni az Ószövetséget. Bizonyos embereknél lehet, hogy tényleg jobb így. Én szerintem jól tettem, hogy az Ószövetséggel kezdtem.
2011. máj. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam még soha az egészet. Általában kinyitom valahol és olvasom. Valahogy így jobban tudom a napi életemre vonatkoztatni.
2011. máj. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
János evangéliumánál
2011. máj. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Sztem az Újszövetségből Evangéiumok után pl a szeretethimnuszt olvasd el (1Kor 13), meg én még Péter leveleit szeretem nagyon. Az Apcsel szerintem lehangoló, nekem nagyon nagy csalódás volt (pl: Ananiás és Szafira története, brrr :S)
2011. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A legelsőnek csak annyit, hogy nagyon nem ismeri a bibliát, Ádámnak és Évának nem csak 2 gyereke volt, csak ők voltak az első kettő.

Mellesleg az Ószövetség tényleg nem az, amit szó szerint kell értelmezni.

2011. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!