Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eladtam a lelkem? Félnem...

Eladtam a lelkem? Félnem kéne? Pokolra kerülök?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy sosem voltam vallásos, nem hittem, de eljött egy nap, mikor nagyon összezuhantam, és minden összejött. Nem nagyon akart változni a helyzet napról napra ugyanaz, és egyre jobban rosszúl éreztem magam. Így hát nem a megbocsájtó és gondoskodó köztudott alakhoz szólta, imádkoztam, hanem Luciferhez, tőle kértem először segítséget a lelkemért cserébe.

Meglepődötségemre, minden rendben jött, mert erősen hittem benne, segíteni fog.


Ezen okból kifolyólag teszem fel a kérdést.


Sok embert megkérdeztem, akikről tudtam, hogy erősen vallásosak, avagy jártasak, informáltak a témában, még interneten is után-után olvastam, de választ nehezen, avagy nem kielégítő visszajelzést kaptam. A legtöbben annyit válaszoltak, hogy a lelkemet már nem birtoklom, hanem egy szerződés álltal Luciferé lett, vagy valami hasonló.


Megerősítésre, és véleményekre vagyok kíváncsi.

Előre is köszönöm.


2011. ápr. 14. 21:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
72%

A Sátánnak igenis van hatalma, nem szabad vele játszani. Tud ő nagymenő jó fejnek tűnni. Csak amikor majd kér érte valamit, az lesz kellemetlen a te szempontodból. Ez igen nagy gond volt. Nem lett volna szabad. Nem valószínű, hogy azért sikerült, mert a Gonosz segített, hanem mert, ahogy írtad is, erősen hittél benne.

A legjobb, amit tehetsz, hogy valóban elfordulsz a Sátántól. Nem kéred a segítségét, nem köszöngetsz neki semmit. Lehet, hogy utána egy kicsit szarabb lesz a helyzeted, de ez azért lesz, mert nem akar majd elengedni. Kérlek, próbálj meg inkább Istenhez fordulni. Próbálj meg hozzá imádkozni! Kérlek! Ne engedj még több teret a Gonosznak.

2011. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!

Sajnos, tényleg hatalmas baromságot csináltál, de van kiút, legalábbis remélem.

A következő intézkedések foganatosítása szükségeltetik:

1. Sürgősen keressél fel egy pszichológust, mert meg kéne nézni, hogy lelkileg nem vagy-e beteg, nincs-e valamilyen személyiségzavarod. Ha a pszichológus negatív diagnózist állít fel, akkor el kell azon gondolkodni, hogy hogyan tovább, milyen terápia szükséges.

2. Tudatosítsd magadban, hogy van Isten, és hogy ő milyen nagyszerű a mi Teremtőnk. Próbálj meg minél jobban ragaszkodni hozzá, és imádkozzál Istenhez, amennyit csak tudsz.

3. Ha gondolod, írjál privit, és konkrétabban is tudok segíteni neked.

Itt egy honlapcím, sztem sokat fog neked segíteni: www.bahai.hu

Üdv: Anna

2011. ápr. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem értitek??? Neki Istenre kell rátalálnia és nem egy vallásra!!!! Én sem azt mondtam hogy menjen el egy templomba egy katolikus paphoz, pedig katolikus vagyok!! Nem a térítés a lényeg!!! Az a lényeg hogy imádkozzon!!!
2011. ápr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Van megoldás kedves kérdező , ne félj!

A megoldás JÉZUS drága vérében van!


De megkell értsél néhány dolgot! :

1. A bűn az ami elválszt istentől.

2. Jézus vére az ami megszabadít a bűntőőőől.


Ebből kovetkezik/Tehát: Ha Kéred a Jézus Vérét arra hogy megmosson téged a bűtől , akkor Ő tisztává tesz, és olyan leszel Isten előtt mint aki szent, mert megszentel téged!

És ha odaszánod az életed a Mindenhatónak, a Szeretet Istenének , akkor a Jézus nevében a Sátán elfog futni tőled, mert a Jézus nevében erő van !

Igen, a Jézus nevétől fél a Sátán mert ez a név győzte le Őt, és erre a névre fog meghajolni majd Ő és minden teremtmény.

