Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az csak nekem hangzik erkölcst...

Az csak nekem hangzik erkölcstelennek, ha a pap a misén a betegeket a bűnözőkhöz hasonlítja?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 15:18
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
+ a papnak az az állítása, hogy a lepra nem gyógyítható, az is egy baromi nagy hazugság. a lepra jól gyógyítható betegség.
2011. febr. 13. 18:46
 12/33 anonim ***** válasza:
Sok a durvaság a vallásokkal szemben. Meg a vallásos oldal is nehéz sokszor. Csak azt akarom ezzel mondani, hogy legyen saját világnézeted. Ha mások nem ugyanazt gondolják, amit te, az nem baj. És nem biztos, hogy annak van igaza, aki durvább szavakat használ.
2011. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
77%

Ez a megnyilvánulás, egy nagyon régi egyházi tévtanítás, amelynek az a lényege, hogy a betegség a bűnnek a következménye, ezért a sérült és beteg embereket automatikusan összekapcsolta a bűnnel, vagyis úgy értelmezték a betegség jelenlétét a testeben, hogy az valószínűleg azért van, mert bűn v. bűnök vannak az illető személy életében. Megjegyezném, hogy a történelmi egyházak és néhány pünkösdista közösség egyes képviselően kívül, ezt egyetlen keresztény egyházban sem hirdetik, sőt a legtöbb neo-protestáns és karizmatikus közösségben - amint említettem - ezt a tévtanítások kategóriájában jegyzik.


A kommenteket olvasva, számomra érthetetlen, hogy kedves ateista/materialista barátaink, hogyan képesek olyan témával kapcsolatosan szakértőként és teljes meggyőződéssel nyilatkozni, amiben egyrészt nem hisznek, másrészt nem értenek.

Én pl. soha nem mernék egy villanyszerelőt kioktatni, hogy mit hova kössön, mivel nem értek hozzá.

Amúgy a pap megnyilvánulása, véleményem szerint is nagyon gáz volt és Isten adjon kegyelmet a számára, hogy soha ne legyen beteg, nehogy valaki azt gondolja, hogy netán bűn van az életében és megy a levesbe...

Makabi

2011. febr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
46%

"és teljes meggyőződéssel nyilatkozni, amiben egyrészt nem hisznek, másrészt nem értenek."


Úgy, hogy látjuk, hogy a kereszténység egy ugyanakkora kamu, emberek által kitalált, tudománytól távol álló hitrendszer, mint az ókori görög vallás, az afrikai törzsi vallások, vagy a Télapóban, Húsvéti Nyusziban való hit.


Csupán azért tartják az emberek hitelesebbnek a kereszténységet ezeknél a dolgoknál, mert jelenleg a legtöbb követővel rendelkező vallás és hatalmas, gazdag egyháza van.


Szerintem Istenben hinni pont akkora marhaság, mint a Télapóban hinni.


Egyébként vicces, kedves hívők, hogy a Télapóban való hitet ugyanúgy kiröhögitek, mint mi, ateisták, de az Istenben való hitet véresen komolyan veszitek. Pusztán olyan materialista, anyagias, evilági okokból, hogy a keresztény egyház gazdag és több milliárd követője van, Télapó-egyház meg nincsen, és hívők átlagéletkora 5 év.

2011. febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
51%

A zsinati rendeleteket, azokat valóban emberek találták ki, de a bibliával kapcsolatosan, ez - már megbocsáss - de nem igaz és ebben a tekintetben maga a biblia tűzállósága semmilyen mértékben nem igazolja az állításodat.

A kereszténység (le) minősítésére fincsi kis csalamádét állítottál össze a görögökkel az afrikai törzsekkel, télapóval nyakon öntve és az egészet meghintve a nyuszival.

Természetesen tiszteletben tartom a véleményed, de engedj meg egy megjegyzést – óriási felületességre, érzéketlenségre, infantilizmusra és tudománytalanságra vall, egy szinten kezelni a görög vallásokat, az afrikai törzsi kultúrát és vallásokat, télapó bácsit, tapsi-hapsit és Jézus Krisztus személyét, illetve a kereszténységet.

Bocsáss meg, de annyira gyengék a télapós hasonlataid, hogy az már, szinte szót sem érdemel.

Bocsi! Makabi

2011. febr. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
te nézed le a fekete embereket, hogy a törzsi vallásaikat kevesebbre tartod a kereszténységnél.
2011. febr. 13. 23:58
 17/33 anonim ***** válasza:
46%

Pedig logikus dolgokat mondtam.


Mi a közös a télapóban, Zeuszban, a húsvéti nyusziban és Istenben?


Mind a négyet emberek találták ki, teljesen tudománytalan, fantáziából eredő módszerekkel igazolva létezésüket. Manapság is találnak ki ilyen fantázialényeket, csak manapság Ed, Edd és Eddynek, Dexternek és Superman-nek nevezik őket.


És mi a különbség a télapó, Zeusz, a húsvéti nyuszi és Isten között?


A télapóban és a nyusziban csak gyerekek hisznek, Zeuszban már senki sem hisz, Istenben pedig 3 milliárdan hisznek.


Miért van az, Zeuszban senki sem hisz, a télapóban és a nyusziban csak gyerekek hisznek, Istenben meg 3 milliárd ember, amikor mindannyian egyenértékű fantázialények?


Pusztán abból a nagyon is materialista okból, hogy Isten mögött egy gazdag, manipulatív egyház áll.


Zeusz, a télapó és a nyuszi között nem áll ilyesmi. Meg is látszik az eredménye: Pár taknyos gyereken kívül senki sem hisz bennük.

2011. febr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
33%

Öröm veletek beszélgetni!

Felhívnám minden kedves olvasó figyelmét, hogy az imént megszületett csúsztatások alapján kreálódnak a hazugságok.

Kedves kérdező, örülök neki, hogy így védelmedbe vetted a feketéket és a törzsi vallásukat, de én egyetlen szóval nem állítottam azt, hogy lenézném, vagy versenyeztetném őket pl. a kereszténységgel.

Hölgyeim és Uraim! A rajtvonalnál Zeusz, Jézus Krisztus, Tapsi-hapsi, Mikulás (idős korára való tekintettel, némi előnyt kap a többi versenyzővel szemben) és Black Boy az öreg esőcsináló fekete Afrikából.

Ezzel az összeállítással kapcsolatosan, csak azt kifogásoltam, hogy a szereplők mindegyikéhez méltatlan ez az összemixelés, mivel egyenként mindegyik más-más műfaj.

Bocsánat, ha megsértettelek, kedves kérdező, de én csak a kérdésedre igyekeztem válaszolni és mivel a szóban forgó témával kapcsolatosan, teljességgel tudománytalan és történelmi tapasztalatok szempontjából is zavaros kommnenteket olvastam, ezért bátorkodtam véleményezni az előttem szólók "okosságait"

Makabi

Ezt a vélemény

2011. febr. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
nem nézed le, á nem, csak nem kezeled az ő hitüket egy szinten a tiéddel...
2011. febr. 14. 02:02
 20/33 anonim ***** válasza:

A leprásokat és a bűnözőket nem fogadja be teljes mértékben a társadalom.

Mi ezzel a gond?? Hol az erkölcstelenség?? Csak nem 12-15 éves kis suttyók vagytok, akik szöveget sem tudnak interpretálni és ebből fakad ostobaságotok?

2011. febr. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!