Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az Isten és a Sátán szövets...

Ha az Isten és a Sátán szövetséget kötne egymással ill. egyesülnének, akkor mi történne?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 14:42
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

Mivel a sátán Isten teremtménye, és eredeti cél szerint őt kellett volna szolgálnia, tehát, ha megbékélnének, helyre állna az eredeti teremtettség, tehát a sátán ismét engedelmeskedne Istennek. De nincs realitása. csak a mégis miatt. A mágia a Biblia tanítása szerint bűn, de van szabadulás belőle, csak nem önerőből, hanem Jézus által.



A Jézusba vetett hit reményt ad, és a mágiából szabadulást!

2010. nov. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

Na végre kedves Utolsó, ez kielégítő válasz volt számomra!-))

Ezért kelletett ennyi embernek baromkodni velem, hogy a végén valaki írja meg a helyes választ, de minden rossznak a végén jön a reménysugár.XD

Végre itt a pont!-))

2010. nov. 9. 18:09
 43/53 anonim ***** válasza:

18:02.


a sátán még mindig Istent szolgálja...és Krisztus elfogadása szívünkben pontosan ezt érteti meg velünk...Vagy Jézus netán gyűlölte sátánt bármikor is? Ha az emberek elfogadják ezt a dolgot, akkor áll helyre a rend számukra "ismét". Vagy nem erről szólnak Jézus tanításai, hogy még a "sátánt" is szeressük, mint felebarátunkat? :)


ui.: bocsi a kotnyeleskedésért, bár nem az részemről, csak érdekelne a meglátásod. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:

Kedves 25/F

LastOne.Left



A sátán ma is engedelmeskedik Istennek, mert nem tehet mást, annyival hatalmasabb Isten nála. De Isten munkája ellen van. Míg Isten az életet akarja és igenli, addig sátán a halált a kárhozatot munkálja minden ember életében. Az, hogy sátán a kárhozatra van ítélve, nem kérdés, ezt a Biblia nagyon világosan és egyértelműen tanítja. Pontosan ezt mondja: a pokol nem az emberek számára, hanem a sátán és démonai számára készült, oda csak az az ember kerül, aki nem fogadja el Isten üdvözítő kegyelmét, amit Jézusban adott. A jelenések könyvében a pokol a sátánnal együtt bevettetik a tűzzel és kénkővel égő tóba. /nyilván jelkép, emberi nyelvre lefordítva, hogy értsd, mit jelent a kárhozat/. A sátán célja

pont az, hogy mivel tudja ő már nem kerülheti el a kárhozatot, minél több embert rántson magával. Nem mint ha neki ezzel jobb lenne, de mert gonosz, a dögöljön meg a szomszéd tehene is elvet gyakorolja. Amíg Isten a szeretet, addig sátán csak gyűlölni tud, mindent és mindenkit. Ez a sátánisták legnagyobb tragédiája, igen kegyetlen uruk van, aki a leghűségesebb szolgáját is csak gyűlölni képes, kihasználja, felhasználja őket, de a célja az ő esetükben sem más, mint hogy teljesen tönkre tegye az illető életét, és kárhozatra juttassa őket. Nekem keresztyénként nem sok dolgom van a sátánnal, mert bár egyedül esélyem sem volna vele szemben, de Jézus segítségével meg tudok állni előtte. És a Biblia szerint, ha ellene állok az ördögnek, ő nem tehet mást, csak azt, hogy el fut tőlem. Hogy értsd: Én simán meg tudok verni egy öt éves gyereket. De ha az öt éves gyerekkel Erdei /Madár/ Zsolt sétál, nem fogok bele kötni, mert csak én húzhatom a rövidebbet. A sátán sem tehet semmit Istennel szemben. Jézus feltámadása után azt mondta: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön! És ez így is van!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

Érdekes amit írsz, de ha sátán tényleg annyira az élet ellen lenne, miért van megengedve, hogy létezzen egyáltalán? Én úgy látom, hogy sátán munkája, pont hogy Istennel van. Sátán a kötelező rossz, mert anélkül a jó értékelhetetlen. Képzeld csak el, ha nem lenne semmi negatívum, akkor élvezhető lenne e, értelmes lenne e az élete az embereknek? az ember viszonyításokból tud csak észlelni...ez így van a jó/rossz kérdéssel is...szóval úgy gondolom, hogy sátánra szükség van, hogy abból tanulhassunk, mert én úgy látom, hogy sátán igazából minden ember önző, felszínes, magának élő énje...vagyis nincsen kívül semmilyen ördög, ami riogat, hanem az ördög bennünk van, minden emberben külön-külön, ahogyan Isten is, vagy Krisztus. A másik "kérdésem" az lenne, hogy ha valaki megtért Istenben, vagyis elfogadta Krisztust a szívében, annak miféle reményre van szüksége? Az ilyen ember nem reménykedik, mert már az adott pillanatban jó neki minden, és tudja az elvet, így azt is, hogy mindenki másnak is jó, csak éppen nem veszik észre...mit gondolsz?


