Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Egyház (katolikus) szerint...

Az Egyház (katolikus) szerint tilos az együttélés?

Figyelt kérdés

Sajnos mintha ellentmondás látszana ebben a kérdésben egyes papok között. Vannak kik azt mondják, hogy nem tilos, mások rögtön ítélkeznek és a paráznaságot magyarázzák bele.


Ki mit tud/hallott/érzékelt ebből?


2011. jan. 29. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem szexeltek és nem is meztelenkedtek egymás előtt, akkor mért lenne tilos? A paráznaság ott kezdődik, amikor házaséletet éltek házasság nélkül.
2011. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ejaj! Elméleti kérdés volt! Kérem továbbiaknak is! Csupán sok kérdés felmerül a kereső/hívő/kutató/gondolkodó de leginkább az őszintén hinni akaró emberben. És itt most egy a sok közül.
2011. jan. 29. 13:36
 3/12 Niggagirl ***** válasza:
Nálunk sok hit gyülis van a családban. Én úgy tudom ha már gyerekük va akkor nem bűn hogy együtt élnek de ha még nincs akkor csak házasság után költözhetnek össze és élhtnek házaséletet.
2011. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Már bocsi de a hit gyülis hülyeségekhez nincs köze a katolikus egyház.


Am első hozzászólónak van igaza.

2011. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Niggagirl ***** válasza:
26%
Igen tényleg igazad van:) De igazából engem nem hat meg egyik sem mivel nem hiszek istenben. Nekem a katolikus és a hit gyülis is egy nagy barom:) Csak leírtam amit hallotam. Ennyi
2011. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Istent nagy betűvel írják!
2011. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mért ír az a vallás témakörben, és olvasgatja, aki nem hisz Istenben? Mért? Feltűnési viszketegség? Bátor név nélkül, névvel nem az és kiéli magát? Bemagyarázza magának, hogy jót röhög? Unatkozik ezek szerint...
2011. jan. 29. 14:40
 8/12 anonim ***** válasza:

14:13

"Istent nagy betűvel írják!"


A "nagybetűvel"-t egybe írják :)

2011. jan. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerbusztok!


Utolsó Válaszadó!


Ez valóban igaz, csak tudod, itt nem ezen volt a hangsúly, hanem Isten nevén!!!!!!!:)

2011. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Témára visszatérve: a házasságot szentségnek tekintjük, ez az, amiért a válás is nehézkes. A házasság egy döntéssel, esküvel kezdődik és a házasodók életét nagyban megváltoztatja, hiszen onnantól szabad a testiség, viszont egész életükben ki kell tartaniuk egymás mellett.

Ezt az éles változást a katolikus egyház szeretné megtartani, míg a világban minél inkább igyekeznek elmosni a határokat a járással, együttéléssel, korai szexuális élettel, stb. Az egyház szerinti élet felelős döntéseken alapul, rendszeres és nagyon praktikus, míg a világi életben az ember sokszor nem is tudja milyen normákhoz tartsa magát.

A "kipróbáljuk együtt" jellegű hozzáállás miatt sokan egyáltalán nem akarnak alkalmazkodni a párjukhoz, inkább keresnek mást, aki könnyebben elviseli a természetüket. Ez később is problémát jelenthet a kapcsolatban, hiszen nem felelős döntésen alapult, hanem rövid ideig tartó (főleg biológiai) vonzalmon. (pár év a lefutása, nem emlékszem pontosan)

Régen úgy is tudtak életre szóló és boldog házasságban élni emberek, hogy előtte nem ismerték egymást, pl. szülői akarat következtében házasodtak össze. Ez nem szerencse, hanem nevelés és hozzáállás kérdése. Ha keresem, hogy a másiknak mi a jó és igyekszem a kedvében járni és ő is ezt teszi, akkor minden esélyünk megvan arra, hogy boldogok legyünk. Ennek ugye teljesen ellentmond a kipróbálós, évekig járogatós divat.

Ezért én azt mondom, hogy ha az együttélés célja a próba, akkor az bűn. Nem próbálkozni kell, hanem eldönteni, hogy a másikkal akarja-e az ember leélni az életét vagy sem.

2011. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!