Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen jogon emeli Mihály...

Milyen jogon emeli Mihály főangyal a beszédét Isten szavának szintjére? (Kérdés a tanúknak)

Figyelt kérdés

Ézsaiás itt Isten beszédéről ezt mondja:


Ézs 40:8 Megszáradt a fű, elhullt a virág; de Istenünk beszéde mindörökre megmarad!


Itt Jézus pedig ezt állítja az ő sajátt beszédéről:


Luk 21:33 Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképpen el nem múlnak.


Namár most ha Jézus azonos Mihályal akkor itt egy angyal lázadását láthatjuk hasonló ez ahhoz amit Lucifer csinált viszont ha Jézus nem azonos Mihályal akkor csak egyetlen magyarázat létezik erre a Szentháromság valóság.

Istennek a fia nem lehet más csak ő is Isten.....


okt. 19. 20:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%

A szövegkörnyezet és a teljes Biblia figyelembe vételével, nem erről van szó.

Először is a Föld és az ég soha nem fognak elmúlni, Jézus csak túlzó szavakat használt, mint amikor azt mondta, hogy a tevének könnyebb a tű fokán átmenni, tudjuk, hogy lehetetlen.

Jézus itt arra utal, hogy minden amit mondott, kijelentett, az megfog valósulni. Előtte felsorolja az utolsó napokban történő eseményeket. ezek nem fognak elmúlni, vagy is bekövetkeznek.


Ugyanakkor amit mondott, vagy kijelentett, azt az Atyja tanította neki.

Ő a tanítottak nyelvén szólt, vagy is amit Isten megtanított neki, azt ismételte el.

okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ ezek szerint Jézus is Királyságterembe járt, mivel állítólag túlzó szavakat használt mint te.....


Vagy mégse é a JW szervezet újabb zagyvaságát cáfoltam meg???

okt. 19. 21:39
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
További szép estét neked.
okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%

Hogyan is nevezzelek?

Kérdező!

Istennel kapcsolatban.

Semmit sem tudsz egyértelműen megcáfolni és semmit sem tudsz egyértelműen bizonyítani.

Ugyanígy én sem tudom ezt megtenni.

Sőt, még Jézus sem tudta ezt megtenni, hiszen csodajeleket mutatott be, és mégsem hittek neki mind.


A felekezetek pedig megjelentek, amint Pál apostol megírta.

Ez a normális, ha hitről van szó. Ez a normális, ha az emberek elmélkednek Istenről. Mindenkinek mást jelent Isten, Jézus, és az emberek kapcsolata.



Jézus igazat mondott:

Ugyanakkor mind láthatjuk, ha kimegyünk és körbenézünk. Az a föld és az az ég már elmúltak, melyek Jézus idejében voltak.

Nézd meg a földet: Nem ökör húzta ekével szántják, nem is kapálják. Olyan technológiával munkálják a földet, melyek ránézésre nem is hasonlítanak a korabeli földmegmunkáláshoz. sem a bányászat, sem az erdőgazdálkodás, de még az öntözéstechnológia és növénytermesztés sem olyan, mint Jézus idejében.



Hát az ég nem múlt el? Nézd az eget csak néhány percig. Legyen az éjjel vagy nappal, olyan tüneményeket fogsz látni, melyek 2000 éve nem voltak láthatók. Éjjel villogó mozgó csillagok mutatkoznak meg. Hól pirosan villannak fel, hol pedig fehéren. Nappal pedig mintha fehér hígyók kúsznának az égen a felhők között.

Ez már nem régi ég és nem a régi föld. Azok már mind elmúltak. És íme, Jézus szaván elmélkedünk, az ő beszédén, mert az Ő beszéde el nem múlott.


Mit mondott hitetlen Tamás, amikor meglátta a feltámadott Jézust? És mit mondott neki az Úr?


"Tamás fölkiáltott: „Én Uram és Istenem!” Jézus csak ennyit mondott: „Hittél, mert láttál. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek.” Jézus még sok más csodajelet is mutatott tanítványai előtt, amelyeket nem jegyeztek föl ebben a könyvben. Ezeket azonban följegyezték, hogy higgyétek: Jézus a Messiás, az Isten Fia, s hogy a hit által életetek legyen az ő nevében"

(János 20: 28-31)


Én ennek ellenére mégis azt mondom, hogy igaz az állítás, hogy Jézus az Isten, de az is igaz, hogy Jézus a Messiás, Isten Fia.


Atya, fiú, szentlélek egy személyben számomra azt jelenti, hogy Isten is volt fiatal. Fiú volt, ő volt Jézus. Isten is volt szülő, atya. Akinek a fia Jézus, mivelhogy Isten valóban saját magát hívta életre. Őt senki sem teremtette. Ő önmagát teremtette Jézusban, de nem önmaga létéért, hanem minden emberért, aki valaha is létezett a teremtéstől kezdve.


