Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen jogon emeli Mihály...

Milyen jogon emeli Mihály főangyal a beszédét Isten szavának szintjére? (Kérdés a tanúknak)

Figyelt kérdés

Ézsaiás itt Isten beszédéről ezt mondja:


Ézs 40:8 Megszáradt a fű, elhullt a virág; de Istenünk beszéde mindörökre megmarad!


Itt Jézus pedig ezt állítja az ő sajátt beszédéről:


Luk 21:33 Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképpen el nem múlnak.


Namár most ha Jézus azonos Mihályal akkor itt egy angyal lázadását láthatjuk hasonló ez ahhoz amit Lucifer csinált viszont ha Jézus nem azonos Mihályal akkor csak egyetlen magyarázat létezik erre a Szentháromság valóság.

Istennek a fia nem lehet más csak ő is Isten.....


okt. 19. 20:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%

10

A szellem nem taníthat két félét.

A Bibliát pedig Isten a szellemével íratta le.

Az egyedüli igaz Isten nem osztozkodik a dicsőségén senkivel.

(Ézsaiás 42:8) 8 Én vagyok Jehova. Ez a nevem. Senki másnak nem adom dicsőségemet,. . .

(2Mózes 34:14) . . .Igen, ő olyan Isten, aki kizárólagos odaadást vár el.


Jézus nem kapott meg minden jogot, ami az Atyát illeti. Erre Jézus többször is felhívta a figyelmet. Ha egyenrangú istenek lennének, akkor Jézus nem mondta volna, hogy bizonyos dolgokat az Atyjának van joga eldönteni.

Jézus azzal, hogy hatalmat kapott a vezetésre, még nem jogosult mindenre.

Sátán is kapott némi hatalmat, de Ő sem tehet meg mindent, és nem formálhat mindenre jogot.

okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Ezt írod:


A szellem nem taníthat két félét.

A Bibliát pedig Isten a szellemével íratta le.


Ez így igaz ebből kifolyólag már csak egy kérdés maradt ha ti tanúk vagytok az eredetiek miért kell állandóan korrigálni tanításokat? ha állítólag titeket a Szent Szellem vezet és csak ti vagytok az Isten népe akkor miért van nálatok a szervezet tele tévedésekkel elgondolkoztál már ezen???


Vagy csak írod-darálod azt amit a szervezetnél a fejedbe raktak.

Majd biztosan szólnak időbe mikor változott meg a tanítás aztán te is ahhoz igazitod mondanivalódat.....

okt. 20. 20:54
 13/27 anonim ***** válasza:
67%

12


Úgy vélem nem olvastad el amit eddig írtam erről. Vagy nem érted amit írtam.


A "korrigálás" összhangban van azzal, hogy Isten fokozatosan tárja fel az igazságot nem egyszerre. Ezt pedig a "kuttásnak" az eredménye, és ezt áldja meg Isten a szellemével.

(Dániel 12:4) 4 Te pedig, Dániel, tartsd titokban ezeket a szavakat, és pecsételd be ezt a könyvet a vég idejéig. Sokan fognak kutatni, és bőséges lesz az igaz ismeret.”


Isten a szellemével a Biblia kutatását áldja meg, nem pedig egyénileg személyesen sugalmaz.

tegnapelőtt 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 KZitus ***** válasza:
71%

Szia

Amikor Krisztus a földön volt, hozzád hasonló váddal illeték a vallásvezetők. A válasz, amit nekik mondott felelet a kérdésedre is: „Amit tanítok, az nem tőlem van, hanem attól, aki küldött engem. Ha valaki cselekedni szeretné az Isten akaratát, tudni fogja, hogy a tanítás Istentől van-e, vagy a saját gondolataimat mondom. Aki a saját gondolatait mondja, az a saját dicsőségét keresi. Aki azonban annak a dicsőségét keresi, aki küldte őt, az igaz, és nincs benne igazságtalanság." János 7:16-16-18

tegnapelőtt 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

#13

Ez alapján lehet most is full hülyeséget hisztek, mert Isten fokozatosan tárja fel nektek az igazságot és még lehet negyedét se tárta fel.

tegnapelőtt 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
67%

15


Mivel az utolsó napok végső szakaszában járunk, semmilyen hülyeség nincs, mivel minden úgy történt eddig is, ahogy írva van.

De szabad akaratod lévén, gondolkodj belátásod szerint.

tegnapelőtt 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel az utolsó napok végső szakaszában járunk"

Ezt hol írja a Biblia? Sehol, látod, egy újabb dolog, amit majd korrigálni fogtok pár évtized múlva.

tegnapelőtt 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
44%

17

Nem írja?

Már csak 4 prófécia nem teljesedett be. De ahogy gondolod.

Szép estét neked, Béke legyen kedves lelkeddel.

tegnapelőtt 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Igen, nem írja, ezért nem is idézted. A jóslásaitok szerint meg már több, mint 100 éve véget ért a világ, szóval ennyit az értelmezéseitekről.
tegnapelőtt 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
67%

Jehova Tanúi nem "jósolnak", a jóslás Sátán asztala.


Téged félre tájékoztattak, nem mondtuk, hogy 100 éve véget ért a világ.

Sokan ezt a hazugságot terjesztik, és az idő haladtával, még csavarnak is rajta. Ez olyan, mint amikor a falu elején mondanak valamit, és a falu végén már teljesen másról beszélnek.


Nem idéztem, mert nem kívánok békétlenséget, a Biblia nem vita tárgya. Aki olvassa és ismeri az írásokat, annak nincs szüksége idézetekre.

A szavaid alapján Te mindent tudsz, és ismered az írásokat.

tegnapelőtt 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!