Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eladtam a lelkem? Félnem...

Eladtam a lelkem? Félnem kéne? Pokolra kerülök?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy sosem voltam vallásos, nem hittem, de eljött egy nap, mikor nagyon összezuhantam, és minden összejött. Nem nagyon akart változni a helyzet napról napra ugyanaz, és egyre jobban rosszúl éreztem magam. Így hát nem a megbocsájtó és gondoskodó köztudott alakhoz szólta, imádkoztam, hanem Luciferhez, tőle kértem először segítséget a lelkemért cserébe.

Meglepődötségemre, minden rendben jött, mert erősen hittem benne, segíteni fog.


Ezen okból kifolyólag teszem fel a kérdést.


Sok embert megkérdeztem, akikről tudtam, hogy erősen vallásosak, avagy jártasak, informáltak a témában, még interneten is után-után olvastam, de választ nehezen, avagy nem kielégítő visszajelzést kaptam. A legtöbben annyit válaszoltak, hogy a lelkemet már nem birtoklom, hanem egy szerződés álltal Luciferé lett, vagy valami hasonló.


Megerősítésre, és véleményekre vagyok kíváncsi.

Előre is köszönöm.


2011. ápr. 14. 21:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
szerintem sem arról van szó, hogy fúú most eladtad a lelked. a válságállapotban kellett valami, amiben hihettél, amihez segítségért fordulhattál. neked egy ilyen lény képzete volt szimpatikus, hát hozzá imádkoztál. ez túllendített a mélyponton, és ez a lényeg. ha most azon fogsz parázni, hogy cserébe valami rossz fog történni, lehet, hogy tényleg így lesz. szerintem ne stresszelj, örülj és élj tovább optimistán.
2011. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Hát én csak annyit tudok, hogy jobb ha úgy érzed, hogy helyes amit tettél -mert ilyen igen is létezik- akkor kezdj hozzászokni a gondolathoz hogy egy pokolban fogsz égni, ÖRÖKKÖNÖRÖKKÖNÖRÖKKÖNÖRÖÖKÖN örökké a démonokkal- akik brutális módon kínozni- fognak majd!

Vagy pedig Istenhez kiáltasz, hogy megszabadulj, de leszögezném, hogy ez már így -mikor eladtad neki- nagyon nehéz lesz, vagy lehet hogy lehetetlen.

Hogy ha pedig tetszik első hallásra a pokol, akkor olvass róla pár beszámolót, olyan emberektől akik már voltak ott, és meglátjuk, hogy eztután is akarsz-e majd a Sátánnal haverkodni.

2011. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Bretso ***** válasza:
Csak én értékeltem a Mészáros válaszát?
2011. ápr. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

írtam privit, olvasd el

és megvan a link, amit kihagytam:

[link]

2011. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, az adja el a lelkét a sátánnak, aki gyilkol, gyerekeket molesztál,ilyesmi. Nem egy személyiségzavaros suhanc, aki kétségbeesésében rossz ajtón kopogtat. Ha egyszer imádkozol Istenhez, attól nem leszel keresztény. Ha egyszer imádkozol az ördöghöz, nem leszel az ördögé.


Ha van hited, keresd Istent. Ha nincs, akkor tökmindegy mit csinálsz.

2011. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Őszintén bevallom, számítottam ennyire válaszra, visszajelzésre, hisz egy elég tág és képtelen fogalom ez az egész, Isten, Sátán, vallás, hit.

A lényeg, hogy az ember fogadja el azt amiben hisz és erősen tudja befolyásolni a tetteit, hogy azok sikerülnek e, nem pedig fanatikusan bálványozni valamit, vagy valakit, és erre rámondani hogy hit. Néhány kommentelő nagyon érdekes dolgokat írt, és megfontolandó amiket olvastam, nagyon kedvesek voltatok hogy szakítottatok rám időt.

Köszönöm szépen.

2011. ápr. 18. 12:27
 27/31 anonim ***** válasza:

Jajj nem! Nem a bálványozásról szól ez, hanem mind2 valóságos. Isten is, a Sátán is. Istene minden népnek volt, de az nem azt jelenti, h azok tényleg Istenek is voltak! Olvasd csak a Bibliát.. nézd meg mennyire használt az egyiptomiak hamis Istenei Osiris meg Rá, mikor Isten rájuk mérte a 10 csapást. lehet 1 szobrot is imádni, attól az még nem Isten.

Keresd az igaz Istent! és nézd meg azt a filmet, amit linkeltem neked, nem bánod meg.

üdv :)

2011. ápr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Én mint vallásos ember szerintem nagyon rosszt hívtál magadra...mert a Sátán lehet, hogy most segít,de meg lesz ennek is a böjtje.Isten nem kér semmit cserébe a szeretetéért,csak szeretetet. Később majd meglátod,mit kér a sátán a segítségért cserébe.

Olvasd el ezt a regényt, sokat segít a megértésben.Nem vallásosok is ajánlják: "Halál utáni kalandjaim"- Julia Voznyeszenszkaja

2011. ápr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Történt veled azóta valami?
2014. máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 világvége1 ***** válasza:
Lucifer sosem létezett. De aki el akarja adni a lelkét a gonosznak, és tőle vár cserébe segítséget, az vétkezik – aki vétkezett, az pedig pokolra jut.
2020. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!