Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy ha lekezelő...

Miért van az, hogy ha lekezelő valaki, és őt emiatt nem bírják, akkor egyből arra gondol, hogy azért nem bírják, mert vallásos?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha úgy viselkedik, hogy a vallásosságát véres kardként hordozza körbe, lebecsülve, lenézve azokat, akik nem büszkélkedhetnek ezzel az erénnyel, akkor nem is olyan meglepő.
2011. jan. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

mert még elítélő is tévedésében. ettől függetlenül nekünk nem szabad elítélni, mert bárki bármikor képes változtatni a hozzáállásán, hiába van esetleg igaza valamiben. tévedni emberi dolog megeshet bárkivel, és azért van, hogy tanuljunk belőle. :)

de azért az sem korrekt annyira, hogy valakit kiutálni azért, mert hajlamos lekezelőnek lenni, lehet meg kéne beszélni ember módjára...mert az embernek azért van pozitív oldala...mondjuk türelem, vagy megértés. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nem azt írtam, hogy kiutálják (bár azon se csodálkozom, hogy valaki akinek az az egyik fő tulajdonsága, hogy lenéz szinte mindenkit, azt sokak utálják), hanem azt, hogy nem bírják.


sztem nem kell külön energiát belefektetni olyanba, aki lenéz. mert miért kéne egy olyan embert szeretnem, aki lenéz?



az ember nem szerethet mindenkit, és szerintem energiája sincs ilyesmikre.

2011. jan. 31. 16:28
 4/13 anonim ***** válasza:

a fő kérdés, hogy szerinted miért néz le? tudod az okát? a valós okát?

azért bocsi, hogy félreértettem, de a "nem bírják" az a nem fogadják el, nem foglalkoznak vele kategóriába sorolható. ha elfogadják, akkor bírják is, hiába lenéző.


ami pedig az energiát illeti...nos van annyi, hogy nemhogy minden embert, de mindent szeretni tudjunk...csak van egy másfajta energia is, ami ezt elhomályosítja, de el nem tünteti. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ha valakivel nem foglalkozom, az nem egyenlő azzal, hogy külön utálom is. ha utálom, akkor egyébként már foglalkozom is vele.


nem csak engem néz le ez az embertípus, hanem általában lenézi az embereket (így engem is), nem tudom, hogy mi az oka.

amúgy most nem konkrétan egy emberről beszélek, hanem általánosságban ilyen emberekről,akikkel az életem során találkoztam.


mindenkit nem szerethet senki se. pl. hitlert sem szeretem, és ez nem olyan, hogy elhomályosítja valami.

2011. jan. 31. 17:09
 6/13 anonim ***** válasza:

kérdező.


felesleges a szavakon lovagolni. nem bírják, nem tűrik el, nem esik jól nekik...mindegy...


egyébként ha nem tudod miért csinálja, akkor miért nem bírod az ilyen embereket? nem úgy illik, hogy először megtudjuk miért csinálhat valaki ilyet? és majd utána ledöntjük bírjuk e vagy nem? nem vagy elítélő véletlenségből(ezt most nem bántásból, csak beszélgetünk)?


Hitlert miért nem szereted? Nem tartod helyén valónak a viselkedését? attól még szeretheted. A szeretet az másról szól, mint amit sokan gondolnak róla. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Alapvető ellentmondás: aki igazán /jól/ vallásos, az nem lekezelő, legalábbis nem folyamatosan.
2011. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
lehet belül nem vallásos, de azt mutatja, sok papnál, lelkésznél is tapasztaltam ezt.
2011. jan. 31. 19:38
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert erős önismereti hiányosságai vannak.önmaga magismerését másoktól várja(vallás).
2011. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mert a vallásos emberekre divat manapság úgy nézni mint a félkegyelműekre. Sőt egyeseknél a vallás lealacsonyodott afféle vasárnapi sznobériára.

Az ha valaki lekezelő és aztán vallásossággal takarózik, az nagy eséllyel tévelygő, rosszabb esetben képmutató.

2011. febr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!