Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 17 éves vagyok szeretnék...

17 éves vagyok szeretnék áttérni az evangélikus vallásra, de szerintetek megmondjam édesanyámnak?

Figyelt kérdés

Bunkó válaszoktól kíméljetek!


Szeretnék evangélikus lenni (katolikus vagyok) de nem tudom elmondjam-e édesanyámnak. Nem tudom mit szólna hozzá, de valahogy érzem hogy elutasítaná.

Azért nem tudom hogy elmondjam-e vagy nem mert szerintem a vallás egyéni dolog, így a szülő ily mértékben nem tilthatja meg. (jó akkor megértem az ellenkezést ha muszlim vagy zsidó vallásról lenne szó)

Így nem tudom hogy elmondjam,-e vagy nem. Szerintetek? Titokba meg ha kiderül rosszabb lenne nem? :(


Édesanyám és a család katolikus csak azért kérdezem. De nem értem ha pl ellenkezne ez miért lenne olyan nagy baj ?:( Nem protestáns ellenesek a családtagok.


2011. márc. 22. 21:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: ismerem a katolikus vallást. De nem érzem magam "otthon" benne, nem szeretem. Az evangélikus vallás jobban kötődik hozzám (ne kérdezd miért), számomra közelebb van. nem tudom megmagyarázni egyszerűen közelebb érzem magamhoz, jobban szeretem mint a katolikus vallást, amit ismerek de sosem szerettem.
2011. márc. 23. 18:05
 12/14 anonim ***** válasza:
Számít igazából? A katolikus és az evangélikus ugyanaz a keresztény vallás, csak más felekezet. Ha anyukád igazából hisz Istenben, nem a gyökerek és hagyomány fogja érdekelni, hanem hogy közel kerülj Istenhez, és ha neked erre az evangélikus vallás a legmegfelelőbb, akkor azok keresztül. Ha nem engedi, akkor is tedd azt, amiről úgy érzed, hogy helyes, mert Isten akarata és szerepe fontosabb az életedben, mint anyukádé. De biztosan meg fogja érteni. Mindenképp mondd el, semmiképp ne titkolózz.
2011. márc. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki végül is.:) Azt mondta hogy szerinte a katolikus és az evangélikus vallás nagyjából ugyanaz (bár nem), de majd visszatérünk a témára ha leérettségiztem. Szerintem meg fogja engedni :DDDD
2011. márc. 23. 21:15
 14/14 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy el tudtad mondani. :) És az örömödnek is. Minden jót a továbbiakban!
2011. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!