Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehováknak miért tilos...

A jehováknak miért tilos sportolni?

Figyelt kérdés
Már ha igaz... de ezt olvastam valami jehova tanui oldalon.
2009. febr. 27. 18:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

"Szükséges-e használnunk Isten nevét, mégha nem is tudjuk az eredeti, pontos kiejtését? Nos, más bibliai személyek nevét is használjuk, noha nem az eredeti héber szokás szerint ejtjük ki. Jézus neve például héberül: Jésua, vagy valami hasonló. Illő tehát használnunk Istennek a Bibliában kinyilatkoztatott nevét, akár „Jehova”,


Azon kivül minden sorod valamelyik őrtoronyból, vagy az érveljünk könyvből van, teljesen mulatságos......:o)))))

Az Ő neve számára népet választani nem azt jelenti, hogy lesz egy szervezet, akik magukra húzzák a Jehova TAnúi vagyunk nevet, hanem azt, hogy annak a NÉV-nek a jelentés tartalmát formába öntik. És még csak nem is attól, hogy állandóan Jehováznak.

Isten nevét hiába szádra ne vedd......a tanúk meg már úgy beszélnek róla, mint a szomszédról...."



Az első bekezdést én írtam, és benne van a lényeg! A többi fantázia, semmi több. Annak ellenére, hogy beidézted, nem válaszoltál rá.

Legalább akkora demagógia, mint azt állítani, hogy csak a 'Jahve' a helyes.

2009. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Hű, nem semmi. Kedves kérdésfeltevő. Nem tudom, honnan linkelted be ezt az oldalt, de ha hozzáfognék, minden mondtatot meg tudnék cáfolni. Sajnos az a baj, hogy Jehova Tanúiról általában az emberek olyan forrásokból informálódnak, amik tévesek, vagy szándékosan negatívak. Az ilyen személyek azonban általában egyszer sem vették a fáradságot, hogy személyesen megkérdezzék, vagy Jehova Tanúi hivatalos weboldalán böngésszenek róluk. Kérdésedre válaszolva, sportolhatunk, szoktunk is, csak nem hivatásszerűen, és nem a versenyszellem hajt minket, hanem a kikapcsolódás, mozgás.
2010. márc. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Értem.

Akik meg itt félreértettek azoknak mondom, nem akartam a kérdéssel semmi rosszat csak megtudni hogy igaz-e, mert elég furcsának találtam amit olvastam. Ennyi.

Egyébként nem érdekel se ez, se semmi más vallás. Nem hiszek a mesékben..

2010. márc. 20. 22:07
 14/14 anonim válasza:
0%
Názd meg a jw.org honlapot.
2012. szept. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!