Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik részét kezdjem el...

Melyik részét kezdjem el olvasni a Bibliának, vagy kezdjem az elejétől?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves lány vagyok, vallásos családból származom, kisgyerekként is jártam hittanórákra, olvastam a gyerekeknek "átformált" történeteket, beleolvastam az "igazi" Bibliába is, de kezdem elfelejteni a dolgokat és ez zavar. Szeretném elkedeni olvasni, de úgy rémlik, hogy az ószövetség rész nem fogott meg, mert ott még elég durvák a büntetések... melyik az a rész, amelyikkel érdemes elkezdeni, mondjuk amit illik is tudni stb, esetleg a jelenések könyve? :)

Kérlek kultúráltan válaszoljatok, köszönöm.


2011. máj. 1. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%

Semelyiket!!!

A hit nem a biblia magolasabol kell, hogy alljon.

Falnak megyek a sok biblia idezgeto alszent okostojastol.

Kinek mondta azokat a dolgokat isten, es ki irta le oket? Ki dontotte el, hogy mi szerepeljen a bibliaban, es mi maradt ki belole?

De mondok jobbat, javitsatok ki ha nem jol tudom:

A biblia szerint Adamnak es Evanak 2 gyerek volt Kain es Abel. Szoval hogyan szereztek ok feleseget ha ok voltak az ELSO emberek???

2011. máj. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Először az evangéliumokat, aztán Apostolok Cselekedetei, a levelek, a zsoltárok, majd az ószöv.
2011. máj. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülyén hangzik de először az újszövetséget (elejétől), majd az ószövetséget (nyilván azt is az elejétől)...
2011. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Az elsőnek üzenem, hogy nem bemagolni akarom, hanem képben lenni a dolgokkal, ha valaki azt mondja, hogy bábeli torony, akkor ne csak nézzek, mint a vakegér. Engem igenis érdekel, függetlenül, hogy valaki egy csoportba sorolya Istent a hableányokkal és boszorkányokkal.

2011. máj. 1. 15:49
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szerintem nagyon jól teszed, ha olvasod a Bibliát. 15:42-nek a sorrendje is jó.


Sajnos kedves első nem olvasta, ezért nincs tisztában a történettel. Az a kettő nem kettő volt. Első nekifutásra is legalább háromnak kellene eszébe jutnia: Káin, Ábel és Séth. A továbbiakról csak úgy tesz említést a Biblia, hogy fiak és lányok.


Ha egyéb ismereteid is hiányosak, nagyon szívesen segítek. Hátha nagyobb szeretettel gondolsz a hívőkre.


manju

2011. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Az újszövetséggel kezdtem, el is olvastam jó pár oldalt, most jézus gyógyításainál tartok.

*látok egy hibát az előző hozzászólásomban, tehát az y helyett j van: sorolja

2011. máj. 1. 16:34
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

16:08


Oké, legyen 3. Meg további fiak és leányok. De ők miért csak fiak és leányokként vannak említve? És akkor elvették a saját testvéreiket? Akkor már mindent értek.

szerintem a biblia inkább egy mesekönyv amit a gyerekeknek lehet mesélni azért, hogy jók legyenek, de egyébként olyan mint a télapó meg a húsvéti nyúl. Egy idő után ki kell nőni!

2011. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És akkor az ókori Egyiptom fáraói is csak a mesék és legendák népei, hiszen ők is saját testvéreiket vették el, hogy fennmaradjon a vérvonal...
2011. máj. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
azt se felejtsük el, hogy a királyi családok nagyon sokáig (szinte a mai napig) belterjesek voltak.
2011. máj. 1. 17:24
 10/15 anonim ***** válasza:
én is először az újszövetséget javaslom, utána az Ó-szövetséget. Az ószövetség a 10 parancsolat részét feltétlen olvasd el, amúgy az sokkal komplikáltabb, mint az újszövetség. De kezdheted előlről is
2011. máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!