A MEGOLDÁS TEHÁT JÉZUS!!!

HÍVD SEGÍTSÉGÜL NEVÉT ÉS MEGSZABADULSZ!!!!!!!!!!!!!

Dicsőőőséég a Mindenhatónak! Halleluja

2011. ápr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Szerintem ne parázz, ha eddig sem hittél akkor eddig is a sátáné volt a lelked képletesen, másrészt viszont sose volt a tied, így te nem dönthetsz, h kié legyen. Azért ha elkezdesz megőrülni és hangokat hallani, keress egy lelkipásztort.
2011. ápr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
71%

1.Kérdésed:

Sajnos eladtad a lelked, mert a lelkedéret cserébe tetted. A Sátán harcolni fog ezért hogy megtartsa magának.

2.Kérdésed:

Van okod félni, de szerencsére még van lehetőséged megbánni, és kérni Isten segítségét.

3.Kérdésed:

Sajnos azt kell mondanom hogy a pokolra kerülsz, mert a Sátán oda viszi azokat akik hozzá tartoznak HA csak állsz át Isten oldalára,és nem mos meg Jézus vére a bűnödtől.


Amint az előző is irta: Jézus vérében van a megoldás !

Fordulj hittel Istenhez Jézus nevében és meghallgat . Kérd bocsánatját, és válaszol neked.


Ha segítségre van szükséged, én szivesen segítek abban hogy megismerd Istent, és abban is hogy megtanuld hogyan vezet a szent szellem-igy Ö(a Szent Szellem/a segítő/ vígasztaló/az Isten szelleme)elvezet minden igazságra.

2011. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 pelgrim ***** válasza:
16%

Kedves kérdező,


Szerintem nem történt semmi baj, bátran örvendhetsz a javult helyzetnek, a hited volt az ami segített rajtad, nem Lucifer, Lucifer nem létezik, az nem több mint egy hitrege és egy fanyar ábránd a hiszékeny emberek szánalmas tudatában. De ha te szentül hiszed hogy Lucifer, mint egy gonosz személy valóban létezik, és hozzá fordulsz segítségért, akkor rossz úton jársz.


Még egyszer: a hited volt az ami segített rajtad, nem Lucifer. A hit egy nagyszerű eszköz, nem egy hit egy valakiben vagy egy vagy más vallás, vagy felekezet tanításában, hanem a hit magában véve mint fogalom. Engedd meg, hogy megmagyarázzam:


Létezik egy kevésbé ismert magasabb rendű természeti törvény amely a hiten alapul. Ez a törvény ha hivatkozunk rá, azt hozza létre amit az ember kíván és hiszi, hogy az úgy is lesz. Ez a törvény alkalom adtán minden más törvényt, beleérve a természeti törvényeket, érvénytelenít, és egy ilyen alkalom egy tudatos lény mint az ember tökéletes utasítása – ez feltételezi természetesen hogy az utasító tudja, hogy parancsa végre lesz hajtva. Ez a törvény Isten.


Mivel ez a törvény (Isten) csak kevésbé ismert, általában csak véletlenszerűen érvényesül, akkor véletlenek történnek, ha ezek a dolgok nagyon szembetűnők, akkor a hívők csodákról, természet fölötti vagy isteni beavatkozástól beszélnek, a szkeptikusok pedig csűrik-csavarják a dolgot, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy olyan dolog történt amit nem tudnak megmagyarázni. Ilyenkor valójában ez a magasabb rendű természeti törvény érvényesült – mondhatjuk Isten akarata, mert az ember méltányos kívánsága nem más mint Isten akarata és a helyes formába kifejezve nem lehet másképp mint hogy az érvényesüljön.


Kérdésedbe írtad, hogy sosem voltál vallásos és hogy nem hittél. Had mondjam el, hogy e dolgoknak semmi köze a vallásos hithez. A vallások feladata csak az hogy híveik tudatát felemeljék arra a színvonalra, hogy a vallás fölöslegessé váljon. Isten létezik vallások nélkül is, ami nem egy valaki, nem egy személy hanem egy feltétlen mindenható intelligens Törvény, egy hatalom, bölcsesség és szeretet kimeríthetetlen Forrása bennünk és körülöttünk mindenütt, egy vezérlő Alapelv; Isten az egyetlen eredeti önfejlesztő Ihlet, melynek minden más dolog a fejleménye, nem teremtménye.


