Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye a Hit Gyülekezetbe járók...

Ugye a Hit Gyülekezetbe járók igazából nem ilyenek?!

Figyelt kérdés
Nos én csak egy családot ismerek akik ilyen vallásúak, de úgy vettem észre, hogy aki nem Hit gyülis azt szinte lenézik! És volt a családunkban egy baleset és erre kb azt mondták, hogy ha most belépünk a gyülekezetbe akkor minden szép és jó lesz! Nos, a kérdés, hogy igazából ti is szeretettel fordultok másokhoz (elvégre ezt is tanítja a Biblia) vagy tényleg inkább a lehetőségeket erre-arra egymás közt osztjátok fel?
2011. márc. 15. 13:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Sajnos a Hit Gyülekezetéb tényleg nagyon sok buta ember jár. Nagyon sok okos is, de tény, hogy a hittel észt nem osztogatnak. Ezért ha egy korlátoltságra eleve hajlamos ember megtér, akkor ilyeneket fog mondani, míg ha egy okos tér meg, akkor az nem. :)

Emlékszem, pár hónapja vitatkoztam egy lánnyal, aki azt mondta, mennyire gáz a kereszténység, mert készített valami felmérést keresztéy fiatalok között, és jó részük egy éven belül nem olvasott más könyvet, csak a Bibliát. Elismerem, hogy ez szomorú, de tőle is megkérdeztem: honnan gondolja, hogy ha nem lennének keresztények, mind Dosztojevszkijt olvasnának? Valószínű a Blikk lenne a legigényesebb olvasnivalójuk. Akkor már inkább a Biblia.

2011. márc. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10%
Én ha a helyedbe lennék, messze elkerülném a hitgyülekezetet. Most ráhajtanak a hívek toborzásának, mert az államtól csak akkor kapnak támogatást, ha létszám meg van hozzá. Sok apró szekta nem fog állami támogatást kapni. Ezt Orbán bejelentette. Maradj a saját vallásodnál
2011. márc. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
18%
Amikor azt látom/TV. közvetítés/ a lelki pásztor hogy homlokára teszi a kezét az új jövevénynek és epilepsziás fetrengést ad elő az új tag, attól kiráz a hideg
2011. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
2011. márc. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hű, eléggé megosztott a véleményetek.. De , hogy mennyi mindent bele láttok egy kérdésbe. :) Nem áll szándékomban a belépés. "Könyves" válaszoló hát ez tényleg igaz.

Tényleg csak azért toboroznak, hogy létszám legyen?

2011. márc. 19. 16:55
 16/18 anonim válasza:
A hit gyüli nem rossz! :) és ez a "leleplező" videó elég vicces... :D igen, tényleg így viselkednek az emberek, ha betöltekeznek Szent Szellemmel!! Németh Sándor egy áldott ember! Ne toborzásnak fogjátok fel, hanem szeretnénk minél több embert megmenteni, hívni őket gyülekezetbe, hogy ismerjék meg Istent és az ő kegyelmét. Ebben nincs semmi rossz.
2011. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nem csak a Hit Gyüli "toboroz", én már csomó gyülekezet térítóivel találkoztam. :)
2011. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki toboroz, mert megnyirbálják az állami támogatottak körét, ha nincs meg a támogatást igénylő szekták létszáma
2011. márc. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!