Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen alakban képzeled el az...

Milyen alakban képzeled el az Istenséget?

Figyelt kérdés

Tagadhatatlan, hogy az emberek nagy része igenis valamilyen emberi alakban képzeli el az Istenséget, a hagyomány és megszokás révén általában automatikusan öregemberként gondolnak rá.


Itt most nem arról szeretnék vitát nyitni, hogy van-e értelme az antropomorfizmusnak(hisz előnye és hátrányai s egyaránt van), hanem annak, hogy ti miképp személyesítitek meg az isteneteket, vallástól függetlenül.


Én például kislánykorom óta mindig úgy tekintettem rá, hogy az Istenség nő és férfi is egyszerre. Nem azt gondolom, hogy emberi értelemben, de számomra a Mindenség kétnemű. Nem csak Atya és Anya, vagy Isten és Istennő, hanem mindkettő egyszerre. Ahogy minden ellentétekből épül fel, úgy az Istenség is: ahogy léteznek tipikus anyai feladatok, úgy apaiak is, ezt a kettőt foglalja magában.


Ti miképp képzelitek el?


2010. aug. 8. 18:44
1 2
 1/19 Harrr ***** válasza:
Szerintem olyan mint én, csak egy kicsit tökéletlenebb, és hiányzik a nekem megadatott szerénység belőle :)
2010. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

én körülbelül 4 hónapja vagyok a "témában", és kaptam egy elég jó megközelítést...ami rám is ragadt "csúnyán". :)

Isten egy Elme. Egy gondolkodó Elme, ami sem térben sem időben nincs...egyszerűen csak van, s mindent magába foglal...:)

Abban pedig igazad van, hogy Isten "kétnemű", és tényleg magában hordoz mindent. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mindennek feletti univerzális személyiségnek tekintem, aki kíséri utamat. Jézus Krisztus, az ő egyszülött fia lejött, hogy hirdesse Isten örömhírét. Maga Krisztust az Oltáriszentség misztériumában is el lehet képzelni, amely kétségkívül az üdvösség növelésére szolgál. Istennek nincsen ellentéte.
2010. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én láthatatlannak képzelem el,pont mint a többi nem létező dolgot.
2010. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, nem azt mondtam, hogy Istenségnek ellentéte lenne. Azt mondtam, hogy magában foglalja a férfi és női tulajdonságokat egyaránt, akár a Jing és a Jang: Egy, és mégis kettő.

A nap nem létezik, ha nincs éjszaka és nappal, az világítás, ha nincs fény és sötét.. és ez itt nem azt jelenti, hogy a sötét és éjszaka negatív dolgok lennének... :)


Az Istenség áll két princípiumból, nem ő az egyik és valaki a másik:)

2010. aug. 8. 19:20
 6/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat, utolsó előtti:)
2010. aug. 8. 19:20
 7/19 anonim ***** válasza:

"Kedves Utolsó, nem azt mondtam, hogy Istenségnek ellentéte lenne. Azt mondtam, hogy magában foglalja a férfi és női tulajdonságokat egyaránt, akár a Jing és a Jang: Egy, és mégis kettő.

A nap nem létezik, ha nincs éjszaka és nappal, az világítás, ha nincs fény és sötét.. és ez itt nem azt jelenti, hogy a sötét és éjszaka negatív dolgok lennének... :)"


Az apa-anya elvben mivel itt nem a pozitív-negatív differenciáról van szó, ezért ez helytálló. :)


De még egy fontos dolog: jó nélkül nincs rossz, de rossz nélkül van jó. Vedd úgy, hogy a jó az egy út, a rossz pedig arról való letérés. Amíg nincs miről letérni, a rossz fogalma értelmezhetetlen. Ahogy a fény nélkül a sötétség is értelmezhetetlen, mert a sötétség annak hiánya, akár a halál az életnek. Remélem érted. ;-)

2010. aug. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
2010. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Na, jó, csak hülyéskedtem... sokkal inkább így: [link]
2010. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
én kisfiúnak képzelem... olyan 5-6 éves szőkehajú kisfiúnak... fogalmam sincs miért, de bennem így ÉL:)
2010. aug. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!