Én mezei keresztény vagyok. Nem tanú vagy bármilyen felekezet tagja.

Abban pedig biztos vagyok, hogy Mihály és Jézus mindenképpen egy akaraton vannak. Ha egyek, ha nem, ugyanazt akarják, mint amit Isten akar. Így pedig mindkettőnek igaza kell, hogy legyen. De legyen meg Isten akarata!

okt. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Ezt írod:

Én mezei keresztény vagyok.


Ezek szerint van mezei, erdei, vízparti, tanyasi,falusi, városi, keresztény???


Mi ez a hülyeség???

Honnan vetted ezt a kifejezést???



Az Igében Péter apostol leírja az igazságot:



2Pét 1:1 Simon Péter, Jézusnak, a Messiásnak szolgája és apostola, azoknak, akik ugyanolyan értékes hitet kaptak, mint mi, Istenünk, valamint Szabadítónk, Jézus, a Messiás igazságosságában.

2Pét 1:2 Legyen bőven részetek kegyelemben és békében az Istennek és Jézusnak, a mi Urunknak megismerése által;

2Pét 1:3 ahogy isteni ereje minden javával megajándékozott minket, ami az életre és az istenfélelemre szolgál, annak megismerésén keresztül, aki dicsősége és kiválósága által elhívott minket.

2Pét 1:4 Ezek révén a legnagyobb, értékes ígéreteket kaptuk meg ajándékba, hogy általuk isteni természet részeseivé váljunk, és megszabaduljunk a világban működő vágy romlottságától.

2Pét 1:5 Tegyetek hát meg ti is mindent ugyanennek érdekében, és hitetekkel szerezzetek kiválóságot; a kiválósággal ismeretet;

2Pét 1:6 az ismerettel önuralmat; az önuralommal állhatatosságot; az állhatatossággal istenfélelmet;

2Pét 1:7 az istenfélelemmel testvérek iránti barátságosságot; a testvérek iránti barátságossággal pedig szeretetet.

2Pét 1:8 Mert ha ezek megvannak bennetek és növekednek, akkor nem lesztek hatástalanok, sem gyümölcstelenek a mi Urunk, Jézus, a Messiás megismerésében;

okt. 20. 00:57
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az első versnél kifelejtetted az "és" szócskát, ami a Károliban is megtalálható.

Ezért a Károli Bibliában ezt így olvassuk:


2Péter 1:1 Simon Péter, Jézus Krisztus szolgája és apostola, azoknak, akik velünk egyenlő drága hitet nyertek a mi Istenünknek és megtartónknak, Jézus Krisztusnak igazságában.

Csia fordítás:

2Péter 1:1 Simon Péter, a Krisztus Jézus rabszolgája és apostola írja e levelet azoknak, akik Istenünknek és a megmentő Krisztus Jézusnak igazságosságába vetett ugyanolyan értékű hitet nyertek el.


Ebben a versben felsorolás zajlik, vagy is külön említi Istent, és utána a megváltót, Krisztust.

Te pedig úgy idézted, hogy Jézus az Isten, holott nem ezt olvassuk.

A további versben is ott van az "és", vagy is Istenről és Jézusról külön beszél.

Ez van összhangban azzal, amit Jézus mondott:

(János 17:3) . . .hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust.


A Biblia nem mossa össze a két személyt, és nem állítja Jézusról, hogy Ő a mindenható Isten.

Azok akik a háromságot támogatják, azokat a verseket kikapják a szövegkörnyezetből, és a teljes Bibliából, hogy igazolják Jézus Isten mivoltját, annak ellenére, hogy maga Jézus sem mondott ilyesmit. Soha nem tette egyenlővé magát Istennel.

okt. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Akik pedig a Szentháromságot tagadják nem ismerik az Írásokat!!! csak úgy tesznek mintha mindenkinél jobban tökéletesen ismernék......
okt. 20. 09:13
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

#1

Jézus mindig igazat szól! Inkább az Ő szavának higgy és ne az őrtoronynak.

okt. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
67%

7

Kedves Kérdező.


Azért nem ismerjük el a háromságot, mert a Biblia Istene soha nem volt "háromság". Az írások egyik része sem támogatja ezt, az első keresztények sem háromságban hittek. Ez a dogma, a hitehagyás bekövetkezése után terjedt el. Sok Katolikus enciklopédia el is ismeri.

okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Ez a te ismereted amit tévesen tanítottak neked az Igazságról de higgy ebben én pedig a másik verzióba fogok hinni mivel ez világosodott meg számomra a Szent Szellem által a Bibliából.
okt. 20. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!