Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki miert szereti, vagy nem...

Ki miert szereti, vagy nem szereti Istent?

Figyelt kérdés

En pl azert,mert egyensulyt tud teremteni minden helyzetben,es az emberekkel ellentetben igazsagos.

Es ti miert??


2011. ápr. 23. 21:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egy dolog a vallás, egy másik Isten, ahogy az előttem elhangzott. Hiszek Istenben, de nem tudnám megmondani, miért szeretem (hiszen nem lenne igaz, a gyerek sem azért szereti az apját, mert vett neki egy csokit).


Megindokolni azt tudom, miért vagyok hálás neki: akkor segített a legtöbbet, mikor a leginkább elfordultam tőle, mindig adott mellém valakit, akihez fordulhattam a bajban, aki erőd adott nekem a mindennapokban, és nem közvetlenül, hanem közvetve, emberek által, de mindig éreztette velem, hogy jelen van az életemben. Csak sokszor én is hajlamos vagyok megfeledkezni róla...

2011. ápr. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

nekem annyi hülyeségemet elnézte eddig, h már szégyenlem magam. :(

már immádkozni is

2011. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
uccsó vagyok.. meg akkor se hagyott el, mikor minden normális ember hagyott volna a francba. néha nem is értem miért, az én hülye fejem nem tudja felfogni akk sem, ha éjjel-nappal gondolkodik. :)
2011. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Második válaszoló, miért kérdezel ilyen hülyeséget, hiszen neked is tudnod kellene, hogy egyetlen Isten van, akit a különböző vallások hívei másképpen hívnak, és másképpen tisztelnek.


Kedves Kérdező!

Sajnos, olyan kérdést tettél fel, amire nem lehet válaszolni.

Aki nem hisz Istenben, az nem is szereti Istent, mert hogyan szerethet az ember olyasvalakit/valamit, akiben/amiben nem hisz?

Aki hisz Istenben, az nyilván szereti is Őt, de ez nem olyan szeretet, amit emberek, tárgyak iránt érzünk. Ez valami, kimondhatatlan, földöntúli szeretet. Hogy ez miért van, azt nem lehet megmagyarázni, ezt át kell élni.

Jómagam elmondhatatlanul szeretem Istent, szinte eszelősen ragaszkodom hozzá, és az életemnél is jobban szeretem Őt.

Üdv: Anna

2011. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mert érthetetlen módon szeret minket akkor is ha úgy tűnik hogy semmi szeretni való nincs bennünk.

Mert hűséges, igazságos és mindig kész megbocsátani.

Azért mert nem hagy magunkra, úgy nevel minket hogy azáltal jobbak legyünk.

Azért mert teljesíti a kéréseinket.

2011. ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!