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

Érdekes amit írsz, de semmi köze a Biblia tanításához. Hogy én mit gondolok, nem érdekes! Hogy te mit gondolsz, nem érdekes. Csak az a kérdés, mi az igazság, mi a valóság. A szellemi világról te és én semmit nem tudunk magunktól. A valóságot csak akkor tudhatjuk meg, ha az, aki tudja /Isten/, kijelenti, elmondja nekünk. Én meg vagyok győződve arról, hogy Isten a Bibliát adta nekünk. Minden más forrás hiteltelen. A sátán létező személy, teremtet lény, nagy szellemi hatalommal, de nem mindenható, nem mindenütt jelenlevő, nem mindent tudó. Ezek csak Istenre igazak. A Biblia tanítása szerint természetesen!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 20:11.


"Én meg vagyok győződve arról, hogy Isten a Bibliát adta nekünk. Minden más forrás hiteltelen."


Nem akarlak megbántani, de ezzel a mondatoddal minden más iratot, szerzeményt, gondolatsort beskatulyázol és rossznak tartasz, ami elítélés, ítélkezés...A Biblia tanítása szerint..."Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess.", tehát ha te ilyet kijelentesz, akkor magad mondasz ellent annak, amit hiszel. szerintem te nem vagy ilyen ember, hanem nemes lelkű egyén vagy...gondolt át megint, de most az eszedet is használd, ne csak a szívedet. egyébként mesélhetnél arról, hogyan vagy képes meggyőződni arról, hogy a Biblia a hiteles csak. Azt értem, hogy hiteles, de nem gondolom, hogy csak a Bibliából lehet kinyerni ezt a fajta tudást és hitet, ami Istennel való kapcsolat megújításához szükséges. :)

A másik kérdésem, hogy sátán akkor mégis hogyan néz ki? Vagyis hol található? Illetve miért van megengedve a létezése a Biblia tanítása szerint? pontosabban a te meglátásod szerint, mert ez nem derült ki. :)


üdv és várom válaszod

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

LastOne.Left meg a másik csuhás térítő:

Ne egymást térítsétek a saját kérdésem alatt! Hali!

Az én kérdésemmel törődjetek.

Tehát várom tovább a térítésmentes választ.

2010. nov. 15. 19:37
 49/53 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Rosszul tetted fel a kérdésedet, de a válaszaidat elolvasva lehet megértettem mi igazából a gondod, de javíts ki ha tévedek.... :D


Szóval eredendően gonosznak érzed magad, de kíváncsi vagy, Isten mit szól ehhez.


Ha ez a problémád a válasz egyszerűbb mint gondolnád! :P


Isten hatalmas és végtelenül szeret, hiszen ő teremtett. És csodálatos terve van számodra!!

De ez a szeretetkapcsolat nem maradhatott fenn, hiszen az ember hajlamos a bűnre. A gonosz erőszakos és hatalma van feletted, míg Isten szelíd és csendesen áll az ajtód előtt, várva hogy beengedd.

De mivel annyira de annyira szeret minket Isten, hogy nem akarta, hogy elvesszünk, ezért elküldte egyszülött Fiát.


(Ezt képzeld el úgy, h van egy gyereked aki eltört egy lámpát. Hogy ezt tette egyáltalán nem fog változtatni azon, hogy mennyire szereted. öledbe ülteted, megvigasztalod, megbocsátasz neki. De attól még a lámpa eltörött és neked venned kell egy újat.)


Ezért Jézus a Megváltónk. Ő fizette ki a bűneinket. Az összeset amit a múltban tettél, amit a jelenben teszel vagy amit a jövőben fogsz!!!! Mindent! És ha ezt elhiszed, ez az egyetlen megoldás, az egyetlen út Istenhez!!

Ha hit által elfogadod Krisztust akkor visszakerülhetsz a szeretetkapcsolatba Istennel.


Tehát ha őszintén megvallod a Teremtődnek bűneidet, az Úr megbocsát, mert végtelenül szeret.


Ha esetleg tudsz angolul:

http://www.youtube.com/watch?v=XrLzYw6ULYw


A kegyelem mindenkinek jár, hiszen Jézus Krisztus meghalt értünk.


Ha ez sem elég, akkor sajnálom, más út szerintem nincs :D


18/L

2010. nov. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

kérdező.


a kérdésedre 3 szor adtam választ, és mindháromszor visszakérdeztél értetlenül, aztán megjött a "csuhás térítő" bár én nem nevezném annak, mert egy kedves ember...és mindjárt jó volt minden...pedig ugyanazt mondta el mint én...mi pedig belekezdtünk egy kis beszélgetésbe...elnézést kérek tőled, ha tényleg problémád van, akkor jelezd a moderátoroknak, hogy töröljék a kérdésed, vagy a válaszokat. de nem hiszem, hogy jelzőkkel kéne illetned bárkit is, főleg úgy, hogy korábban mindketten segíteni próbáltunk, igaz tudom, hogy gonosznak tartod magad, de ez a fajta bűnösség egyetlen dologból adódik...mégpedig abból, hogy az ember téved a létezésével kapcsolatban...és nem képes most felfogni, hogy az igaz Isten saját magában van, mert az ember tudat/elme/értelem, mintsem fizikai test. S külső segítséget vár...holott a segítség benne van...akárcsak a gonosz is...szóval az Isten ördög harcot minden egyén magában vívja meg. Ha pedig elfogadod hogy a világ egy nagy egész, és onnantól az egésznek élsz, mintsem magadnak, akkor szabadulhatsz meg a gonoszságodtól, ami az önzésben nyilvánul meg és félelemben.


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!