Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Egyházadó" fizetése a még...

"Egyházadó" fizetése a még meg nem született gyerek után! Ez így működik?

Figyelt kérdés

Bátyáméknál jön a baba és már kiküldték nekik hogy fizessenek be X összeget. Ezzel csak annyi a baj hogy külön családnak veszik őket, de nem házasok és a szüleimnél laknak. Akik minden évben kifizetik a "család" egyházadóját. Ezért nem értem nekik miért kell most külön fizetni? A másik meg hogy a mi családunk református de a leendő anyuka pedig katolikus és ezért még nem döntötték el hogy melyik valláshoz tartozzon majd a baba.

De már ijesztgetnek a jártasabbak hogy akkor nem lesz megkeresztelve a baba ha nem fizetik ki a kért összeget.

Normális ez? Ha igen akkor ilyen esetben mennyi egyház adót követelhetnek?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 23. 16:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


(javaslom a tegező formát, természetesen kölcsönösen)


Megértem az érzéseidet, és fogadd együttérzésem édesapáddal kapcsolatban.

Isten előtt nem az egyháznak fizetett összeg számít, hanem az, hogy kerested-e Őt, Jézus Krisztus követője voltál-e a földi életben. Igen, van olyan, amikor Isten szolgái rossz és haszontalan szolgáknak bizonyulnak, és Isten majd megítéli őket ezért, de ez egy más kérdés. Számodra most a kérdés az, hogy engeded-e, hogy a csalódásod Isten és közéd álljon. Mert egyedül az Istennel való közösségben, kapcsolatban kaphat az ember igazi vígasztalást és enyhülést a gyász fájdalmában. Tudom hogy nem könnyű, de a magad érdekében érdemes lenne túllépni a csalódáson és keresni az Istennel való közösséget valami módon. Keresni olyan alkalmakat ahol szívesen veszel részt. Istentiszteletet, hétközi alkalmakat, ifjúsági alkalmakat (ha jól sejtem, még a fiatalabb korosztályhoz tartozol). Akár abban a gyülekezetben, ahol a temetés történt, akár máshol, ami közel van hozzád.

A temetéssel kapcsolatban azt tudom leírni, ami nálunk a gyakorlat: ahogy jelzi a család a halálesetet, harangozunk a család kérése szerint. A harangdíj és a stóladíj egy meghatározott összeg, amit a temetést követő vasárnapi istentisztelet után fizet be a család, amiről nyugtát is kapnak. Tehát a harangozás és a temetés akkor is megtörténik, ha a család utólag nem jön el kifizetni a megbeszélt összeget (ami persze egy nem szép dolog).

Sajnálatos dolog, hogy a lelkészek között is vannak pénzéhes emberek, akik ezzel megbotránkoztatnak embereket, ahelyett hogy az krisztusi szeretetet hirdetnék, de az ítélet az Istené, és az vesse rá az első követ, aki ...

Van, hogy a lelkész rosszul képviseli Istent, de nem a lelkészben hiszünk. Nem az ő kedvéért járunk templomba, hanem hogy Isten szavára figyeljünk, együtt imádkozzunk, a Jézussal való közösségünkben megerősödjünk.

Tehát még egyszer: próbáld a csalódáson túllépve megkeresni azt a gyülekezeti/ifjúsági közösséget, ahol jól érezheted magad és Istenről hallhatsz akár helyben, akár máshol.


egy lelkész (aki igyekszik nem pénzéhes lenni, és már válaszolt az előző kérdésedre)

2011. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!