Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj ha ilyen játékokkal játszok?

Baj ha ilyen játékokkal játszok?

Figyelt kérdés

Érett ember vagyok ha lehet ne az legyen az első mondat hogy "rossz hatással van rám"!

http://www.youtube.com/watch?v=qiBjEtqXttk

http://www.youtube.com/watch?v=UF1HVlcXBmA

http://www.youtube.com/watch?v=VDHmKli9CVs


2011. márc. 27. 15:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az előző emberkékhez szólnék hogy ezek nem emberek, hanem szörnyek, zombik!!!:O
2011. márc. 28. 09:45
 12/16 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Nem szeretnék teológiai értekezésekbe menni, hogy miért probléma az, ha csak virtuálisan embereket gyilkol valaki a számítógépén, egyszerűne csak normális keresztény emberi magyarázatot adok. Egyrészt feleslegesen elpocsékolt időről beszélhetünk, mert ezt az időd - valljuk be - azért sokkal hasznosabb módon is el tudja tölteni az ember. Én például ennyi idősen öregotthonba jártam időseket látogatni, a maradék szabadidőmben pedig Bibliát tanulmányoztam, és közösségi alkalmakon vettem részt, párhuzamosan 5-6 ifjúsági bibliakört is látogattam, és sok evangélizációs alkalomra is elmentem.


Másrészről saját tapasztalatom is van sajnos, mert én is beleestem ebbe a hibába, hogy - ha nem is ennyire durva - de hsaonló játékokat játszottam (duke nukem). Visszaemlékszem, amikor abbahagytam sokszor volt, hogy ezzel álmodtam, és nem igazán volt kellemes. Szóval ha jót akarsz magadnak akkor mielőbb abbahagyod, és keresel magadnak haszosabb időtöltést.


Üdv. Péter

2011. márc. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Ahogy a mi pásztorunk mondta:


Addig nembaj amíg a való életben nem játszod ezt


Például ha összejössz haverokkal és mondjuk játszotok ilyet, tudom majdnem 18évesen nem "menő" de ha mégis, és neked ez jön be, akkor az bűn, mert hatással van rád a gyilkolás. Ha viszont csak játszol vele, nem képzeled magad a főszereplő helyébe, akkor játszhatsz vele egészen addig.


Amúgy ha már ilyenekkel játszol itt egy másik befosatós:

Amnesia The Dark Descent

Ebbe nem kell ölni, csak futni az életedért, de egyben ilyesztő játék


Eléggé csúnya, meg rossz, de olvasd el és keress rá még a keresőben

[link]

2011. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ez volt a leghasznosabb:)

Nem csak jó tanácsot, hanem egy jó játékot is kaptam ajánlóba! Köszi:D

Ja és nem tartok ott hogy késsel vagy pisztollyal mennék el valahova pl diszkóba:P

2011. márc. 29. 09:55
 15/16 anonim ***** válasza:

1Thess 5:21 Mindent megpróbáljatok;(megvizsgáljatok) ami jó, azt megtartsátok!

1Thess 5:22 Mindentől, ami gonosznak látszik, őrizkedjetek!



1Kor 10:20 Sőt, hogy amit a pogányok áldoznak, ördögöknek áldozzák és nem Istennek; nem akarom pedig, hogy ti az ördögökkel legyetek közösségben.

1Kor 10:21 Nem ihatjátok az Úr poharát és az ördögök poharát; nem lehettek az Úr asztalának és az ördögök asztalának részesei.

1Kor 10:22 Vagy haragra ingereljük az Urat? avagy erősebbek vagyunk-e nálánál?

1Kor 10:23 Minden szabad nekem, de nem minden használ; minden szabad nekem, de nem minden épít.



Ef 5:10 Meggondolván, mi legyen kedves az Úrnak.

Ef 5:11 És ne legyen közösségetek a sötétségnek gyümölcstelen cselekedeteivel, hanem inkább meg is feddjétek azokat;


Fil 4:8 Továbbá, Atyámfiai, amik csak igazak, amik csak tisztességesek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak kedvesek, amik csak jó hírűek; ha van valami erény és ha van valami dicséret, ezekről gondolkodjatok.


1Ján 2:15 Ne szeressétek a világot, se azokat, amik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.

1Ján 2:16 Mert mindaz, ami a világban van, a test kívánsága, és a szemek kívánsága, és az élet kérkedése nem az Atyától van, hanem a világból.

1Ján 2:17 És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.

2011. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ha a zombigyilkolás alatt én úgy érzem hogy jó dolog elpusztítani a gonoszt és rossz dolgokat, akkor miért ne tenném?
2011. márc. 30. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!