Mivel minden dolog, minden élőlény, tehát az ember is Isten fejleménye, Isten jelen van mindenben, az emberben mint Isten legelőbbre haladt fejleménye, Isten benne a legkimondottabban van jelen. Ebből következik az is hogy, hogy a lényeknek szükségleteik és képességeikhez mérten hozzáférhetőségük van a korábban említett forráshoz (Istenhez); az embernek képességei révén sokkal nagyobb hozzáférhetősége van mint amennyire szüksége van élete fenntartásához. Ez lehetővé teszi azt, hogy megismerje és és tudatosan alkalmazza a feljebb említett Mindenható Törvényt (Istent), akkor végbevihet olyan dolgokat, melyeket addig csodáknak minősített.


Szeretném felhívni figyelmedet még egy dologra, hogy félreértés ne legyen: Isten bennünk, (a Mindenható intelligens Törvény, a Vezérlő Alapelv, A minden Hatalom, Bölcsesség és Szeretet kimeríthetetlen Forrása, az Eredeti Önfejlesztő Ihlet) válhat nekünk személyessé, akkor mi őt a legnagyobb tisztelettel nevezhetjük Atyának és szólíthatjuk úgy, mint ahogy nagyjaink tették, és fordulhatunk hozzá, nem rettegve, hanem teljes bizalommal, mint a kis gyerek a szüleihez.

2011. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Igen,eladtad a lelked.Igen,félned kéne,mert igen,pokolra kerülsz.Egyetlen kiút van,keresd Istent,őszintén higgy benne, és Ő megszabadít.De csak ha valóban hiszed,hogy Ő szeret,és segíteni fog. A Sátánnal ellentétben,Ő nem válaszol a "Na gyere,bizonyítsd be,hogy vagy és akkor majd hiszek benned"című kihívásokra.
2011. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
46%

"Meglepődötségemre, minden rendben jött, mert erősen hittem benne, segíteni fog."

akkor most mi is a problémád?:) figyelj,én keresztény voltam,és el tudom neked mondani,hogy a Sátán,mint szellemi lény nem létezik,fikció.a vallási vezetők kedvelt figurája,amivel félelemben,és irányítás alatt tudják tartani a hiszékeny embereket.és a végén a hitük álltal,valóban valóságként fogják megélni,azok akik hisznek benne! és ilyenkor jön a magyarázat,hogy "tessék,a Biblia is megmondta,hogy létezik"Nem veszik észre,hogy saját ők maguk hozták létre a saját fejükben.ez egy meglehetősen félreértelmezett fogalom,Jézus a "Sátán" szóval azt akarta szimbolizálni,hogy mi az,ami az ember hamis lénye. a mi hamis lényünk:a gyűlölet,félelem,túlzott önzés,harag,irigység,gőgösség.

az igaz lényünk pedig ezeknek az ellentéte:szeretet,megbocsájtás,együttérzés,béke,nyugalom,minden ami valódi boldogságot és lelki békét ad.

a világban két ellentétes erő működik:szeretet és félelem.ezt a teremtő Isten intézte így,pontosabban nem volt más választása,mert az abszolút önmagában nem létezhet.Ha van szeretet,akkor annak az ellenkezőjének is léteznie kell.(Sátán-Isten ellentét szimbólika)a hamis lényünk a félelem,amibe a fennt felsoroltak tartoznak bele.az igaz lényünk a szeretet,amibe az ellentétei tartoznak.tehát:"Eladtam a lelkem? Félnem kéne? Pokolra kerülök?"a legrosszabb dolog amit tehetsz,az az,hogy félsz,és hasonló rémisztgetéseket,mint,hogy "eladtad a lelked Lucifernek".te nem a Sátánhoz imádkoztál,hanem hittél magadban,csak belefantáziáltad a Sátánt.

"Ne félj,csak higgyj!"(Jézus)

2011. ápr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
"és *elhiszel*hasonló rémisztgetéseket,mint,hogy "eladtad a lelked Lucifernek".
2011. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!