Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az csak nekem hangzik erkölcst...

Az csak nekem hangzik erkölcstelennek, ha a pap a misén a betegeket a bűnözőkhöz hasonlítja?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 15:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ne haragudj, de végiggondoltad azt amit állítasz?

Miért kellene őket egy szinten kezelnem?

Az én számomra nyilvánvaló, hogy Jézus személyes a legértékesebb a nyuszival, télapóval, a görög vallásokkal és az afrikai törzsi vallásokkal szemben.

Különben nem lennék az aki vagyok. Jézus Krisztusban hívő.

Ettől függetlenül természetesen a társadalom egésze előtt egy abszolút jogegyenlőséget élveznek mindannyian.

Vagyis szabad a választás!

Bár azt gondolom, hogy Jézus Krisztus személye a történelmi tapasztalatok alapján nagyobb hatással volt az emberekre többségére, mint az említett szereplők bármelyike és ezzel szintén nem szeretném csorbítani télapó vagy nyuszika érdemeit sem.

Megbocsássatok - a saját paranoid attitűddel fűszerezett érzékenységeteket ne rajtam kérjétek számon.

Úgy emlékszem az általad föltett eredeti kérdés nem az afrikai törzsi vallásokra, vagy a húsvéti nyuszi tekintélyére és társadalmi befolyására vonatkozott, hanem egy pap misén elhangzott kiszólására.

Úgy látom a kérdéseddel kapcsolatosan (már) a legcsekélyebb érdeklődést sem tanúsítod, de akkor miért kérdezel?

Érdekel még egyáltalán az amivel kapcsolatosan kezdetben megkongattad a harangot?

Makabi

2011. febr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Szerintem egyébként itt valamit félreérthettél, gyanúm szerint a pap nem a betegeket derogálta a bűnözőkkel való hasonlítással, hanem a bűnözőket igyekezett kevésbé negatív színben feltüntetni a betegekkel való hasonlóságukkal. Gyakran a társadalmi kitaszítottság az, ami menthetetlenné tesz egy bűnözőt, holott nem feltétlenül gonosz ember az, aki bűnöző. Vagyis ahogyan az elkülönítés nem gyógyította meg a leprásokat, de még szenvedésükön sem enyhített, ugyanúgy egy bűnöző sem fog attól jobb emberré válni, hogy kitaszítják a társadalomból.
2011. febr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

azon is kiakadtál, amikor nem te, hanem valaki más kezelte azokat a vallásokat egy szinten. elhiszem, hogy neked Krisztus jelent többet. A másiknak, meg más jelent többet, mert ő abban hisz. Egy ateistának meg ugyanolyan "butaság", bármelyik vallás. Neki lényegében joggal ugyanolyan a törzsi vallás, mint pl. a krisztusi. Az, hogy az egyik népszerűbb, vagy mások benne a rituálék, az ilyen szempontból lényegtelen.


Most Jézus népszerűbb, máskor, vagy máshol meg valami más. Az egyiptomiak is évezredekig hittek a mumifikálás életben tartó hatásában, ettől még nem lesz igaz az, amiben hittek.


persze, hogy érdekel, az is, amit kérdeztem.

de érdeklődésem nem irányul pusztán egy dologra, több minden érdekel.

2011. febr. 14. 09:46
 24/33 A kérdező kommentje:

nem csak a társadalmi kitaszítottsággal vonta a párhuzamot, hanem folyamatosan.

azt én is észrevettem, hogy a katolikus egyház szereti a bűnözőket. Pl. a pedofil papjaikat is állandóan védik.


nekem a betegek fontosabbak, mint a bűnözők.

És nem szeretném, ha beteg lennék, akkor bűnözőkkel hasonlítsanak össze csak amiatt, hogy a bűnözőknek kedvezzen.

2011. febr. 14. 10:41
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Te hülye vagy kérdező és csak a feszkót akarod. AZért ha akad időd a barbizás és a legozás között kérdezd meg anyucidat hogyan is kell értelmezni egy misén elhangzottakat.
2011. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 don_treningatya ***** válasza:

pardon hogy nem olvasom végig a commenteket, lehet már írták:

egészben attól függ a szituáció helytállása (erkölcstelenségrõl itt nem lehet szó), hogy miben hozza õket hasonlóságba.

például

"a betegnek is 2 szeme van, mint a bũnözõnek" - helytálló, de

"a betegek önhibájukból azok, akár a bũnözõk" - nem helytálló.

2011. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Elég nagy a különbség a Mikulás és Jézus Krisztus között.

Jézus ugyanis hús-vér ember volt, valóban létezett, erre utaló rengeteg történelmi forrás van. Biblia, zsidó és pogány források.


Biblia

------

1Jn 1:1

Ami kezdettől fogva volt, amit hallottunk, amit szemünkkel láttunk, amit megfigyeltünk, amit kezünkkel is megtapintottunk, azt hirdetjük az élet Igéjéről.


2Pét 1:16-18

Mert nem kitalált meséket követve ismertettük meg veletek a mi Urunk Jézus Krisztus hatalmát és megjelenését, hanem úgy, hogy szemtanúi voltunk isteni fenségének.


