Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen alakban képzeled el az...

Milyen alakban képzeled el az Istenséget?

Figyelt kérdés

Tagadhatatlan, hogy az emberek nagy része igenis valamilyen emberi alakban képzeli el az Istenséget, a hagyomány és megszokás révén általában automatikusan öregemberként gondolnak rá.


Itt most nem arról szeretnék vitát nyitni, hogy van-e értelme az antropomorfizmusnak(hisz előnye és hátrányai s egyaránt van), hanem annak, hogy ti miképp személyesítitek meg az isteneteket, vallástól függetlenül.


Én például kislánykorom óta mindig úgy tekintettem rá, hogy az Istenség nő és férfi is egyszerre. Nem azt gondolom, hogy emberi értelemben, de számomra a Mindenség kétnemű. Nem csak Atya és Anya, vagy Isten és Istennő, hanem mindkettő egyszerre. Ahogy minden ellentétekből épül fel, úgy az Istenség is: ahogy léteznek tipikus anyai feladatok, úgy apaiak is, ezt a kettőt foglalja magában.


Ti miképp képzelitek el?


2010. aug. 8. 18:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Isten a maga lényegét tekintve ábrázolhatatlan, alakja pedig nincsen, hiszen tiszta szellem.
2010. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Isten nemtelen, tehát nincs pénisze... mégis (én a biblia alapján hiszek benne) állítólag a saját képmásásra teremtette az embert, így az egyértelmű, hogy a biblia Istene Emberszerű, de ha azt is figyelembe vesszük, hogy ekkor még csak Ádám volt, hamar rájöhetünk, hogy inkább férfire hasonlít (testileg) mint egy nőre. Arról nem is beszélve, hogy akkoriban a nőket eléggé elnyomták, és a pasik irányítottak...

Azon belül kb 25-30 évesnek képzelem el, mosolygósnak (aki szinte folyamatosan mosolyog), de ha kell tud szigorú is lenni. Nagyon jóképű (állompasi...:$), és a szeméből szeretet árad. Fény veszi körül (dicsőség), és jó kondiban van. Nem izomtömeg... de láthatóan erős ;)

De ez csak az én elképzelésem. Ami ebből biblikus, az az, hogy nem öreg, férfias, erős és dicsősé veszi körül. A többi csak fantázia ;)

2010. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
az istenség minden ami létezik,hiszen minden Isten álltal van.minden látható,és nem látható.minden és mindennek az ellentéte is.én ezt hiszem.
2010. aug. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális és értelmes válaszokat!:)


19:44

Én is éppen így gondolom, ahogy te mondod:)

2010. aug. 9. 09:03
 15/19 anonim válasza:
Hát ez igaz, én is emberként képzelem el, hisz Isten az embert a maga hasonlatosságára teremtette, vagy nem?
2010. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Egy ötletet adnék erre a "maga képére teremtette az embert az Úr" kérdésre. :P

Isten nem rendelkezik alakkal, nincs sem térben sem időben, érzékeinkkel nem "foghatjuk" meg. Isten valójában egy "szellem", ami teremt ugye a látszólagos semmiből. Gondol egyet, és megjelenik az anyag. Ha belemélyedünk e szavakba, akkor a mi Istenünk a gondolatával teremt, ráadásul magából, mert ugye csak ő van, hiszen a "semmi", az nem létezőt jelöl, vagyis NINCS. Isten tehát egy Elme, ha a legpontosabb közelítést akarjuk ráadni emberi szinten, így nyer értelmet. És ez az Elme saját képére létrehozza az embert...aki az állatok felett van, hiszen az ember gondolatalkotó, döntéseket hoz...és itt nyilvánul meg a hasonlatosság, ugyanis az ember a gondolatával teremt, akárcsak Isten maga. E tulajdonságban hasonlítunk az Atyára, és tulajdonság rejti a továbblépés kulcsát. Ez rámutat arra, hogy valójában olyanok vagyunk mint Ő, Isten önmagunk valósága, az Önvaló. Ezért mondják, hogy magunkban kell keresnünk a valóságot...Mert Isten bennünk él, és mi Őbenne...a tiszta Gondolat erejével lelhetjük meg, az Igével. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nos, azért hozzá kell tenni, hogy a "hasonlatosságunkra teremtette" dolog csak a Bibliában van benne. :)

Persze, azért legtöbben emberként gondolják el.

Még én is azt mondom, hogy úgy gondolok rájuk, mint égi anyámra és apámra, igaz emellett benne látom őket mindenben; például mikor egy kismadár ugrál ellettem, vagy az éjszaka sötétségébe, a szél zúgása... mindent átitat az"isteni energia".

2010. aug. 10. 08:39
 18/19 anonim ***** válasza:
Nostehátnos. Isten a maga képmásár teremtette Ádámot aki férfi lett tehát az az isten is "férfi" lehetett. És még lehet átvétel mert, ugye a vallásokban a Főistenek mind Férfiak akik férfias szakállt viselnek ami a bölcsesség jelképe ( lásd sumérok). A vallás Rómából indult ki ezért lehet, hogy Jupiterre (Görögben Zeusz)hajaz. Az öregember azért mert a kor is a bölcsesség tapasztaltság jele, és mert Michalangeo így festette meg a Sixtusikápolnában.
2010. szept. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

23:21


Az Ádám szó nem férfit, hanem embert jelent, és a Bibliai is ezt a szót használja a borda kivételéig. Csak utána lesz külön férfi és nő - épp emiatt sokan vélik úgy, hogy Ádám valójában kétnemű ember, aki mindkét nemet magába foglalja, és csak utána válik férfivé :) Tehát azt mondani, hogy Isten a férfit teremtette előbb, már komolyabb vallási vita tárgya.


A férfi főistenekről annyit, hogy mielőtt a férfiak kerültek volna vezető politikai és társadalmi szerepbe ( a nőknek erre esélye sem lett volna az állandó szülés és gyermekfelügyelet miatt), azelőtt majd egész Európában a Nagya Anya hite volt jellemző évezredekig. De miután kialakult a történelemkönyvekből már jól ismert társadalom, és szép lassan a férfiistenek váltak fő isteni vezetővé, az istennők tisztelete továbbra is sok helyen megmaradt, sőt, gyakran sokkal nagyobb kultuszuk volt, mint a férfiisteneknek.

2010. szept. 11. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!