Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az öngyilkosság miért bűn?

Az öngyilkosság miért bűn?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 02:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"nem bűn,hanem butaság,mert nem old meg semmit.az ember nem fog megszabadulni a problémáitól,pusztán azért,mert eldobja a fizikai testét"

mindent megold

2010. nov. 6. 11:37
 12/22 anonim ***** válasza:
52%

Szia.


Bármit is gondolsz az öngyilkosságról,kérlek ne tedd!

Hidd el az élet rengeteg boldog percet,órát, napot tartogat neked, mert Isten azt szeretné, hogy élj, boldogan élj!

Ha megteszed a családod mellet őt is elszomorítod.

2010. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%

Bátorság az élethez kell, nem a halálhoz. Este az öngyilkosságra gondolni, aztán felkelni másnap reggel, dolgozni menni, és szembenézni azzal, ami elől el akartunk menekülni. Az, hogy semmit nem old meg akkor derül majd ki, amikor majd megváltozik a helyzet, és az illető hálát ad az égnek, hogy nem tette meg....


Semmi tiszteletre méltó nincs benne, nem azonos a mártírhalállal, amikor másokért áldozza valaki az életét.


És ami a skorpiót, a lemmingeket és a bálnákat illeti, ezek nem egyedi döntések,hanem genetikailag kódoltak. Egy bálna sosem lenne azért öngyilkos, mert cetné lelépett egy kardszárnyúval, vagy mert kisbálna elpusztult.

2010. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
42%
Én is azt kérem, hogy ne légy öngyilkos! Hidd el, nem megoldás. Én is próbáltam, de nem sikerült. Ha szeretnél beszélgetni, akkor írj PM-et és beszélhetünk MSN-en. Kérlek meg se próbáld! Eldobnád azt a sok szépet, amit az élet tartogat? Szeretnék segíteni!
2010. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%

Azt, hogy az öngyilkosság gyávaság vagy bátorság azt a körülmények döntik el. Ha azért lesz valaki öngyilkos, hogy valamilyen probléma elől meneküljön akkor gyávaság. Ha azért, hogy valakit megmentsen vagy a kötelességét végzi(mondjuk egy csatában gránátra hasalsz vagy a kamikazék) akkor bátorság.

A vallási kérdést már kitárgyalták.

2010. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
41%

"Hihetetlenül sok bátorság, és erő kell hozzá, szerintem igen tiszteletreméltó, ha valaki megteszi, és az a gyávaság ha nem."


Nem. Bátorság és erő ahhoz kell, hogy az ember szembe merjen nézni az élet nehézségeivel, a problémákkal, a szenvedéssel. És abban semmi tiszteletreméltó nincs, ha az ember hagyja, hogy a gondok fölé kerekedjenek, nem dicső dolog feladni, nem hősies elmenekülni.

Mert megbirkózni az élettel sokkal keményebb feladat, mint kiegyezni a halállal - az csupán a könnyebbik út.


Meghalni nem nehéz.

Mikor az ember eljut oda, hogy az öngyilkosságon gondolkodik, az azt jelenti, hogy nem akar már élni, és a halálban a megoldást látja. Azt gondolja, hogy az élet rossz és nehéz, a halál pedig jó és egyszerű.

És te azt állítod, hogy bátorság meg erő kell ahhoz, hogy az ember a jót és könnyűt válassza a nehézzel szemben? Ez már logikailag megbukott.


Öngyilkosnak lenni és elmenekülni a világ legkönnyebb dolga. Beveszel 2 doboz gyógyszert, semmi nem fáj, de mindennek vége (ha nem megyünk bele a vallásba és lélekbe - na nem mintha egy öngyilkos hinne ebben, különben nem lenne olyan hülye, hogy a nagyobb rosszat választja kettő közül).

Ennyi az egész. Aki az öngyilkosságtól fél, és nehéznek tartja azt,valójában nem is akar meghalni. Mert ha igazán meg akarna, akkor nem tartana semmitől, és nem riasztaná vissza semmi.

2010. nov. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
2010. nov. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező! Tényleg ne add fel az életet! Ha akarsz engem is megkereshetsz PÜ-ben. Emlékszem egy fiatalemberre, aki felhívott egyszer telefonon azzal, hogy épp öngyilkos akart lenni, mert őt nem szereti senki. Hála Istennek, végül nem tette meg. Egy évvel később összeházasodott egy régi-régi szerelmével Párizsban, és született egy kisfiuk. "Mennyi mindenről maradtam volna le..." - mondta.

[link]

2010. nov. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Sok okos bölcs dolgot írtak már...nekem alig maradt valami. Azért valami mégis.Két dolog ismétlése után azt írom majd.

1.Az életet Isten adta ajándékba.(mindegy ha valaki nem hiszi,akkor is így van.Itt nincs hely részletezni.)

Thát aki az életét eldobja, Isten ajándékozó kezére üt rá!

2."Nem vagyunk mi magunkéi,de Jézus vére bére."

És most ami a sajátom: Nagyon-nagyon sok ember fejében megfordul az öngyilkosság,mert nagyon tévesen úgy gondolja ezzel mindennek vége. TÉVED! És ha Isten majd azzal fogad: "Mit tettélazzal az élettel amit ÉN adtamneked ajándékba?!"

Az én fejemben is megszületett ez a gondolat:"Jobb lenne az egésznek végetvetni".Életünk legnagyobb tévesdse ez mikor ezt hisszük. Biztos,hogy a szenvedés van,de hívő embernek minden javára válik. Ha olyan önző lettem volna,hogy csak magamra gondolva eldobom magamtól az életet,nem írhattam volna a közérdeket szolgálva ÁLDÁS című irásomat: www.osys.hu/biromiklos

Írásomból megtudhatod Isten erre szemelt ki,ezt a feladatot adta nekem,és hogy állnék most Isten trónja elé ha azt kéne mondanom: "UR-am! amit nekem parancsoltál azt én nem csináltam meg."

Arra kérlek az öngyilkosságnak még a gondolatát is vesd el magadtól Ha bajban vagy inkább azon gondolkozz,hogyan kecmeregj ki belőle.


"Jó tudni tengerésznek a viharban,hogy egyszer annak is vége lesz."

Isten segítsen!

2010. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Az ilyet betegesnek tartom.. én nem foglak biztatni arra, hogy ne tedd. Mert szerintem totálisan felesleges. Hiába írjátok le neki miért ne tegye, ahhoz túlságosan beteg már agyilag hogy felfogja az értelmét.

Mi az hogy bátor és tiszteletre méltó dolog? Ugyan már.. hova gondolsz..? de komolyan? Az, hogy fogod magad és önző módon véget vetsz az életednek.. őszintén szólva semmi értelme.. Max az hogy még itt is sajnáltatni akarod magad.Vallás ide vagy oda. Az öngyilkosság tömör önzés és gyávaság.. Semmi más. Meghalni könnyű, élni viszont nehéz.

Úgy, én a helyedben megkeresnék egy pszichológust és elgondolkodnék azon mit kéne magamon változtatni.

2010. nov. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!