Jn 20:30-31

Sok más jelt is tett Jézus tanítványai szeme láttára, amelyek nincsenek megírva ebben a könyvben. Ezek pedig azért írattak meg, hogy higgyétek: Jézus a Krisztus, az Isten Fia, és e hitben életetek legyen az ő nevében.


Lk 1:1-4

Miután sokan vállalkoztak már arra, hogy tudósítsanak bennünket a közöttünk beteljesedett eseményekről úgy, amint ránk hagyták azok, akik kezdettől fogva szemtanúi és szolgái voltak az Igének...


Zsidó

-----

A legtöbbet a zsidó vezetők nyerhettek volna, ha bebizonyítják, Jézus nem is létezett. De Jézus ismertsége olyan széleskörű volt, hogy ezzel a csalással meg sem próbálkoztak, sőt, magának a Talmudnak a Gemárája említést tesz Jézusról, mint hús-vér emberről!


Pogány

------

Ifj. Plinius, mint helytartó 112-ben címezte levelét Trajanus császárnak, és utasítást kér a keresztényekkel kapcsolatban. Így ír:

Mindenütt elterjedt ez a babona... Isteneink templomai üresen állnak... Egypár hívőt elfogattam, és kínpadra vonattam, de nem találtam egyebet, mint babonát. Meghatározott napokon napkelte előtt összejönnek, és Krisztusnak, mint Istennek dicsőítő éneket zengenek. Úgy tartottam, hogy azokat, akik Krisztust megátkozzák, szabadon kell bocsátanom, de ilyenre nem lehetett rábírni a keresztényeket. (Levelei X.97.)


Tacitus, ismert római történetíró 116-ban írta Évkönyvét. Ebben így számol be a római tűzvész következményeiről:

Néró elfogatta és a legválogatottabb büntetéssel sújtotta a bűnösöket, akiket közönségesen keresztényeknek neveznek. Nevük Krisztusról ered, akit Tiberius császár idejében Poncius Pilátus helytartó kivégeztetett. Az egyszer már elfojtott veszélyes babonaság ismét feltört, és nemcsak Júdeában, hanem Rómában is követőkre talált. (Annales XV.)


Suetonius 110 és 120 között írt, és a császárok életéről szóló könyvében megemlíti, hogy Claudius császár (i.sz. 41-54) kiűzte a zsidókat Rómából, akik “egy bizonyos Kresztusz izgatására folyton lázongtak.” Vö. ApCsel 18:2. Az író tévedésből a zsidókat a keresztényekkel azonosította.



Az Enciclopedia Britannica szerint ezek a különböző világi dokumentumok bizonyítják, hogy Jézus valóban létezett:

„Ezek a független híradások bizonyítják, hogy a régi időkben még a kereszténység ellenségei sem kételkedtek abban, hogy Jézus élő személy volt.” (Idézve Josh McDowell: Bizonyítékok a keresztény hit mellett c. könyvéből, Keresztyén Ismeretterjesztő Társulat, 2004)

2011. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

"Elég nagy a különbség a Mikulás és Jézus Krisztus között.

Jézus ugyanis hús-vér ember volt, valóban létezett, erre utaló rengeteg történelmi forrás van. "


A Mikulás is élt.

2011. febr. 15. 18:25
 29/33 A kérdező kommentje:

" Te hülye vagy kérdező és csak a feszkót akarod. AZért ha akad időd a barbizás és a legozás között kérdezd meg anyucidat hogyan is kell értelmezni egy misén elhangzottakat."


Látom benned van az igaz keresztényi agresszió, személyeskedés nélkül már nem is tudnád leírni, amit akarsz, de ne magadból indulj ki, nekem nem kell anyucihoz rohangászni azért, hogy jól értelmezzek valamit.



amúgy meg tudom értelmezni az elhangzottakat, pl azt sem volt nehéz, mikor kijelentette, hogy a leprát nem lehet gyógyítani.

ez baromság, a lepra jól gyógyítható. nem az értelmezésemmel van a baj, hanem az elhangzottakkal.

Nem értek egyet vele, ennyi.

2011. febr. 15. 21:10
 30/33 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Valamit félreértettél, egy pap nem szokott ilyeneket mondani. A másik az, hogy a keresztények nem "birkák", lehet okosabban mint te vagy. Istennek nincs szüksége holmi bárányokra:


Mát. 10,16 Ímé, én elbocsátlak [küldelek] titeket, mint juhokat [bárányokat] a farkasok közé; legyetek azért okosak [józanságot megőrzők, önmagatokon uralkodók, érzéseiteknek parancsolók, körültekintők, fortélyosok, ravaszok, eszesek; meggondoltak] mint a kígyók, és szelídek [(akeraiosz): keveretlen, vegyítetlen, tiszta, érintetlen, romlatlan, ártatlan, be nem szennyezettek, egyszerűek] mint a galambok



"Zeusz, a télapó és a nyuszi között nem áll ilyesmi."


Dehogynem, a télapó és nyuszi mögött a kereskedelem és az édességipar áll. És azt hiszem sokkal gazdagabbak mint az egyház. Tehát, ha a "logikus" gondolkodásod követnénk, akkor a télapó és nyuszi hatalmasabb lenne mint Isten. De mégsem az, így valami hiba van a számításodban.

2011. márc. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!