Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint a testünk,...

A Biblia szerint a testünk, az Isten temploma és nem kellene beszennyezni, de ha pl én iszok kólát, akkor azzal ártok a szervezetemnek, tehát bűn? Mert a cigizésre is ezt mondják

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 20:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
36%
máté 15:1-20ig, de a lényeg a 16: "ti is értetlenek vagytok még? nem vagytok tisztában vele, hogy minden, ami bemegy a szájba, a belekbe jut, és az emésztőgödörbe ürül?amik azonban kijönnek a szájból,a szívből jönnek elő, és azok szennyezik be az embert," vagy márk 7:15: "semmi, ami kívülrőlmegy be az emberbe,nem tudja őt beszennyezni,... ti sem fogjátok fel, mint ahogy ők sem? nem vagytok tisztában vele, hogy semmi olyan, ami kívülről megy be az emberbe, nem tudja beszennyezni, mivel nem a szívébe megy..." stb. természetesen mivel az élet ajándék Istentől, becsüljük meg ezt az ajándékot, miként egy ajándékba kapott olasz sporkocsival is lehetne trágyát szállítani, de mit szólna ehhez az ajándékozó? mindannyian halálos betegek vagyunk, csak Jézus váltságában bízhatunk, és abban, hogy Jehova még életünkben elhozza azt a napot, és azt az órát. persze, tehetünk azért, hogy ne pont egy nap hiányozzan az életünkből ehhez a naphoz úgy, hogy amennyire lehet, "amennyire tölletek telik" megpróbálunk egészségesen élni. pl azt mondják, egy szál cigi -5 perc, tehát napi egy szál az 365*5 perc 1825 perc osztva 60-al az az kb 30 óra, tehát lehet, hamarabb halunk meg egy nappal emiatt. persze lesz feltámadás, de milyen izgalmas dolgokról maradunk le, ami pont azon a napon történik! egyébként mértékkel még a cián is gyógyszer. (konkrétan mikrogrammokban szívgyógyszer)
2011. jan. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem bűn,hanem tudatlanság károsítani a szervezeted.a testedet a teremtőtől kaptad,becsüld meg,törődj vele,mert amíg élsz ebben a templomban kell laknod.és nem mindegy,hogy,hogyan érzed magad a testedben.a kóla amúgy káros,tele van a fogzománcot károsító savakkal,cukorral.
2011. jan. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 doboszoli ***** válasza:

Esküszöm ki kellene rakni a Biblia jó néhány oldalára, fejezetére a korhatáros karikát.

Ilyen állatságokat a gyerekek félreértelmeznek, lelkifurdalásuk lesz tőle. Lásd az előző kérdezőt, is aki már "gondolkodni sem mer", mert ez lehet, hogy istennek nem tetsző, vagy 19 évesen szégyenli, hogy dugni szeretne.

Megint jól felbosszantottam magam, a semmin, iszom egy sört, ha etikus, ha nem.

2011. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Pontosan a Tegnapelőtt 22:59-kor hozzászóló miatt nem írtam tovább a hozzászólásomat. Ha figyelmesen elolvasta volna a hozzászólásomat, akkor látta volna benne a "Véleményem szerint" kezdetű indítást is a vitatott rész előtt. Nem én vagyok elvakult, hanem az aki nem lát... ;-)


Teljesen egyetértek azzal, hogy "EGY PICKWICK TEÁTÓL NEM FOGSZ A POKOLRA JUTNI", főképp, ha gyümölcsteáról beszélünk.... ;-)))) Én például most egy gyümölcsös LIPTONT iszok! Ha figyelni akarsz az egészségedre azért nézd meg mi van a dobozban mielőtt megiszod. Ennyi.


Üdv. Péter

2011. jan. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves Péter!

Nyílván nem tudod,de bizony a gyümölcsös Pickwick és Lipton is tartalmaz koffeint.Honnan tudom?Utánnajártam mikor teherbe estem,és direkte koffeinmentes teákat választottam (teakanne,naturland) majd mivel kiderült,hogy vészesen alacsony a vérnyomásom,így az orvosom koffeines teára ítélt,így iszogatom a már említett első kettőt,hogy ne ájuljak úton útfélen.Nem témába vág,de gondoltam elmondom,hogy tudd,bizony a Lipton is tartalmaz koffeint,na nem úgy mint a kóla esetében (nem pörget be rögtön,hanem fokozatosan) de a tealevél tartalmaz.

2011. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Valóban létezik olyan Pickwick és Lipton gyümölcstea, amely tartalmaz koffeint. Ezekre azt írják, hogy "tea with real fruit". Azonban mindkét gyártó kézít olyan gyümölcsteákat, melyekben nincs klasszikus tealevél, hanem csak gyümölcs alapúak. A Pickwick esetén ezek az un. életmódteák (7 féle) és Fruit amour teák (10 féle), melyek koffeinmentesek: [link]

A Lipton esetén a lipton herba teák közt találhatsz csipkebogyó és feketeribizli variációkat - szintén koffeinmentesen ( [link] és a Lipton Eper-málna (Temptation) Gyümölcstea is herba tea, csak a honlapon tévesen a gyümölcsízű fekete teák közé tették... ;-)


Üdv. Péter

2011. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hogy te miket nem tudsz...:D Egyébként köszi az infót.
2011. jan. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 világvége1 ***** válasza:
Aki tudja, hogy nem fér bele meginni egy kólát, mert annyira ártalmas, az vétkezik ha mégis iszik.
2020. júl. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!