Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az Isten és a Sátán szövets...

Ha az Isten és a Sátán szövetséget kötne egymással ill. egyesülnének, akkor mi történne?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 14:42
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:

Na akkor rugasztkodjunk el, én egészen elgondolkoztam a kérdésen, hogy MÉGIS:) (habár nincs ilyen, de MÉGIS:))


Szóval szerintem ez van most, ez a jelenlegi állapot talán. Nincs egyértelműen jó, nincs egyértelműen gonosz. Nem lehet feketén és fehéren nézni a világot, igaz!? Vannak dolgok amik tetszenek neked vannak amik nem. Mégsincsenek egyértleműen csak háborúk de csak olyanok sem akik állandóan segítenek a szegényeknek.


L/19

2010. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:

És?

Folytasd, légyszi, kérlek...-))

2010. nov. 7. 15:45
 23/53 A kérdező kommentje:

Most miért csináljátok ezt?

Beírosgattok és eltűntök?

Lécci valaki...-(

2010. nov. 7. 15:49
 24/53 anonim ***** válasza:
unalmas lett...
2010. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:

Te is a 72%-al!

:PP

2010. nov. 7. 15:55
 26/53 A kérdező kommentje:
De azért felpontoztam mindenkit, nyugi!-)
2010. nov. 7. 15:56
 27/53 anonim ***** válasza:
lehet, de én nem is panaszkodok, hogy nem írnak
2010. nov. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
93%

ha lesarkítjuk a dolgot, akkor bizony szövetségben vannak egymással, annak ellenére, hogy Sátán is Isten kreálmánya ugyanúgy, vagyis csak Isten van igazából, tehát Sátán Isten része úgymond. A szövetség pedig úgy néz ki, annak fényében, hogy az ember valójában nem válik semmivé, hogy Isten Sátánt intézte nekünk, hogy befolyásolva legyünk negatív oldalról, mert csak a negatív dolgok megízlelése végett tudunk a jóval azonosulni. szóval Sátán azért felelős, hogy mi tudjunk tanulni, és fejlődni...mert ha nem lenne egyáltalán rossz, akkor a jóról sem lenne fogalmunk, mert nem tudnánk azt mihez viszonyítani, így értelmetlen lenne az egész...azt sem tudnánk milyen a boldogság, ha nincsen szenvedés. Tehát Sátán is szeretetből lett létrehozva, hogy mi magunk is tudjuk milyen szeretni feltétel nélkül, önzetlenül. Egyébként sem Isten sem Sátán nem személy...és nem elkülönülve vannak a világtól...Isten a bennünk élő JÓ és Sátán a bennünk élő ROSSZ, szóval az igazi "csetepaté" ez a két figura között tulajdonképpen minden emberben külön külön zajlik le. :)


üdv és sok sikert mindenkinek

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:

Kérdező a kérdésed nem feltételes módban értendő,mert a Sátán és Isten már egyesült az idők kezdete óta.egyik sem létezhet a másik nélkül ez evidens,hiszen az Isten,mint egy "nagyobb hatalom",már rég kivonta volna a Sátánt a forgalomból,ha az annyira nemkívánatos jelenség lenne.

Valójában egyetleg végső valóság van,és az a szeretet,ami mindennel egyesül,a Sátánnal is,nem pedig harcol ellene.

Ha pedig minden ember elfogadnám magában a Sátánt is,és Istent, is akkor véget érne a félelem, a háborúskodás,mert nem lenne mi ellen harcolni.

2010. nov. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
A jó és a rossz, a sötétség és a fény egysége létező dolog. Nincs az a ha. a középút létezik, a buddhizmus is arra épül. A szövetség már van.
2010. nov. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!