Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan képzeled el azt a...

Hogyan képzeled el azt a helyet ahova halálod után kerülni fogsz? (ha úgy gondolod h kerülni fogsz valahova)

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 05:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Valószínű fából lesz, olyan koporsóformájú.. talán egy koporsó! Eltemetve a föld alá. Hát kb. így.
2011. jan. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem hasonló mint az anya-gyermek kapcsolat. Az anya óvja-védi gyermekét gondoskodik róla. Aztán szép lassan tanítja az életre. Hagyja hogy megtapasztalja a dolgokat, és azért korlátozza gyermekét hogy ne érje baj. Szerintem valami hasonló tanulás az egész emberi lét is. Figyelik lépteinket, vigyáznak ránk, ami sajnos nem jelenti azt hogy ne tudnánk ártani magunknak csakúgy mint a gyerek. Hiába mondasz neki el egy dolgot 1000x akkor és vigyázol rá napi 24 órában akkor is érheti baj. Így lehet ez velünk is. Aztán ha meghalunk úgymond "felnövünk" és megértjük az életet (mint ahogy megértjük gyermekkorunkat is) hogy mi miért történt velünk, és egy magasabb szinten több felelősséggel, nagyobb feladatokkal élünk tovább felhasználva az itt tanultakat, és persze találkozhatunk "anyucival" (Istennel) is, hiszen őt itt csak érezzük mint a gyermek minket az anyaméhben. Szóval én úgy képzelem hogy a halál valójában egyfajta születés.
2011. jan. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én már eldöntöttem, reinkarnálódom. Pasi szeretnék lenni és lehetőleg ugyanebbe a századba, csak másik országba születnék újra.
2011. jan. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


Szerencsére nincs szükség arra, hogy képzelődjünk, a Biblia ugyanis pontos képet ad arról, mi történik a halál után. A Szentírás különbséget tesz első és második halál közt, az előbbi minden embert érint (néhány különleges esettől eltekintve) az utóbbi csak azokat, akik tudatosan visszautasították az Isten kegyelmét és azonosultak a bűnnel. Minden ember aki meghalt fel is fog támadni. A feltámadásig eltelt időt a Biblia az alváshoz hasonlítja, vagyis egy öntudatlan állapothoz. Akik örök életre támadnak fel, azok először a mennybe kerülnek. Itt Isten részessé teszi őket az ítéletben, amikor is mindenki előtt világos lesz, hogy akik elvesznek, azok tudatosan utasították el Isten kegyelmét. Erről részletesen Jelenések könyve 20. Fejezete szól. Ezután következik az ítélet, majd az igazak öröklik az újjáteremtett földet, ahogyan a következő fejezetek írják a könyv végéig.


Üdv. Péter

2011. jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én olyannak képzelem, mint a Lost befejezése volt. Mindenki ott lesz, aki fontos volt, mindenki jól érzi magát és boldog.
2011. jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
igazából sehogy,majd kiderül,mi lesz.
2011. jan. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyik halál utáni mítosz sem fogott meg, mert mindegyik az örökkévalósággal kapcsolatos, ami pedig az emberi természet szöges ellentéte. Örök vadászmezők, örökös mennyország, örökös szellemlét, reinkarnáció(vagyis örökös újjászületés). Talán a nirvána áll hozzá a legközelebb, vagyis a totális üresség, a lélek megbékélése mindennel, annak megsemmisülése.

A többi vallásban a lélek nem semmisül meg, hanem mindig átalakul, ez pedig már azt jelenti, hogy az már nem ugyanaz az ember, aki a Földön élt. Meglátásom szerint vagy megmarad ugyanolyannak a lélek, vagy szűnjön meg, de ne alakuljon át, vagy létezzen egy befolyásolt, erőszakkal módosított formában.

De a legjobb az lenne, ha semmi sem lenne a halál után, abszolút semmi.

2011. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát nagyon remélem, hogy a temetőbe, egy urnába, és legalább a halálom után nyugtom lesz, vagyis ha meghaltam, akkor halott leszek és pont.
2011. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nagy lesz, és üres, és fekete, és semmiről sem fogok tudni, és semmit sem fogok érezni.
2011. jan. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha lesz valami, akkor nagyon meleg lesz, és jó sok ismerőssel fogok találkozni >:)
2011. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!